Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz sebixxx #277 üzenetére

    Freesync-nél nem tudom hogy áll a 1440p + 24" + IPS/VA panel. Itt ezt megtudod nézni [link], bár van pár darab monitor ami nincs itt a listában (válaszd ki, hogy 24" és 2560x1440p felbontás aztán leszűri)

    4 monitor marad IPS vagy VA panellel, illetve az Acer VG240YU-ra nem írja a panel típust, de az is IPS

    Szóval ezekkel a paraméterekkel nincs nagy felhozatal Freesync támogatás esetében. Eddig a 27+"-os Freesync támogatású monitorokat kínálták eddig IPS/VA panellal, alatta pedig maradt jellemzően a TN

    Ami még árnyalja a képet, hogy nincs egységes Freesync tartomány, így szinte mindegyik azt támogató monitor más-más tartományban tudja ezt a fícsört, tehát eléggé tördelt a mezőny, így FS esetében nem árt előre eldönteni mely tartományban kívánod használni, tehát a VGA teljesítmény is befolyásoló tényező lehet.

    Az biztos, hogy nVidia által ajánlott Gsync kompatibilis monitor nincs az általad kívánt paraméterek alapján a szűrési listában.

    Az pedig, hogy a Gsync monitorok ára fog-e csökkenni és ha igen, akkor mennyivel, egyelőre nem tudni, mert az nVidia "gsync sarc"-ról nem szólt a fáma, hogy megszűnne avagy csökkenne, a gyártók pedig nagy ívben nem a felhasználó zsebét szokták nézni. Szerintem nVidia VGA mellé a natív Gsync-es monitorokat egyszerűen prémium kategóriaként fogják kezelni, mint ahogy szvsz. az nVidia által is ajánlott FS monitorok hasonló árszinten lehetnek (bár ennek nem néztem utána :B )

    Viszont ahogy az előző hozzászólásokban is előkerült már: január 15 után (mikor kiadja az nVidia a FS támogató drivert széles körben) több infó lesz arról hogyan üzemelnek az egyes nVidia VGA-k FreeSync-et támogató monitorokkal.

    Addig is gondolkodj egy kicsit, hogy az általad vázolt feltételekkel kívánod-e a következő monitorodat megvenni (valószínű, hogy gsync-es monitorokon belül kell majd keresgélned) avagy hajlandó vagy pl. 27"-ra változtatni a méretet és akkor már nagyobb kínálatból is szemezgethetsz az olcsóbb FreeSync-es monitorok közül. Ha utóbbi esetet is figyelembe veszed, akkor nézz ki neked szimpatikus paraméterekkel rendelkező FS monitorokat és célirányosan ezekről szóló infókat vadássz majd 15-e után. Aztán majd kiderül, hogy ár/érték/használhatóság szempontjából mi lesz számodra a szimpatikus.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • paprobert

    senior tag

    válasz sebixxx #277 üzenetére

    Csak akkor, ha a következő pár évben tervezel oldalt váltani videokártya tekintetében, és mersz vállalni valamennyi rizikót egy esetlegesen nem kompatibilis típussal.

    Egyébként ha minden jól működik, én hagynám.

    Mivel az Ultimate kategória marad, az árak is maradnak, sőt, mivel megtartják magasabb tiernek, az eladott darabszám beesése miatt talán feljebb is mennek. Mindez azért, mert már nem lesz belső nyomás a tévégyártókon, hogy olcsóbbá tegyék a prémiumot.

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

Új hozzászólás Aktív témák