Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Hellwhatever #101 üzenetére

    Ugyanazért, amiért az ha valakinek a legmenőbb kocsi, a legújabb csúcstelefon, stb stb stb kell, a valós szükségletektől függetlenül, bármilyen áron. Csak mert futja rá...

    Nettó konzumidiotizmus az esetek 95%-ában. Ha te abba az 5%-ba tartozónak érzed magad, jó neked... bár lefogadom, a saját megítélése alapján mindenki oda tartozik...
    A 95% miatt írnak ekkora számot az árcédulára, mert ennyiért is megveszik... megérdemlik szvsz, hogy egy használt autó árát adják ki érte.

    Az meg bicskanyitogató, mikor a vásárlásuk után idejönnek a fórumra, és a buyers remorse-t/kognitív disszonanciát feloldandó fikáznak mindent ami nem a csúcs...

    De érdekelne, szerinted miért nem az, hátha meggyőzöl...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Hellwhatever #104 üzenetére

    "Az esetleg nem jutott eszedbe hogy valaki egyszerűen tud és hajlandó akár többet is áldozni a hobbijára," de, ez kb. a definíciója a rongyrázásnak, hogy azért van, mert futja rá.

    "olyan felhasználási területtel rendelkezik ahova folyamatosan kell a lehető legtöbb kraft? Például high refresh rate monitort hajt mondjuk 1080p@240Hz vagy 4k@144Hz-en" bullshit - csak azért mert 240Hz-s monitorod van, nem kötelező 240fps-sel tolni, kurvára nem fogsz különbséget érezni a 1080p@120-tól, annyit semmiképpen, hogy 3x annyit kelljen érte kiadni.
    A 4K@144Hz meg annyira rétegigény, hogy akinek az kell, az ne nyikorogjon az árán. Linus jól megfogalmazta a videója végén: "Nincs sok értelme, ha csak nem tényleg fosod a pénzt"("It doesn't make a whole lot of sense unless you really do shit money"). Pedig neki tényleg van rá lóvéja...

    "Az hogy kinek mire van szüksége teljesen egyéni preferencia és nem invalidálja a többi ember preferenciáit." Ez rendben van, de örülnék, ha a rongyrázóknak is eszébe jutna, hogy nem az ő igényük a norma, amihez képest mindenki más proli, hanem van pénzük az extra igényeik kielégítésére.
    Ehelyett amit látok, hogy egyesek olyannal jönnek, hogy pl. az AMD nem versenyképes VGA-fronton - de, minden termékük versenyképes, csak a 2080/S/Ti-nek nem állítottak eddig ellenfelet. És mivel ez utóbbi 3 kártya együtt sem adja ki a piac 5%-át, azért az AMD a maradék 95% számára igenis versenyképes.

    Ugyanazért haragszunk sokan rájuk, amiért a bányászokra is - miattuk a technológia csúcsa szűkebb körnek elérhető, mint nélkülük lenne - ha senki nem fizetne ki 500e-t a 2080Ti-re, lehet hogy hozzá lehetne jutni 300e-ért is.

    De mindegy, szerencsére a játékfejlesztők megoldják a probléma nagyját azzal, hogy nem a csúcs VGA-ra fejlesztenek, hanem a tömegkártyákra, mert nekik fontosabb, hogy nagy mennyiségben tudják eladni a terméküket, mint az hogy a felső 2% annyival kapjon többet, amennyivel többet fizet érte.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Hellwhatever #114 üzenetére

    No jó, még offoljunk egy kicsit...

    Amit te írsz, az a rongyrázás eredeti jelentése... mára azért némelyest kibővült, lásd a több helyen is felsorolt szinonímáit. Csak néhány: dicsekvés, kérkedés, felvágás, arcoskodás, nagyképűsködés... ezek jelentése mind független attól, megengedheti-e magának a valóságban.

    Igen, egyéni érzékenység kérdése is, csak épp duplavak teszten lebukik a sok sasszemű java része, és rohadtul nem tudja olyan szinten megkülönböztetni, ahogy állítja. De tény, van akit olyan kitűnő látással gyártottak le a felmenői, hogy monitorok kapcsán már inkább hátrány mint előny. Hogy ők mennyien vannak? Adatom nincs róla, de szerintem elenyésző kisebbségben...

    "Eddig egy 4k@144Hz embert se láttam nyígni fórumon, tudnál példát mutatni?" Pl. (#96) bfkerek (akire ugye eleve reagáltam) erősen annak tűnik, bár valóban nem lehetek biztos benne, hogy nem csak a szőlő savanyú. Annyiban igazat adok, hogy igazán hangosan nyekeregni azok szoktak, akiknek 250-300e körül(kb. a 1080Ti megjelenéskori ára) még beleférne, de a 4-500e(tessék, itt pl a medián 500e fölött van) már túl sok.

    "Nincs sok értelme, ha csak nem tényleg fosod a pénzt" nem ragadtam ki a kontextusból, ezt konkrétan a 4K/144Hz-re és a hozzá ajánlott 2080Ti SLI-re mondta, nyugodtan nézd vissza. A 4K/60Hz-re azt mondta, hogy neki inkább kéne a 1440p/144Hz(27"-on), de nem kompetitív, lassú játékra lát mellette jó érveket.

    "soha sehol nem olvastam még hogy Enthusiast szint bárki szerint is norma lenne" bocs, most nincs annyi fölös időm, hogy az elmúlt 10 év PH kommentjeiből kibányásszak neked egy tucattal, de szerintem az, hogy a csúcskategóriás kártya hiányában egy gyártó versenyképtelen, erősen ráutaló magatartás.

    A téma nyilván komplexebb, de se időm, se kedvem kisregényt írni, több oldalról megvilágítva a dolgot(és abban sem vagyok biztos, hogy minden oldalát látom).

    "lehet hogy hozzá lehetne jutni 300e-ért is" igen, lehet. Szerintem igen, nagy a valószínűsége neki, de biztosra talán csak Jensen Huang tudná megmondani, mekkora az a kritikus vevőtömeg, ami alá esve 300e környékére csökkentené az árat. Az is lehet, hogy nincs ilyen, és semmilyen körülmények közt nem adná annyiért, inkább átnevezné a sima 2080-at Ti-nak és adná a 2070S GPU-t 2080-ként... a 2080Ti-t meg eladná Quadro-nak drágán.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák