Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ant@

    senior tag

    válasz Stauffenberg #99 üzenetére

    Nem gondolom, hogy karámban kéne élnie bárkinek. Pusztán arra próbáltam rávilágítani, hogy ugyanúgy ahogy soha nem lesz mindenki egyenlő, soha nem lesz mindenki egyenlően szabad.
    A nyugati gondolkodásmód a szabadságot tartja a legfőbb értéknek. Lássuk, hogy működik ez a gyakorlatban. A közügyekbe a legtöbb embernek annyi beleszólása van, hogy 4 évente eldöntheti, hogy a 2 rablóbanda közül melyik rabolja le. A munkádban szintén korlátozottan vagy szabad a főnököd és/vagy beosztottaid által. Ha saját céged van, akkor az állam és a konkurencia korlátoz. Ha van valami innovatív ötleted azzal kezded, hogy utánanézel, melyik konglomerátum védette le és rakta be a spájzba évtizedekkel azelőtt. Persze ezen kívül minden kornak megvannak a saját társadalmi normái amiket legalább látszólag el kell fogadnod ha nem akarsz kirekesztettként élni. És akkor még nem beszéltünk jelen cikk témájáról.
    Ugyanakkor vannak akik tényleg elhiszik ,hogy az ő személyes szabadságok a legfontosabb érték az univerzumban. Na, ők a felfele nyal, lefele tapos típusú törtetők. Elhiszik, hiszen megmondták nekik fentről, hogy a szabadság az jár, és addig már nem jutnak el a gondolatmenetben, hogy a többieknek is. Viszont ahhoz ,hogy a többieknek is jusson, ne csak járjon, ahhoz a sajátjukból kellene feladni és erre annál kevésbé képesek minél jobban rágyógyultak az "önmegvalósításra".
    Most lehet azt mondani, hogy még mindig ez a legjobb rendszer, csak azt nem árt észben tartani ,hogy 2013-ban nem fejeződött be a történelem. Nekem nyilván fogalmam sincs hogyan nézne ki egy igazságosabb társadalmi berendezkedés, de előbb utóbb jön valaki akinek lesz és meg is tudja valósítani. Aztán majd azt is elkezdik szapulni az "okosok" és létre jön helyette egy újabb. A helyzet nem éppen rózsás, a kilátások még kevésbé de én mégis próbálok pozitívan hozzáállni, mert mást igen tehetek.

Új hozzászólás Aktív témák