Új hozzászólás Aktív témák

  • Squirrel

    őstag

    Én is az elektromos autók terjedéséért szurkolok, ennek ellenére a tesla mellett megtartottuk a suv-ot. Egy évben 4x megyünk haza, nagyon nem mindegy, hogy az 1200 km-t 15 vagy 10 óra alatt toljuk le a kényelemről nem is beszélve. 7.5 litert eszik, kb csak erre maradt meg a dízelautó. Hétköznapi használatra ott a kistesla, tetőn a napelem, eleve próbálom hétvégén, napos időben tölteni. Esővizet gyűjtjük, abból locsolunk. Hulladékot szelektíven gyűjtjük, zöldszemét megy a komposztba, ásványvizet nem veszünk, nem iszok elvből, itthon vagy otthon Magyarországon, ahol ismerjük a vízminőséget. Csapot nem folyatjuk feleslegesen, gyerekeket is ebben a szellemben neveljük. Én jelenleg többet nem tudok életmódszerűen tenni a környezetemért, de hosszú távú utakra jelenleg az elektromos autózás csak igen kompromisszumos módon lehetséges. És korábban nem suv-val jártunk haza, alig bírtam kiszállni az 1200 km után az autóból, most meg simán. Azért kényelmesebb nem a földön ülve hanyattfekve vezetni.

Új hozzászólás Aktív témák