Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz bambano #203 üzenetére

    ahogy te véded a kapitalizmust(mindenféle igazságossági szempontra behunyod a szemed), olyan módon bármilyen berendezkedést lehetne védeni. pl egy diktatúrát is. mindenki azt, hiszi, hogy olyan könnyű diktátornak lenni(vagy ehhez a réteghez tartozni). tessék saját diktatúrát csinálni, ha az olyan könnyű :DDD (még: a diktátornak van eszköze, ti kis buta alattvalók nektek meg nincs, csak fröcsöghettek. hát megszoptátok :DDD)senki nem azt mondta, hogy pofon egyszerű volt pl ellopni a közvagyont. viszont, ha pl ebből származó tulajdonon alapul a mai tőkés jövedelme, akkor az bizonyos értelemben illegitim(és lehetne ezt tovább finomítani, de nem látom értelmét). ahogy a diktatúra igazságossága sem azon dől el, hogy milyen könnyű hatalomra jutni, vagy, hogy mennyire lesz benne hatékony a termelés, hanem valamiféle igazságossági szempontokon.

    "A kapitalizmusban mindenki nagy ívben tesz arra, hogy mi igazságos és mi nem az. Miért is tenne mást?"

    nem tudom miért általánosítasz itt. ha úgy érzed téged nem érdekel az igazságosság(és kábe azokkal a szempontokkal rendelkezel csak, mint egy állat(oroszlán)), az egy dolog. de hogy ezt valami normaként kezeld. hááát... mellesleg elég kisstílű, hogy ilyen minősíttetésbe csúszol érvek helyett újra és újra. bár gondolom az oka az lehet, hogy nem könnyű amellett érvelni, hogy csak a hatékonyság számít és a méltányosság nem.

    szerintem az a szemlélet amit te itt hozol csak valamiféle groteszk karikatúrája a jelen berendezkedésünk értelmezésének :U olyan helyeken, ahol nyilvánvaló gyengeségek vannak is dogmatikusan ragaszkodni a kis kapitalista egyszer egyhez bármilyen abszurd következmények is adódjanak belőle. (ezért van az, hogy szerintem ebben a stílusban amit itt te hozol korrektül védhető lenne egy monopólium is.)

    elméleti kapitalizmus: ez a klasszikus szabadversenyes(már már szociodarwinista) változat, amit te itt képviselsz az már jó ideje bebukott. egyébként vicces, hogy ahol rá van mutatva a létező kapitalizmusok :DDD gyengeségeire, ott azzal jössz, hogy jó jó, de hát miért nem az elméleti verziót vizsgáljuk :)) elméleti szinten a kommunizmus is nagyon szépen működik :DDD

    [ Szerkesztve ]

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák