Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz bimbiri #41 üzenetére

    Nem az derülne ki, hogy mivel szeretne foglalkozni hanem, hogy merre fele lehetne terelni. Ez a szülő felelőssége is. Sajnos olyan mennyiségű tudást próbálnak régóta a gyerekek fejébe tömni ami már a minőség rovására megy. Ezért nem jó a szövegértés és ezért tudnak nehezen fejben számolni, a helyesírásról már nem is beszélve...

    Ha nem tetszik neki akkor is lesz egy szakmája. Nyilván itt minden azon múlik, hogy időben felismerjék, hogy az a gyerek miben tehetséges mert azt szeretni fogja. Ősi legendák szólnak egy olyan módszerről amiben a szülő megkérdezi a gyereket, hogy melyik vagy mely tantárgyak a kedvencei, tehát kommunikál vele.

    "Széles látókör, gondolkodni tudás, probléma megoldás. Erre rá lehet építeni gyorsan egy új(rokon) szakmát és újra munkába lehet állni (ha van munka, de ez nem oktatási kérdés)."

    Ebben mi akadályozná meg? Miért lenne beszűkült gondolkodású ha már 10 évesen tudja, hogy merrefelé orientálódna? :F

    Továbbképezni meg bármikor lehet, sőt ott a felsőoktatás is.

    Megszüntetném az ilyen általános középiskolai, gimnáziumi szakokat is. Semmi értelme és mikor leérettségizik vele az ember akkor sehol nem tud elhelyezkedni mert semmit nem érő munkapiaci szempontból a tudása. Aki olyanra jár annak szinte kötelező egyetemre menni csak ott a gond, hogy nem tud munkát vállalni mert 18 évesen semmi szakmája nincs. Sajnos afelé halad a felsőoktatás is, hogy fokozatosan megszüntetik az államilag támogatott képzést és marad a diákhitel.

    [ Szerkesztve ]

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák