Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    válasz janeszgol #20 üzenetére

    Ez jó, végre valaki, aki legalább érdemben tud hozzájuk egy jelzőt, kifejezést aggatni (alkalmazkodnak a modern világ kihívásához)
    :DDD :C

    Amúgy én nem nézem le az influenszereket, de számomra teljesen semlegesek. Nem érzem úgy, hogy munkájukkal hozzáadott értéket képviselnének (a másik fél is kapna valamit), ellentétben a többi foglalkozással.
    A kőműves házat épít nekem, az orvos meggyógyít, a taxis elvisz A-ból B-be, a programozó Windowst, Photoshopot, stb állít elő nekem. Az én munkáltatóm felhő szolgáltatásokat nyújt cégeknek ahhoz, hogy ők dolgozni tudjanak, amiért a munkaadóm pénzt kap és többek között nekem (is) ad fizetést.
    De az influenszerek? Megnézem, poén, a reklámot is megnézem, de ennyi. Esetleg szórakoztatás, pl. a Magyarósi, mert ő valóban minőségi tartalmat csinál. De sokan mások? Van az az eléggé furcsa, megkérdőjelezhető nemi identitású fiú (egy másik videóban láttam), 10 másodperc után az volt az érzésem, hogy gáz amit csinál, ezért még a kamerát se éri meg bekapcsolni.

    A cikkhez érdemben is hozzászólva: én nem ismerem ezen tevékenységek jogi hátterét, de valamiért az az érzésem, hogy valahogy az adózás, számlaadás nem mindig valósul meg. Én fizetek SZJA-t, meg egy csomó mást a fizetésemből, a bruttó bérem úgy 40-45%-át, vajon ők is befizetik-e a költségeket az államkasszába? Ha nem, akkor igenis szálljon rájuk a NAV, a Versenyhivatal, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • maláj

    őstag

    válasz janeszgol #20 üzenetére

    az a "baj", hogy én csak a valódi értéket "termelőket" becsülöm (pl. az asztalos csinál nekem 1 multimédia asztalt a saját terveim alapján, stb.)

    a dubaii pozitív és egyéb értéktelen embereket akit "cölöpöknek" neveznek kb. emberszámba sem veszem :)

    azt hiszem erre a pár évre már ez így is fog maradni :DDD

Új hozzászólás Aktív témák