Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz ErosenZold #5 üzenetére

    Jó jó...de kicsit olyan ez így mintha USA kirakná a kirakatba, felügyelet nélkül a "csali"-t....

    Persze, biztos én gondolkodom túl egyszerűen, de szerintem az ilyen intézmények védelme simán előbbrevaló mint a sok sz@ros papíraktáké a Pentagonban. Mert ha nincs víz meg áram...még segget törölni sem tudnak majd. Szóval azt a hiper-szuper híres Pentagonos tűzfalrendszert ami állítólag :U nagyon jó simán bevonszolhatnák ezek elé a kényes rendszerek elé.
    Ráadásul amennyi kockázatelemző jósasszonyt, amennyit ezek foglalkoztatnak. Már kb a Nostradamus bácsi előtt tudták, hogy ezek be fognak következni. Mégsem tesznek semmit...
    Szóval ez nekem olyan most mint pecázás előtt beetetni...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • ddekany

    veterán

    válasz ErosenZold #10 üzenetére

    "kijelentette, hogy terroristák voltak"

    Egyáltalán manapság mi a kritériuma annak, hogy valami terrorizmusnak számítson? Van egy "The Terrorists" nevű klub, és amit az csinál? Tudtommal a szó eredeti jelentése olyan erőszakos/pusztító tett, melynek célja a tömeges félelemkeltés (az angolul "terror" szó jelentése rettegés, rém) vagy hasonló manipulálás a közhangulattal, és nem a közvetlen okozott (fizikai, technikai) kár. Tehát mondjuk felrobbantok egy BKV buszt, aminek gyakorlati jelentősége 0 (-20 ember és -1 ikarusz egy BP szinten... semmi), kivéve hogy borzolja közvéleményt. Ilyen alapon a Stuxos dolog nem terror cselekmény, mert nem azért csinálták, hogy érzelmileg manipuláljanak embereket (főleg mert nem is akarták, hogy kiderüljön), hanem hogy elszabotálják az urándúsítást. Már amennyire hinni lehet a hivatalos álláspontnak persze... de a terroristázás is onnan jön, szóval...

    [ Szerkesztve ]

  • Tapsi

    addikt

    válasz ErosenZold #5 üzenetére

    Ez azért nem feltétlenül igaz technikailag. Ténylegesen elszeparált magánhálózat, persze drága, de nem lehetetlen.

    #9: Cseppet más szint megvédeni a Pentagont, ami csak egy csomópont, és más több ezer végfelhasználó közműcéget. Ettől függetlenül a döntéshozók dilettánsok, de azért ne bagatellizáljuk a védelem nehézségeit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák