Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Béééla #27 üzenetére

    FreBSD APU-s AMD-n azért elég vicces...
    Ha ezen áll meg a telepítő, azaz valami PCI problémával:
    "pcib0: <ACPI Host-PCI bridge> port 0xcf8-0xcff numa-domain 0 on acpi0
    pcib0: _OSC returned error 0x10
    pci0: <ACPI PCI bus> numa-domain 0 on pcib0"

    Akkor ez boot paraméter megoldja a telepítést legalább:
    "hw.pci.realloc_bars=1"

    Hogy utána mi lesz arra passz én csak szerverre raktam, nyilván GUI nélkül.

  • vicze

    félisten

    válasz emvy #39 üzenetére

    A részvények értéke ~20milliárd volt a felvásárlás bejelentése előtt, most épp 30milliárd, a napi 30% profit sose rossz. :DDD
    Így már nem vagyunk olyan messze valós vételártól, ezt az ugrást általában belekalkulálják a vételárba, ha nézzük, hogy RH rendelkezik 5 milliárdnyi egyéb értékkel akkor annyira nem túlzó az ár.

    Amúgy IBM árfolyama 5%-ot esett a bejelentésre, így elég egyértelmű, hogy az ottani részvényeseknek nem tetszik, míg a másik oldalnak nagyon.

    Amúgy az IBM egyre inkább az üzemeltetés és szolgáltatás nyújtás felé próbál orientálódni az eddiginél erősebben és egy ugyan olyan infrastruktúrát szeretnének kiépíteni, mint MS Azurral, ehhez kell leginkább egy saját alap OS.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz emvy #48 üzenetére

    Remélem valamennyi azért van.
    Részvénytársaságokról van szó, azaz a részvényeseknek tesznek egy részvényenkénti árajánlatot. A vételár valósan úgy néz ki, hogy az IBM azt mondja, hogy részvényenként adnak 150$-t(random számot írtam). Na most ez az érték nyilván valósan az aktuális árfolyam felett kell legyen, különben nem fogadják el. Mondjuk az az árfolyam 150$ fölé megy akkor már nem olyan jó a vételár az RH-nak, IBM-nek viszont igen. Mivel 30%-ot ugrott az árfolyam egyből, így azért az IBM-nek egyáltalán nem olyan rossz üzlet eddig, persze változhat, amíg le nem záródik a felvásárlás.
    Tehát a vételár az adott cég teljes részvényértéke + X. Az X meg az amit a részvényesek szeretnének kapni.
    Azt most nem olvastam el részletesen, hogy IBM pontosan mit ajánl, részvényt, kp-t vagy vegyesen, sajnos nem vagyok RH részvényes, így számomra érdektelen. :(

    5milliárd alatt az "ingóságokat" értettem, tehát asset és kp tartalék. Nyilván tök lényegtelen az ár szempontjából mivel SW cégről van szó, csak megemlítettem.

    Igazad abban igazad van rosszul fogalmaztam, a RH oldalán a befektetők optimisták, és elkezdtek részvényt venni, ezért megy fel.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz sh4d0w #59 üzenetére

    Ezt esetleg az IBM-nek meséld el. A lényeg ez. (Májusi bejelentés.) Már most is RH-ra épül a felhős infrastruktúrájuk, a felvásárlás inkább ennek az utószele.

    Amúgy meg valószínűleg nagyon jól tudod, hogy az AIX és a többi IBM Unix nagyon nem erre van kitalálva, és hogy architektúrálisan mennyire elavultak. Teljesen alkalmatlanok, arra hogy felhős platform legyen, ha nem lenne rég azt használnák, hogy teljese lockin legyen.

    @emvy+bambano: Az üzlet nem tegnap kötötték meg, hanem hónapokkal ezelőtt, amikor az árfolyam még 170 körül járt. Ha hülyeség lenne 190 alatt venni, akkor nem esett volna le 174-ről 166-ra ma. A részvény árfolyamot a kereslet kínálat határozza meg. akkor megy fel ha sokan veszik, és azért ment fel mert sokan vették, és azért esett le mert van akinek elég folt és a daytraderek kiszálltak realizálva a nem kevés nyertséget.

    Ahogy az IBM nem veszíthet semmit, mert legrosszabb esetben is egyszerűen leírják a fenébe az adóból(pont ahogy borg25 írta), ahogy MS ette a teljes Nokia felvásárlással, 9 milliárd veszteség volt rajta és meg se látszott a cég eredményeiben, minimális csökkenés volt 1 negyedévben profitban és kész.

    Az meg egy teljesen más kérdés, hogy a pénzügyi tranzakció hogyan zajlik le. Mert a részvényesek a különbözetet kapják meg(ennek a részelteit nem tudjuk, de ez teljesen fixálva van, pontosan mennyit), így soha se fog 35milliárd tulajdont cserélni, egyszerűen ez nem így működik. Nem az történik, hogy minden részvény hirtelen az IBM tulajdonába kerül, még többsége tulajdon se szerez valószínűleg, csak az kerül a kezébe, ami valósan a RH tulajdona jelenleg is. Az a valós összeg amit az IBM-nek fizetnie kell megegyezés arányában 10milliárd alatt van valósan.
    És nem nem írtam le pontosan, de iszonyat hosszú lenne félreérthetetlenül leírni, elnézést.

    Így lehetnek olyan esetek, hogy a végén Broadcom többet ajánlott a Qualcomért, mint a Broadcom teljes értéke.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz emvy #83 üzenetére

    Mind a két cég oldalán a management borad kell jóváhagyja első körben, ha ott megszavazták jöhetnek a részvényesek, a jellegi ajánlat is mind a két oldalon részvényesek jóváhagyására vár, ott van mind a két sajtónyilatkozatban.

    Amit leírsz azért nem olyan egyszerű, mert ha a management-nek nem tetszik elég egyszerűen el lehet őket váltani, a részvényesek által, olyanra aki megszavazza az eladást, ahogy tette ezt a Broadcom Qualcomm esetén, persze az már ellenséges átvétel esete. Így igen a döntést mindenképp a részvényesek hozzák meg, ahogy írtad, csak lehet nagyon kacifántos.
    Az alapító meg bárki beleszólását, ha már elkezdték a tárgyalásokat, leginkább belső politikai dolgok döntik el, elég sok változós lehet, ha nincs többségi tulajdona 1 személynek. Persze egy személyben meggyőzheti a részvényesek, de ekkora cégnél ez nyilván nem realisztikus.

    A felvásárlási ügymenet meg minden esetben valamilyen tanácsadón és több bankon keresztül megy. JPMorgan 115 milliót kapott ezért a felvásárlásért sikerdíj fejében. Az meg elég egyértelmű, hogy

  • vicze

    félisten

    válasz sh4d0w #85 üzenetére

    Olvasd végig. :) Pontosan ezt fejtettem ki.

    Amúgy a részvényesek publikus RT-nél nem is tudhatnak az ilyen ügyeltekről előre, illetve van egy csomó szabályozás rá, hogy milyen körülmények között, illetve ha tudnak mit tehetnek és mit nem, különben jönne az insider trading és egyéb fehérgalléros csodák.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Cyrin #90 üzenetére

    Google = ChromeOS és több saját Server Linuxuk is van ezenkívül, Buguntu biztos nem kell nekik.
    Oracle = Soroljam? :) Annyi valósan enterprise OS-ük van, hogy azokkal se tudnak mit kezdeni, Buguntu biztos nem kell nekik.
    MS = Már meglévő partnerség van a két cég között és Azureban Canonical nyújt supportot a Buguntuhoz. Ők megvehetnék, de akkor inkább már a SUSE-t vegyék, ne ezt a tákolmányt.

    Ubuntu addig jó, amíg ingyen óhajtod support nélkül addig OK alternatíva, de Enterprise környezetben már olyan nevetségesen magas a support költsége, hogy 100x inkább RH vagy SUSE Ent, ahol valóban professzionális terméket kapsz, nem valamit, amihez még dokumentáció sincs...

    A fentieket úgy írom, hogy kizárólag Ubuntu Servert használunk, és nincs is más telepítve (már Windows se), így tapasztaltból írom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák