Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Én részben támogatom az ötletet. Persze nem az elektroszmog miatt.
    Már ~ 10 évvel ezelőtt is csak a játék, meg a bohóckodás ment telefonnal az iskolai órákon. Na meg persze az sms puskák : ) Hogy az óra közbeni telefonálgatásról, telefoncsörgésről ne is beszéljek...
    És persze mindez 8-10 évvel ezelőtt... Tehát csak sejtelmeim vannak, hogy ma amikor már egy 12 éves gyereknek is okostelefonja van vajon mivel üthetik el az időt óra közben. És igen, minden ilyesmit lehet úgy csinálni, hogy a tanár észre se vegye : )

    A jó megoldás az lenne, ha az óra kezdetén a terembe való bevonuláskor minden diák kirakná a telefonját a tanári asztalra (kikapcsolva), majd az óra végén vinné magával tovább.

    @floatr:

    Az azbeszt mögött irdatlan nagy lobbi volt. Igaz nem "csak" politikai szinten. Már az 1890-es évekből volt üzemorvosi tanúsítvány arról, hogy xy az azbeszt miatt halt meg ( a kis szálak annyira kilyuggatták a tüdejét a nőnek, hogy gyakorlatilag megfulladt).
    Majd 1946-ban (?) az egyik legnagyobb amerikai azbesztgyártó cég belső kísérletet indított az azbeszt káros hatásainak kiderítésére. Akkor derült fény (igaz "véletlenül") arra, hogy az azbeszt nem csak kis mennyiségben is tüdőkárosodást és halált okoz, hanem rákot is. Ennek eredményét a vállalat eltitkolta. Az csak jó 10-15 évvel később kerül napvilágra.
    De még a későbbi időkben is jelentős marketing kampánnyal gyakorlatilag elhitették az emberekkel, hogy ez mennyire jó és mennyire kell nekik. A 60-as 70-es években még az asztalterítőt is azbesztből csinálták... Nagyon durva.
    Az Eu-ban pedig csak valamikor 2004 (?) környékén lett teljesen betiltva.

  • Dany007

    veterán

    válasz hagen #42 üzenetére

    "meg van külön telefonja a tanári asztalra, plusz egy igazi, amivel óra közben szórakozik."

    Az szép. Hát erre nem is gondoltam.... =/ Amikor én kezdtem járni még akkor sem voltak mobilok. Majd 2-3 év után kezdtek beszivárogni a sulikba.
    Puskázásra ma már teljesen tökéletesek lehetnek.
    Egyébként innen nézve a szitut, már se a tiltás, se a mobil blockolás sem megoldás.
    Hiszen hiába nincs hálózat, attól még bt-n keresztül lehet szórakozni egymással. Lehet letöltött játékkal játszani, doksikat olvasni, videókat nézni stb...
    Azt meg nyilván nem lehet megtenni, hogy a gyerekkel kipakoltatják a táskákat, zsebeket...

  • Dany007

    veterán

    válasz orbano #52 üzenetére

    Azért a tudományos módszereket nem kéne ennyire lenézni.

    "ami nincs bebizonyítva, az nem is létezik."

    Ezt sok buta ember állítja csak, a tudomány nem. Az "Ami nincs bebizonyítva az nem is létezik" nem(!) egyenlő azzal, hogy ami nincs bebizonyítva akkor annak az ellenkezője létezik! Ez legalább olyan butaság lenne, mint az idézett állítás.
    Persze a tudomány álláspontja változhat, ez is bizonyítja a saját önkontroll létezését és az egész rendszer tökéletesedését. - nem úgy, mint egyes áltudományoknál, vagy vallásnál -.
    Ma már igen széles körben lehet vizsgálatokat végezni. És rengeteget végeztek is. Az eredmény persze mindig megkérdőjelezhető.
    De a helyzet már közel sem, mint a századfordulón az azbesztnél volt. Itt nem csak pár munkavédelmis véleményén alapulnak a szakvélemények.
    Az azbeszt esetében is, gyakorlatilag az első orvosi vizsgálat kiderítette a pontos okot, és az első komolyabb laboratóriumi tesztek kimutatták a hosszútávú komoly veszélyeket, csak azesetben igencsak eltitkolták, eltusolták elbagatellizálták az eredményeket. Konkrétan összeültek a nagy gyártócégek és döntöttek a titoktartásról.

    Hogy ebben az esetben is ez van-e azt kétlem, bár nem tudhatom 100%-ig. Jóval nagyobb réteget érint gyártói oldalról is, mint az azbeszt valaha. Jóval nagyobb körben kutatják és foglalkoznak vele. Ergo elég nehéz lenne eltitkolni az eredményt.

    Ettől függetlenül én sem tartom szükségesnek sem a wifi-t, sem a mobilt az állt. + középiskolákba. Persze teljesen más okból kifolyólag.

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #64 üzenetére

    Ez szerintem ma már kivitelezhetetlen.
    Nyilván az adótornyoknak nem lehet megmondani, hogy na most akkor a Moszkva-teret kerüld ki szépen :) Valószínűleg csak valamilyen blokkoló megoldással lehetne kivitelezni.
    Az meg többe kerülne, mint amennyi "hasznot" hozna. Hiszen ha mégis lenne káros hatása ezeknek, az ember kimegy a "leárnyékolt" zónából és kész. Ennyitől semmivel sem lesz egészségesebb, mint árnyékolt zóna nélkül.

  • Dany007

    veterán

    válasz Dalai Láma #172 üzenetére

    "Napfényt kéünk elektromágneses sugárzás helyett! Vagy valami hasonló. Gyagyák! :t"

    Na, hát ezen jót röhögtem :D Esetleg egy képpel még ütősebb lett volna!

Új hozzászólás Aktív témák