Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hagen

    csendes tag

    válasz Dany007 #15 üzenetére

    A jó megoldás az lenne, ha az óra kezdetén a terembe való bevonuláskor minden diák kirakná a telefonját a tanári asztalra (kikapcsolva), majd az óra végén vinné magával tovább.

    Van középiskolás rokonom, tőle tudom, hogy ez már sok helyen bevezetett rendszer.
    Jó néhány gyereknek meg van külön telefonja a tanári asztalra, plusz egy igazi, amivel óra közben szórakozik.
    Amikor én jártam gimibe senkinek sem volt mobilja.

    O tempora, o mores!

  • mdk01

    addikt

    válasz Dany007 #15 üzenetére

    Én részben támogatom az ötletet. Persze nem az elektroszmog miatt.
    Már ~ 10 évvel ezelőtt is csak a játék, meg a bohóckodás ment telefonnal az iskolai órákon. Na meg persze az sms puskák : ) Hogy az óra közbeni telefonálgatásról, telefoncsörgésről ne is beszéljek...
    És persze mindez 8-10 évvel ezelőtt... Tehát csak sejtelmeim vannak, hogy ma amikor már egy 12 éves gyereknek is okostelefonja van vajon mivel üthetik el az időt óra közben. És igen, minden ilyesmit lehet úgy csinálni, hogy a tanár észre se vegye

    kb.:+1
    Arról nem is beszélve hogy már egyre több telefonon elérhető az internet. Pár év és ez a kezdeményezés is kevés lesz, mert a telefonok 90%-án lesz net. Itt tényleg csak az segítene hogy telefon ki az asztalra óra előtt és kész. Persze ez is megkerülhető(bármikor jöhet egy "rettentő" fontos hívás a szülőktől) simán de muszáj legalább lassítani a folyamatot.
    Nem egyszerű a történet és teljesen egyértelmű hogy csak indok ez a sugárzás szöveg, ami szinte biztos hogy egészségtelen csak még nem tudjuk. Egyelőre indokként használják.

Új hozzászólás Aktív témák