Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Chaser #24 üzenetére

    Attól, hogy NiMH, még lehet jó. Az én első akku Philipsem kb. 30 év után is jól használható, bár azért nyilván csökkent a kapacitása.

    Ami viszont brutális, az az, hogy a pengéi élesebbek, mint a kb. öt éve használt flexi fejes Philipséi.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Chaser #31 üzenetére

    Ez rohadtul nem mese volt.

    A szomorú az, hogy maga a környezet kényszeríti rá erre a magatartásra azokat, akik egyébként tisztességesek akarnak lenni.

    Az esetemben egy kisebb horderejű, de tényleg tragikus üzenetet hordozó ügyről van szó, aminek az eredménye egy régi vágású cég elkurvulása lett.

    Beszélgettem azonban giga-multicég környezetvédelmi mérnökével is, aki arra panaszkodott, hogy magyar szemmel tényleg horrorisztikus összegeket költenek a környezettudatos termékfejlesztésre és főképpen annak kommunikációjára :W , és ők tényleg mesés lehetőségeket kapnak arra, hogy csodálatos dolgokat fejlesszenek, amelyek aztán be is kerülnek a cég tényleg világmegváltásra alkalmas szellemi vagyonba, de egy részleggel odébb már élettartamra optimalizálva átrajzolják a terveiket, mert a cég konkrétan a szervizelésből és a pótalkatrészek eladásából él.

    Amúgy az élettartamra tervezés is egy mérnöki csoda, és nem is az ördögtől való, csak sajnos a kiinduló paramétereket, tehát a kívánatos élettartamot a pénzügyi vonal határozza meg.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Chaser #33 üzenetére

    +1

    Amúgy külön elkeserítő, hogy elvben környezetvédelmi intézkedések mennyit tudnak rontani a környezetterhelésen.

    "Kedvencem" az ólomszegény forraszanyag története. :W

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Snowy_owl

    őstag

    válasz Chaser #38 üzenetére

    Mondjuk nekünk egy beko van, a Gari mondjuk nem tudom éle még, de nemrég elromlott az ajtóretesz. Hál istennek rövid úton szétkaptam, és a retesz visszamenő vezetékét örökre rövidre zártam. Igaz így bármikor ki lehet nyitni, de viszont működik.

    Tudom hogy régóta van, de addig nem hittem el még a saját szememmel nem láttam. Mikor a hajszárítóban elment az egyik fokozat(üdv Sencor!) és megtaláltam a fűtőszál hengeren az alkatrészt beépítve a bimetál után, természetesen szegecselve, hogy ki ne cserélhesd. Hogy mi volt az az alkatrész, csak tippelni tudok, de valami olyasmi rajzolódik ki előttem, hogy ha x ideig éri y hőmérséklet akkor megszakad. Hát így működik ez. Aztán ugyan ezt az alkatrésztegy másik eszközben egy Sencor hősugárzóban is megtaláltam. Igaz ebben nem volt ideje tönkremenni, mivel a ventilátor előbb lett zakatoló vonat, és emiatt ment a kukába. Érdekes a 15éves, igaz más márkájú de szerintem még a jobbik érából való hősugárzóban nem találtam ilyet, és már rengeteget ment hiba nélkül.

    régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Chaser #38 üzenetére

    A Miele sajnos tényleg elindult a lejtőn, de becsületükre legyen mondva, hogy gyakorlatilag minden alkatrész pótolható gyári szám alapján. Ők még nem növesztették hozzá az elromlásra, kopásra hajlamos filléres bizbaszokat a legdrágább szerkezeti elemekhez, részekhez.

    De erre a szuperkorrekt skandinávok is bejelentkeztek: félmilliós Lux porszívó, amit úgy hirdetnek, hogy egy életre szól. A szívófejében elkopott egy pöcök, minek következtében a fej lecsúszik a csőről. Tulajdonképpen nem lehet húzni porszívózás közben, csak tolni. Nemhogy a pöcköt, de a teljes fejet sem lehet megvenni, pedig amikor volt, önmagában annyiba került, mint egy jobb kommersz porszívó.
    A cég szerint 600e forintért vegyen a T. Ügyfél új porszívót. :Y

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz Chaser #33 üzenetére

    A multikat részvényesek alkotják, a földnek nincs gazdája, nincs aki felszólaljon a nevében.
    A multi vállalatmamutok mint szuperhatalom irányítják a politikát, tőzsdét, vallást. A termékek fejlesztései sem a mi érdekünkben történnek főleg, hanem a gátlástalan profit szerzés miatt (az államok ezekkel összefonódva támogatást nyújtanak ehhez).
    Az az álláspont mire a föld tönkremegy kezünkbe lesz a technika amivel visszaállíthatjuk. Persze csakis ez a cél...
    Régen is voltak szigeten élő civilizációk, mint tudjuk, akik elérték a természeti erőforrások határát, kultúrájuk végét is jelenti.

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Új hozzászólás Aktív témák