Új hozzászólás Aktív témák

  • zzoltan2014

    tag

    válasz nincskanál #31 üzenetére

    "
    Az nem derül ki, mennyi a roamingdíj, de sanszos, hogy egy ottani digis itt nálunk is olcsóbban beszél, mint itt a többség."

    roaming

    Hívásindítás 12,4 eurocent
    Fogadás 2,48 eurocent

    ez nagyjából a roamingot biztosító szolgáltató által számlázott díj továbbhárítása jelentős haszon nélkül (kb. 0,1 euro az EU által maximált nagyker roamingár, és 0,3 euro a roaming kiskerár-maximum)

    Ebből látható, hogy a 90 ft-os roaming-díjak a kartell létét bizonyítják a legtöbb országban, hisz ezek a MAXIMÁLT díjak, és a digi példájából látszik, hogy alacsonyabb díj is nyereséget eredményez.

    Ha a kartellező szolgáltatók nem lettek volna ennyire pofátlanok, és önként adják a maximált árnál olcsóbban a roamingot, akkor ez az eu-s törvény sem születik meg.

    Keem1:
    "Mar latom hogy jonni fognak a "mas orszag szolgaltatojahoz megyek" kommentelok. De ugye a cikk nem az eu-n beluli nemzetkozi dijak eltorleserol szol hanem a magyar szam kulfoldi, de magyarorszag fele iranyulo hasznalatarol felar nelkul (roaming). Ezt senki ne felejtse el."

    Arról szól, hogy roaming-díj nélkül használhatsz külföldi sim-et Mo-on. Pl. a fentebb említett digit, ahol az olcsóbb csomag 2 EUR/hó, és 200 perc bármilyen irányba folyó beszélgetést tartalmaz, vagyis ezzel a simmel a magyar hálózaton barangolva hívhatsz bármilyen magyar vagy külföldi számot is.
    Kisebb gond az engem hívóknak kiszámlázott külföldi hívásdíj, amelyet egyszerűen elkerülhetek egy dualsim-es készülékkel, vagy azzal hogy az engem hívó is román digis simet használ, amivel INGYEN hívhat engem.

Új hozzászólás Aktív témák