Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz big-J #11 üzenetére

    A saját rendszerüket úgy állítják össze ahogy akarják. Az Tesco sem fog csak Lidl-ben, Aldi-ban kapható termékeket árusítani, hanem a saját gazdaságos termékeit, mert az az érdekük. Egyébként az egész bajhét az O/A kezdte, a többi meg csak ment utána. Az hogy nem rakták bele, jól tették, nem is kell. Habár sokszor beszélünk, hogy milyen hülye törvényei vannak az USA-nak, az EU-nak is jutott, mint például ez.

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz bambano #42 üzenetére

    ""Akkor kell majd megvágni a ms-ot, ha valahogy megakadályozza azt, hogy feltegyél más böngészőt.": dehát akadályozza... vagy legalábbis akadályozta.. " Mivel is...?

    "mennyi ie only oldal volt régebben?" Mert a kedves oldalkészítők lusták voltak normálisan elkészíteni a weboldalt. (kivéve O/a alatt, mert az sosem akarta normálisan megjeleníteni) Ez nem a Microsoft hibája.

    "és miért van az, hogy sok hardverhez nincs linuxos driver?" Ennek 3 oka is lehet
    1. Vagy nem tudtak normális drivert készíteni
    2. Vagy a többséget követte
    3. Vagy üzleti okok miatt (mert a Linux nyíltforráskódú, akkor ugye nem szép dolog zárt drívert készíteni, nyíltan meg nem akarták kiadni, mert akkor pár év múlva nem veszik meg az újabb készletüket). De vannak nyíltak, amit a Linux készítők készítettek el, és működnek, tehát ez ma már nem probléma.

    A többi kérdésre nem tudok válaszolni, mert nem tudom, hogy mi az az smb (nekem erről a Super Mario Bross jutott eszembe ;) ) illetve az ad.

    "windows only modemek" Még nem láttam olyant
    "windows only nyomtatók" Attól hogy rajta van egy matrica, attól még Linux alatt még működhet (nekem pl. müxik is)
    "windows only közigazgatási szolgáltatások" Tudod ennek 2 oka van:
    1. Minél több pénzt elkölteni
    2. Mind az állam, mind pedig a kedves programkészítők nem készítenek Linuxos változatot, így valahogy használnia kell, tehát mindenképp csak a Windows lesz a legjobb választása.
    "windows only oktatás" Ez meg úgy van, hogy az iskola ingyen kapja a Windows-t cserébe ezen kell oktatni a tanulókat, ez tényleg csúnya üzletpolitika, de hát ez ilyen sajnos. Ezt onnan tudom, hogy annó a tanárok mondták el.

    És végül a saját véleményem: Az a probléma, hogy sokan félnek a Linuxtól illetve berögzöttek, így Windows-t használnak. Olyant is hallottam, hogy pl. azért nem tetszett neki, mert nem volt sajátgép. Na ameddig ehhez hasonló lesznek, addig nem igen várhatjuk el, hogy sokan használják. Ehhez az kellene, hogy pl. az Ubuntu csapata kijöjjenek a kiállításokra, mint pl. a mostani PlayIT-re is simán kijöhettek volna, de, a későbbiekben is jöhetnének, hogy így is promolják nem csak az Ubuntut, hanem a Linuxot is.

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz bambano #50 üzenetére

    1. Először volt a Netscape, utána az IE, aki hát a beépített böngészője segítségével elnyomta a Netscape-t. Így sokáig IE volt. Persze hogy saját maga szerint alakítgatta a szabványokat, így a Firefoxnak és utána a többieknek nehezebb dolguk volt, de végül is ma már nem fenyeget ez a veszély, mivel már mindegyik böngésző többé-kevébé követi a nemzetközi szabványokat.

    2. Iskolás dolog:
    - Ingyen kapja a MS szoftvereket, hogy ezen tanítsanak
    - A gyerek hisztizik a szüleinek, hogy szüksége van egy gépre, és egy Windowsra és egy Office-ra van szüksége
    - A szülők jóhiszeműen (mivel nem ismerik a sötét oldalt, valamit a nyílforráskódról nem tudnak) megveszik a szoftvereket.
    - A gyerek örül.

    Röviden tömören: Pár ingyenes W+O = x*W(p)+O(p)
    x= mennyiség (itt osztálylétszámot jelöl
    W= Windows
    O = Office
    p= ár

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    Olvasgatás közben véleményeztem, és igazuk van, akik azt mondják, hogy a többségnek csak annyi kell hogy menjen. Ha bejön a böngésző választó, akkor sokan pánikba esnek, és a MS-t szidják, hogy mi ez, vagy egyszerűen csak becsukják. Inkább ragaszkodott volna ahhoz, hogy kiadja az "E" változatot, és akkor biztos, hogy mindenkinek jó lett volna.

Új hozzászólás Aktív témák