Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    Szep es jo elkepzeles, csak ebben a formaban szerintem hulyeseg. Reszletesen kellene szabalyozni, ha mar egysegesitesre torekszunk. Semmivel sincs kevesebb tolto adapterunk otthon, mint korabban, pedig kifejezetten elonyt elvez nalunk az az eszkoz, ami USB-C porttal rendelkezik.
    A napokban futottam bele abba a hibaba, hogy egy akkus gepen ott az USB-C, a dobozba pedig mellekelve egy tolto. Utobbit elcsomagoltam, ugysem kell alapon. Csakhogy lemerult es nem ertettem, miert nem eled fel a mobiltoltore csatlakoztatva. Kiderult, ez a gonc 9V-al toltendo. Igy vehettem elo a sajat adapteret, majd dughattam el ujra, nehogy a gyerek racsattintsa valamelyik USB-C toltos kutyujet. Aztan ott a masik hiba, hogy az egyes mobilgyartok gyorstoltoi sem feltetlenul kompatibilisek mas eszkozokkel. Nem kellene a gyorstoltes, csak normal 2A-val toltson. De veletlenul sem megy, csak akkor, amikor a kabelt lecserelem sima 2A-s kabelre. Az Iphone-t tobbek kozott a lightning miatt sem kedveltem. Most is pup a hatamon, de vettem egy USB-A to Lightning kabelt, a dobozban levo USB-C vegu melle es letudtam minden feluleten a toltest.
    A masik, ami szurja a szemem, az az okosora toltes. Mi a gond a sajat bolcsovel valo toltessel (normalisabb orak 2-4 hetente kernek enni)? Mar csak egy batar nagy USB-C port hianyzik rola…

    #17 DEJVID - az uj MAC-en minden USB-C-s, meg is lepett rendesen.

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz rozsomak123 #30 üzenetére

    Biztos tunt el innovacio a penz miatt. Ebben talan az Apple is nagy huncut (az MS mellett).
    Azonban az egysegesites netto hulyeseg, ha csak a csatolo felulet a lenyeg. Ha pedig a toltesi rendszert is egysegesiteni akarjak (aminek igazan lenne ertelme) azert mar az osszes nagyobb gyarto kopkodni fog. A mobilok, okoseszkozok mellett itt megy a legnagyobb verseny.

    Milyen jo, amikor a Xiaomi hyper vagy Super charger csak a Xiaomit tolti gyorsan, sot egy Nintendo-t tolteni sem tud, csak egy mezei 2A kabel csatalkoztatasa eseten. Huawei annyival jobb, hogy a mellekelt gyari kabellel lehet tolteni masik eszkozt is, de a gyorstolto funkcio csak a sajat eszkozevel mukodik. Aztan ugye kell az autoba is egy garnitura kabel, aminel megint nem tudok egysegesiteni, mert egyes eszkozok hisztisek es csak a sajat kabelukkel kepesek 2A felett felvenni a toltest.
    …aztan ott a szabvanyosnak tuno hulyeseg (amit mar fentebb emlitettem), amikor USB-C a tolto csati, de fix 9V/1,5A (sot, talaltam 12V-os verziot is mar) a toltesi igeny. Igy csak a sajat adapterevel mukodik (vegigprobaltam mindenfele hyper/super/normal mobil tolto fejet, meg sem moccantja az akkut). Csereben ez az adapter nagy valoszinuseggel hazakuldene egy mobil vagy barmi mas szabvany toltesu eszkozt.
    Ez az adapteres/toltofejes anomalia sokkal jobban zavar, mint a kabel. Az asztalom amugy is tele van a legkulonbozobb kabelekkel (USB-A to USB-A/B/C/mini/micro/stb. - nemelyikbol egybol tobb fele), ehhez egy lightning mar fel sem tunik. Ugyis lesni kell, hogy melyiket melyik adapterbe lehet begyomoszolni. Az Apple-nel vettem most eszre, hogy a legkevesbe hisztis. Eddig barmilyen adapterbe dugtam be a mezei USB-A to Lightning kabelt (nem gyari), mindig vette a toltest normal toltesi sebesseggel. Persze a gyorstolteshez itt is kell a gyari adapter es kabel kombo.
    Egyszoval legyen egyseges USB-C csatlakozo felulet egysegesitett toltofejekkel. Legyen szabalyozva, hogy mit lehet gyors/super/hyper/villam/kiskakukk/stb. sebessegnek hivni es ez menjen is barmilyen teljes erteku USB-C kabellel, ne csak s gyarival… Lefele pedig kompatibilisnek kellene lennie az osszes toltofejnek/kabelnek. Aztan ez vonatkozzon mindenkire, aki USB-C aljzatot tesz a kutyujere, legyen az mobil, periferia, kisvonat, kalapacs vagy barmi. Na egy ilyen utan nezzuk meg, hogy mekkora lesz a hiszti az IT/Telekommunikacios szektorban. Meg kik fognak meg tarsulni ehhez az ellenallashoz.

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák