Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Televan74 #4 üzenetére

    Tegyél kamerákat és mikorofonokat a házad minden pontjára, ma már több video közvetítő oldal van amin keresztül az élő közvetítés megoldható ingyen. Persze ne csodálkozz, ha ezután csak exibicionista barátaid lesznek.

    A hírhez:
    Edward Snowden mire számít ezek után? Koholt vádak alapján kérhetik a kiadatását. Ha nem olyan országban tartózkodik, akkor is lehet hogy nyomást gyakorolnak az ottaniakra, hogy kiadják. Ha így sem megy, akkor még mindig elrabolhatják vagy levadászhatják. :U

  • azbest

    félisten

    válasz sh4d0w #10 üzenetére

    Ahogy írtam lehet kérni, de el is lehet hozni csak úgy. Ha a piratebay-es Gottfrid-et kivásárolhatták Kambodzsából, akkor biztos megvan az ára ennek az embernek is. Assange-et sem hagyták békén.

    Egyébként az fbi a faterjánál is érdeklődött. A barátnőjéről szóló hírben idézik, hogy számít rá a srác, hogy utána mennek.

    No, úgy látom jelenleg is folynak a történések, percről percre beszámoló: [link]. Az oroszok tárt karokkál várják, menedékjogot ajánlottak.

    Ezen kívül:
    "#CIA docs I found in #Libya showed #HongKong helped CIA and MI6 render opponents to #gaddafi. Not safe 4 #NSA leaker." [link]

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz t72killer #87 üzenetére

    Mondjuk lehet az éppen zárni készült az az ügyintéző ablak. Akár valami jelzés is lehetett, ahogy a pénztáraknál is szokott lenni. Bár passz, nem voltam ott.

    Másrészt ott nagyobb tekintélye van a hatóságoknak, talán az ilyen határozott fellépés is közrejátszhat ebben. Kíváncsi vagyok ismerősömet lelövik-e első hónapban, ha bulizáskor kötözködősre issza magát és megállítják. :U

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Stauffenberg #91 üzenetére

    Tavaly egy fejes látogatott az épületbe, ahol dolgozom. Előtte többször szóltak írásban és szóban, hogyan kell viselkedni és hol lehet közlekedni, sőt amikor kimentünk ebédelni akkor is külön elmagyarázta az egyik biztonsági, hogy melyik oldalon lehet bejönni, mert ott van az ellenőrzés.

    Amikor visszaértünk, persze hogy a csorda hangadói kifejezetten oda mentek, amelyik útvonal le volt zárva kordonnal. Hiába mondtam nekik, hogy srácok, explicite megmondták hol kell visszajönni, nem halunk bele abba az 50 méterbe, áh azt nem kell komolyan venni. A kordon közelében persze megjelent egy biztonsági, aki mondta, hogy irány vissza. Erre persze ment az okoskodó szöveg, hogy így-megy-úgy, de nem lehetett arról közelíteni. Na ezután egy másik oldalról próbálkozott a csorda, persze most sem a megadott helyen. Ott is megállították a társaságot, de onnan már nem küldték el, hanem áthívták a kedvükért az egyik biztonságit a túloldalról, akinél a névsor volt. Erre várni kellett persze néhány percet, amikor puffogva elvonult a társaság fele, hogy akkor majd később visszajönnek és inkább elmennek egyet sörözni.

    A lényeg, hogy hiába minden értelmes magyarázat, akkor is van pár bajkeverő, aki kifejezetten ellenébe megy a dolgoknak. Utána mikor megkérdeztem, hogy mire volt ez jó, mikor egyértelmű információkat kaptunk, kábé a sz@rjam le és a bután vihogás volt a válasz. De én is hülye voltam, hogy nem egyenesen a megadott bejárathoz mentem. Bár lehet, hogy miattuk várnom kellett volna ott is.

    Szóval nem fekete vagy fehér általában a helyzet és csak határozott fellépéssel lehet terelgetni az embereket, mert csapatban butábbak a birkáknál is és kifejezettek keresik a bajt. :U

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Stauffenberg #104 üzenetére

    Nem beszélek el mellette. Az egész off onnan indult, hogy a vártnál hangosabban / határozottabban utasítottak egy rossz sorban álló utast. Ez önmagában nem baj, mert a kedves szóból nem szokott érteni az, aki csak azért is bepróbálkozik a rövidebb úttal (ne vedd magadra t72killer).

    Sok a panasz, de a sok millió utazáshoz képest elenyészőnek tűnik, persze lehetne jobb is, de ki is rúgtak 500at. Másrészt az is benne van, amikor szabálytalanság miatt jogosan dobnak ki valamit, de mégis reklamál a gazdája. Vannak ismert szabályok amiket be kell tartani, ha valaki ott utazik. A szabályokon pedig az ottani polgárok változtathatnak.

    A megfigyelés, ruhán átlátó röntgen és minden hasonló az amcsi nép felelőssége. Ők hagyják és elsősorban ők az elszenvedői. Mondhatni az ő kultúrájuk része, amit az oda látogató külföldinek el kell viselnie, ha már "vendégségbe" megy. De hogy visszakanyarodjunk a témához, a külföldi átmenő adatforgalom átvizsgálása az ami a legszemtelenebb dolog és egyenlő a kémkedéssel. Igazából nem is kellene, hogy keresztülmenjen rajtuk ez a forgalom, mert a világ más részein is vannak adatközpontjai a multicégeknek.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz emelhu #115 üzenetére

    Idevágó cikk [link]
    Eszerint az EU területén lévő leányvállalatok sincsenek teljesen biztonságban az USA-beli tulajdonosi háttér miatt. Ugye hiába hoz az EU bármi törvényt, ha az USA törvény az ottani tulajdonosnak mást ír elő. A szokásos, nekik bármit meg lehet tenni helyzet. :U

Új hozzászólás Aktív témák