Új hozzászólás Aktív témák

  • Aram

    tag

    Sziasztok!

    Szeretem nagyon az Arctic hűtőket, de megvannak a korlátai, meddig/mire használhatóak.
    Egyet kell értsek daa-raa kollégával, optimista kijelentés az a 200W, bár azt is tudjuk, hogy a sokmagos procik, tuning esetén nem állnak meg ekkora fogyasztásnál, ráadásul az Intel hővezető megoldása sem segíti elő ezen procik hűtését. Egyáltalán nem ritka, hogy a TIM cseréjével 15-20°C-ot javul a CPU-k hőmérséklete.

    Tapasztalatom szerint a sima eSport kivetel, mely két darab Bionix ventit tartalmaz, i7-8700-as hűtésére még tökéletesen elég, az azonban igaz, hogy maximális hőterhelés esetén már hangosak a ventik (mondjuk melyik 120-as ventillátor nem hangos, ha 1800-1900-at forog). Prime Small FFT alatt is kimondottan kellemesek maradtak a hőmérsékletek. Az alap Freezer 33-at (vagy a két ventis Plus-t) is nagyon szeretem. Akár 6 magos i7-ig (1150) és bármilyen 8 magos AMD Ryzen-ig jól végzi a dolgát. A Ryzeneket 3.7-3.8 GHz melletti tuning esetén is hibátlanul hűti. Félpasszív, ráadásul akkor is nagyon halk, ha nem 100%-on kell pörögnie. Ilyen szempontból az eSport is klasszul szuperált eddig, de hűtési teljesítményben nem láttam jobbnak a Freezer 33-asnál. Az egy ventillátoros Freezer 33-assal szerelt i5-7400-as például kb. 3 perc után kapcsolt ventillátort Prime esetén, Coolermaster N200-as házban... :)
    A 7820X hűtésére azonban már kevés volt a két ventillátoros eSport. 100°C-os lett a proci Prime SmallFFT alatt 2 percen belül, le kellett cserélni egy kétszer ekkora bordájú Raijintek Themis Evo-ra (ami ráadásul árban kedvezőbb nála).
    A 6 magos tuningolt 5820K, olyan 4.0 GHz-ig volt jó az eSporttal, Themis Evo-val 4.4-ig is megfelelő a hűtés.

    Az Arctic hűtők hatalmas előnye, hogy nagyon jól szerelhetőek, kimondottan precíz a gyártási kivitelezés és nem lógnak rá a memória foglalatra, nyugodtan lehet akár igazán magas RAM-okat is használni mellettük. Kellemsesen halkak (egy darabig be sem indult a ventillátor), van PWM elosztójuk és nagyon jó áron vannak. De inkább a sima, mint az eSport, ha valakinek nem kell a színes csicsa... :) A két ventillátor nagyjából 2-3°C-ot számít.

    Üdv!
    Aram

    Ez a felirat 20byte!

Új hozzászólás Aktív témák