Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mister_X

    nagyúr

    Igazán célba vehetnék az én egyetemem is (KRE), itt is van kommunikációs tanszék.

    @Dr. Akula: büfészak? Ezt most elsősorban azért veszem fel, mert én is "büfészakos" vagyok, de infósként is megjegyezném: jobb nem leszólni semmilyen szakot, mert ezek szerint halvány fogalmad sincs arról, hogy mit tanítanak kommunikáció- és médiatudományon. Tegyük fel, hogy te egy programozó vagy. Hogyan adod el a terméked akármelyik kiadónak? Tudsz fél órán át mindenféle megakadás és szünet nélkül, közérthetően és informatívan beszélni, akár megzarnak kérdésekkel, akár nem? Ha a válaszod igen, akkor egyszerűen nem hiszem el. Ha megvan a termék, ki adja el? Te vagy a PR-os? Továbbá, nyílván nem láttál még (vagy nem néztél bele rendesen) egy több tíz vagy több száz (több ezer?) fős cég működését, ahol hatalmas hangsúlyt kap a humán erőforrás-menedzsment. Én mondjuk egyikkel sem tervezek foglalkozni, de nem viccnek vagyok a szakon és beszélek 3+1 nyelven (jelenleg).

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Darth Sith #20 üzenetére

    Azért egy mérnök és egy HR-es bérezése is másképp alakul egy normális vállalatnál (utóbbi keres kevesebbet), továbbá amelyik kommszakos nem tanul rendesen az egyetemen, az olyan is lesz diplomával a kezében... Itt is tanulni kell, csak mást és másképp, speciel én pont a logikai/matematikai izék miatt dobtam az ITK-t.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Darth Sith #23 üzenetére

    Képzeld el, milyen lett volna, hogyha Jobs egyetemet is végez. Visszatérve ehhez, egy jó, diplomás kommunikációs szakember (legyen afféle valaki, mint Jobs, a saját vállalatánál) nem fog egy előadás egy percére egy órát szánni, mert kevesebb is elég - a maradék időben meg végezhet "érdemi munkát" (Jobs azért piszok nagy luxust tudott megengendi magának meló címszóval, jókor volt jó helyen) vagy csak szimplán megismerheti jobban a terméket.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Új hozzászólás Aktív témák