Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz deja vu #46 üzenetére

    Szerintem eltévedtél ezzel. A felsoroltak közül hány dolgot találsz meg egy átlag, nem profi monitorban?
    Ill. épp azt írtam, hogy adott szegmensben nem változott semmi. Tehát van – kommersz technológiát tekintve is – előrelépés: freesync, 60Hz+ panel, nagyobb felbontás, de ez nem lejött az adott ársávba, ahogyan pl. cpu-t, vga-t kapsz egységnyi áron jobbat/fejlettebbet mint 5 éve. Max durva felárért kapod meg.

    Én lassan kb. 7 éve vehettem a 22” LG 1680-as monitort. 50k körül. Ma egy FHD 24”-t kapok ennyiért. Abból sem a legjobb modellt. Az előrelépés:
    +2”, +240 pixel vízszintesen (függőlegesen meg +30).
    Ebben se 60Hz+, se freesync, se egyebek. Sőt: valós 8 bites panel vs 6 bites a legtöbb új (akár Dell) modellel szemben. PLS, e-IPS stb olcsósított panelek is elterjedtek eléggé...

    De közelíthetjük a másik oldalról is. TV-ből talán 2008-as A656 Samsungom volt. 100/120Hz panellel. Azóta meg ha nem a legalját veszed kapsz valós 100/120Hz-es panelt szinte bármilyen olcsóbb TV-ből. Persze ott meg a meghajtás nem megy 60Hz felett, ott HDMI oldalról fogták meg a témát.

    A lényegen nem változtat, „filléres”, sok éve létező technológiák amik nem akarnak az átlag szegmensbe lecsorogni, csak prémium szolgáltatásként jönnek továbbra is. Még annak is csak nagy nehezen.
    (Lásd még: IPS 60Hz+ freesync monitor még mindig nincs a piacon. Notikban a TN panelek, stb...)

Új hozzászólás Aktív témák