Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz anulu #1 üzenetére

    Igen a főnökök nem szoktak a szakemberekre hallgatni. Csak azt látják hogy X millió forint beruházás és hogy hú az milyen drága (rá két nappal bejelentik hogy a lassan 1 éves gépkocsipark elavultnak számít és újat vesznek, meg Dr. Gipsz Géza CFO-nak gratulának és 10 milliós jutalmat kap + egy új kocsit korlátlan használattal), ezért majd következő gazdasági évben rátérünk. Aztán eltelik az év és ismét csak drágának van titulálva. De persze ha baj lesz, mert már 2-3 éve halogatták a beruházást és meghalnak az ősöreg szerverek, elfüstöl a switch, vagy eldurran az UPS akkor habzó szájjal keresik a felelősöket. Ilyenkor én csak körbemutatok a meetingen és elmondom hogy ha 2 éve megvettük volna 5 misiért amit mondtam akkor most nem kerülne az adatvesztés és leállás miatti bevételkiesés 30 misibe a cégnek + javítási költségek. Ekkor csak megy a hümmögés és biztosítanak hogy legközelebb hallgatnak rám. Persze aztán nem, mert hú az milyen drága... valakik sose tanulnak.

    True story bro ;)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Polllen #18 üzenetére

    Én is azt tapasztalom itt a multi-kulti környezetben hogy a magyarok csak ujjal mutogatnak meg prezentációkat szerkesztenek és excel dokumentumokat, míg a külföldi főnökök megoldani a gondot. Volt hogy a német mondta a magyar főnökömnek hogy ő nem színes cellákat akar látni, meg grafikonokat, hanem azt hogy nincs probléma, a többi az őt nem érdekli.
    Magyar főnököm mindig csak forwardingolja a problémákat másra, meg ujjal mutogat, az Indiai meg megy és csinálja ha van valami az embereivel együtt. Magyar főnök a telefonját se veszi fel munka előtt-után, de az angol volt hogy hajnalban felkelt és bejött mert hívták hogy baj van...
    Én ezeket tapasztalom. Itt nálunk.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz buherton #33 üzenetére

    Igen nagyon tudnak lelkesedni meg buzdítani másokat. Akikkel én kapcsolatban vagyok az egyik felük nem tudja mennyi 1+1 vagy miként kellene A-ból B-be eljuttatni valamit. A másik fele viszont penge és pik-pak megoldja a gondokat. Az indiai főnökök meg meghallgatják az érveket és észrevételekett, kompromisszum-készek és csak akkor b*sszák le az embert ha valamit úgy elrontott hogy körülményes megcsinálni. Nálunk a magyar főnök meg eleve leb*szással indítja a beszélgetést a project elején (van rajtad sapka/nincs rajtad sapka), első nap, csak hogy meghozza a kedved a további munkára.

    Olaszok is egy külön állatfaj. Náluk lustább és hely-ráérünk-arra-még mentalitásúbb embert sose láttam. De viszont mindig vidámak, kedvesek. :D

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák