Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    a következő lépés a kötelező jellegű végbéltükrözés, mert az amerikaiak és britek szerint a terroristák arra is érzékenyek....
    ezzel max azt érik el, hogy kevesebb ember fog repülővel utazni, biztos lesznek olyanok akik a kényelmetlenségekről inkább lemondanak és választanak más formát

  • Kobe

    veterán

    válasz ollie #5 üzenetére

    kontinensen belül ott a vonat, ázsiában már működik a villámgyors mágneseken alapuló vasút, gondolom idővel lesz nálunk is. Kontinensek között valóban nincs még, ez igaz, de én meggondolnám, hofgy eljussak angolföldre vagy a demokrácia fellegvárába, ha ahhoz minimum féltucat alkotmányos jog sárbatiprását kell "elszenvednem". Szimplán nem mozgok szívesen olyan helyen, ahol alapból terroristának néznek és ezt neked kell bizonyítanod - lassan már DNS, vizelet és székletmintával - hogy te nem vagy az.....
    a komcsiknál volt ilyen, hogy mindenki bűnös, míg be nem igazolódik az ártatlansága. Anglia és európa között meg van más közlekedési forma bőven, tény hogy más kontinesekre nincs. kevesebb, mint 2 napos buszút, kevesebb mint 15 ezer hufért, és úgy közlekedik budapest és london között járatszerűen, hogy közben végignézel minden jelentősebb országot, sokkal több látnivalóval

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz Raymond #4 üzenetére

    nem hiszem, hogy abban a korban, amikor internettel bármilyen üzleti megoldás áthidalható, létszükséglet lenne a gyorsaság. Biztos van egy tekintélyes réteg, akik cska fontoskodás miatt veszik igénybe, az ideje simán megengedne valamivel lassabb formát is. Természetesen kőkemény üzletembereknek, és kontinensen túli találkákhoz kellhet, de én nyaraláshoz-rokonlátogatáshoz nem ezt a formát venném igénybe, főleg a kényelmetlenségek és az ár miatt....bár tény, hogy csak európán belül mozgolódok csak

  • Kobe

    veterán

    válasz Depression #18 üzenetére

    hát, nekem speciel a családom cirka 2600 kmre van de még egy sem ült repülőre hazautazás miatt. Kocsi, vagy egyebek. Igaz, 10x jobban is élvezték az utat, hogy szinte mindent láttak Kele-tEuróoában, nem csak a felhőket emg a földet, de cserébe nem is panaszkodtak emiatt.
    Engem nem zavar, hogy a határon lefényképezik a rendszámomat, ellenben nem is dugnak a fémdetektort a seggembe, vagy vesznek körbe vegyvédelmisek lassan ha tüsszenteni merek a terminálon....

    Itt nem arról van szó, hogy ez most mekkora kényelmetlenség, vagy nem, hanem arról, hogy mekkora hülyeség (vagy nem). Szeptember 11 óta arról megy a hercehurca, hogy van 2 állam - az USA és GB akik élesebben avatkoztak be egy tőlük tök távol eső ország ügyeibe (amiről a lakosság jórésze azt sem tudja hol van) és meglepődtek, ha az ottani nem túl logikus gondolkodású emberek a nemtetszésüket pár látványos terrorista-akció formájában nyílvánították ki. Namost ez a 2 ország rájött, hogy nem szent és sérthetetlen az ő határuk, és heti rendszerességgel találják ki a hülyébbnél hülyébb ötleteiket olyan dolgokra vonatkozólag - határátlépés, légiközlekedés, - aminek globális hatásai vannak.
    Épeszű ember nem tud ezek felett elsiklani, és igen csak szívja a fogát, ha mondjuk drága Sam bácsi - miután a delikvens a reptéren 8 ellenőrzésen, 10 motozáson, 2 végbéltükrözésen is átesett - még a laptopját illetve minden egyéb elektronikus kütyüjét elkobozza magyarázat és visszaszolgáltatás kötelessége nélkül....legalábbis igen jó dolog, ha angol-amerikai kezdeményezésre a pl franciaországból olaszországba nyaralni repülő családnak ilyenen kell átmennie, hogy őfelsége, meg a kurrens amcsi szakbarbár - alias Bush - azt érezhesse, igen, ma is tett valamit a terrorizmus ellen....
    azért gondolom érezhető, hogy nem egy lépéssel van probléma, hanem ez a sokadik nemzetbiztonságra hivatkozó rendelet amit szépen be is vezetnek...
    holott szerintem gyanús egydektől nem igen kell tartani, minek üljön az repülőre, ha a drága jó amerikai katona van olyan hülye h tálcán kínálja fel magát a saját országában, a turbános meg azt szed le a háztetőről akit akar, és még el sem kell hagynia a hazáját ?

    szemet szemért, fogat fogért és a világ megvakul.....mondta egyszer valaki. De még idézhetném azt is, hogy a békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért kefélni......mindenesetre érdekes látni, hogy milyen demokrácia - vagy akár alkotmányellenes dolgokat tesznek - a demokrácia nevében

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz Raymond #20 üzenetére

    persze, hogy nem az, de nem is annak kell alternatíva legyen, akinek igazán fontos a gyors utazás. De simán el tudom képzelni, hogy a reptéren ácsorgó tömegek nagy része - hacsak tényleg nem határidőre, üzleti útra vagy interkontinnentális cirkálásra készül - a dolga felől nem vehetne igénybe más utazási formát. Mert hát ugye, a nagyi aki külföldön él és jó ha 5 évente egyszer meglátogatják, olyan fontos h 1 nappal tovább nem tud várni, és hasonlók.

    Ha meg nincs alternatíva, miért nem lehet a repülés ésszerű alternatíva ? Lassan ott tartunk, h a gépre csak meztelenül, sterilizálva, röntgenen átküldve mehetsz fel....jó, ez durva túlzás.

    (az árakkal kapcs, legutoljára 2 főre oda vissza olcsóbb volt kocsival jönni finnországból, mint repülőre ülni....de gyanítom 1 főre is olcsóbb lenne. Utánaszámoltam, valóban olcsóbb....)

  • Kobe

    veterán

    válasz Raymond #24 üzenetére

    figy, aki csak a pénz oldaláról közelíti meg és naponta áldoz a fogyasztói társadalom istenének, az még akkor is imákat rebegne el csak mert felülhet a 20adik század húdenagy vívmányára, ha éppen egy reptéri kihallgatószobában m16os nyomnának a fejéhez és 3x raknák s*ggbe egy gumibottal...

    aki meg olvasott 1984et, vagy vannak elvei, az meg nem azon aggódik, hogy most 2 perccel hosszabb a becsekkelés, hanem hogy zsinórban csak ebben az évben kb ez a tizedik intézkedés amit a terrorizmus miatt hoztak, és köszönőviszonyban sincs a húdenagy demokráciáról vallott szabadságelvekkel. És ugye szept 11 már jó 7 éve volt, szóval igencsak fél100 intézkedésről beszélhetünk.

    Filozófiai oldalról meg nem értem én ezt az egészet.....ha kocsit adnak a seggünk alá, 80 al repesztünk belvárosban, mert aki kocsiba ül, hirtelen olyan húdek*rva fontos ember, h neki smafu a kresz......ha utazni akarunk valahová, akkor rohanunk a repülőre, mert nagyon fontos a célállomáson eltölteni minden percet, nehogy az út alatt átmenjek 2-3 olyan falun amit még nem láttam. Én ennél nyugodtabb alkat vagyok, ablakot le, szép tempóban végig az úton, nézelődve, ha valami szépet látok lehúzódok, lefényképezem, ahova megyek az úgyis ott lesz kis idő múlva is, azzal meg hogy sietek, a halál elől nem tudok elfutni, akkor mi értelme van ? Lassan úgy érzem, hogy a hörcsögök, akik genetikailag fel vannak spilázva, és pörögnek egész rövidke életükben mint a koffeinbomba, azok is nyugodtabb ütemű életet élnek mint mi emberek :(

  • Kobe

    veterán

    válasz ollie #26 üzenetére

    valamikor jó 50 évvel ezelőtt egy híres magyar költő papírra vetette aggályait, miszerint hova a személyes szabadság, annyi féle helyre és formában felírták, hogy gyakorlatilag csak üres számnak érzi magát a személyisége helyett....(én szégyenlem magam, hogy nem tudok pontosan idézni a versből, mert nem jut eszembe a szerző és a vers címe)

    ez 50 éve volt.....ha akkor aktuális volt, most mit írna vajon a szerző?
    Nem okoz kárt egy átlagos állampolgárnak, de azt áruld el, mi szükség van arra, hogy gyakorlatilag már a lábad bütykének a méretét is 5-6 helyen nyílván tartják? Újabb filozófiai fröccs, de annyira természetesnek és logikusnak vesszük ezt a helzetet, hogy már nem is ismerjük, milyen az, amikor a rendszertől függetlenül, önnön akaratodból úgy jársz-kelsz a nagyvilágban ahogy szeretnéd.....ilyen mára nincs. Mára csak egy jelige maradt: Fogyassz!

  • Kobe

    veterán

    válasz Gambit #30 üzenetére

    nálunk a hazai gyakorlatban ezt "rabosításnak" nevezik. Az ellenőrzéssel - épeszű mértékig - természetesen egyetértek, de ha már van útlevelem, ahhoz jár valami azonosító, biztos vagyok benne, hogy van valami kvázi globális adatbázis a veszélyes elemekről, akkor minek a "rabosítás" ? Mért kell olyan információkat megadnom - amit normális joggyakorlatban - csak bűnöző, vagy előállított egyedektől kérnek, kvázi miért néznek annak, ha az nem vagyok - és ennek minden bizonnyal nyoma van jópár helyen ?

  • Kobe

    veterán

    válasz Raymond #33 üzenetére

    Ha a felnövés szerinted egyenlő a csendes, nyugodt beletörődéssel, akkor én inkább a Misit, a Móricz-figurát követem, s kiejelntem, hogy inkább nem akarok felnőtt lenni :)

    valaki már elmagyarázta, ha a zsidókat viszik, nem szólsz, mert nem vagy zsidó....ha a muszlimokat viszik, nem szól, mert nem vagy muszlim...ha viszik a barnákat, szőkéket, stb, szintúgy....amikor emg már rád kerül a sor, túl késő lesz szólni

    (amerika meg nem egy akkora durranás, hogy oda bármikor önszántamból a lábamat akarjam betenni)

Új hozzászólás Aktív témák