Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Az az Acer noti 4 magos procivan, MX150-el, FHD kijelzővel ennyiért ritka jónak tűnik. Type-C, gigabit lan sincs kispórolva. Ha jól emlékszem a Swifteknél még ujjlenyomatolvasó is van.
    Kár, hogy Acert nem vennék. :D Az utóbbi időben eléggé odateszik magukat noti felszereltség terén.

  • sb

    veterán

    válasz Timer #5 üzenetére

    Swift 3-5-re gondoltam, ott tudtommal van bővítés, amennyi legalábbis lehet és kell.
    Régebben nem volt rájuk jellemző , hogy próbálnának bármiben is többet nyújtani. Itt is van azért a tesztek alapján 1-2 rosszabbul sikerült kijelző panel pl. a fenti gépekben, tehát azért itt sem 100%-osak sajnos. De még így is többet tettek bele mint a konkurencia. Monitorban is ugyanezt látni mostanában náluk.
    A másik része a garis/támogatási hozzáállásuk volt ami miatt kerültem őket, nem tudom most azzal hogy állnak.

    Dellem van/volt több munkában. Minőségiek, de ott meg hozzáállásban érzem épp az ellenkezőjét. 1.5-2x áron amit lehet kispórolnak. Ez volt USB 3.0-ból, M.2-ből, jó panelből, felbontásból, mindenből az utóbbi 6-8 évben. De pl. az ujjlenyomat olvasó is egy rakás sz*r az újakban, abszolút mértékben is meg a korábbi típusokhoz képest is. Ilyenekkel nem foglalkoznak. :(

  • sb

    veterán

    válasz ggbuffon1897 #32 üzenetére

    Egy dolog szól a pc gaming, ha valaki hardcore nyomja.
    Valóban bedrágultak a hw-k de azért azt is észre kell venni, hogy az igények is megváltoztak. WQHD-4K felbontással, xsync 144Hz monitorral és kompromisszummentes hozzáállással: legyen ultra, 144Hz alá be se essen az fps a 6548 fős szerveren... ezek az igények azért messze vannak az 5-10 évvel ezelőtti szintektől.

    Ha meg nincs meg ez az igény akkor egy sync nélküli 24" FHD monitor 40-50k, medium-high-al egy 1050Ti elég és mellé egy 4 magos proci. Sokan még egy Penyával is elvannak. Ebből megvan az átlag 50-60fps, min is 30-40 körül lehet maradni és annyi. Töredékéből megvan. Ez a szint is fentebb kúszott de sajnos a többi minimális plussz meg ehhez képest is méregdrága.
    Szerintem legalábbis:
    - Egyrészt nem éri meg ár/értékben sem, még akkor sem ha meg tudná venni az ember.
    - Másrészt meg normál esetben az igények és preferenciák is változnak idővel: akik most az 5-10 év előtti hw árakat nézik jó eséllyel már alig játszanak és inkább más van a fókuszban.
    Legalábbis nálam ez a két tényező volt.
    Pl. én is 1050Ti-re váltottam HD 7850-ről, mert minek és hova fentebb ritka játékkal (még ez sincs kihasználva). De a Sandy i5 is Skylake i5-re cserélődött nálam. Gyakorlatilag még marad is valamennyi pénz és a megfelelő szintet hozza. :)
    A Ryzen óta persze lenne hova fentebb lépni és mondjuk egy kis video encode-hoz jól jönne a +mag néhanapján. Most már értelmes árban is van egy hatmagos... de itt is kérdés, hogy egyéni preferencia szerint még ezt is megéri-e meglépni. A ritka encode-hoz vagy mondjuk másnál a növekvő, de még gyér játékbeli kihasználtsághoz...

Új hozzászólás Aktív témák