Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BéHGT

    senior tag

    válasz erdoke #18 üzenetére

    A Galaxy S II fél évvel az iphone 4S után jött ki? Csak kérdem, mindenféle kötekedés nélkül. Megjelenési dátumokat nem nézek, azért ennyire beteg én nem vagyok. A telefon megmarad telefonnak. :)

  • johnny_gold

    tag

    válasz erdoke #18 üzenetére

    Szerintem egyáltalán nincs semmiféle másolás... Nyilván valóban ihletik egymást sok szempontból, hasonlítanak egymásra (ez oda és vissza is igaz!), de igazi másolásról, lopásról nincsen szó... Kb. ugyanennyi erővel azt lehet mondani, hogy az iPad-et például pont egy Samsung képkeret dizájnáról lopták úgy ahogy van...

    Például a Galaxy Nexus-t akkor honnan másolták, ami a legújabb zászlóshajó? Mutass már egy Apple terméket ami egy kicsit is hasonlít egy Galaxy Nexus-ra... Merőben új elgondolás, talán az első olyan telefon, amin nincsenek fizikai gombok, ilyet senki nem csinált az előtt, az Apple pláne nem... Én használtam 4S-t, és abszolút semmi köze nincs hozzá, merőben más, és szerintem merőben jobb, ez mondjuk az én személyes véleményem...

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #18 üzenetére

    és (#20) joey20

    No most még egyszer és utoljára.
    Egyrészt tegyük fel, hogy minden teljesen önálló, eredeti és megcáfolhatatlanul tőlük származik. Ha megnézed az IT, és egyéb ipari termékeket, akkor előbb-utóbb a trendnek megfelelően mindig jöttek hasonló megoldások, rosszabbak-jobbak -- lényegtelen -- emiatt fejlődött akár az adott termékkategória is.

    Másrészt viszont ha annyira utánozhatatlanul eredeti dolgot tettek le az asztalra, akkor miért van az, hogy gyakorlatilag egyetlen épkézláb jogi kapaszkodójuk sincsen, amivel meg tudnának bárkit is fogni? Mert ez alapján én azt feltételezném, hogy semmi igazán súlyosat nem raktak mögé az egésznek, egyszerűen a hype az, amit meg tudtak köré teremteni. Voltak korábban hasonló termékek, hasonló designok, valahogy nekik sikerült megtalálni egy optimális megoldást, amit ők sem tudnak kézzel (jogilag) foghatóan meghatározni, hogy mi a lényege.

    Ráadásul amikor egy korszakalkotónak vélt dolgot letettek az asztalra, és a design környékén próbálják a hozzáadott értéket megfogalmazni (és a szabadalmakból is ez jön le), akkor minek köszönhető a nagyvonalú feledékenységük, amikor alapvető telekommunikáció szabadalmakat sértenek (tudatosan, szándékosan és folytatólagosan)?

    Én nem akarom tőlük elvenni azt az érdemet, hogy egy egész jól pozicionált termékkategória-módozatot sikerült faragniuk a meglévőkből, de őszinte sajnálatukra ezt nem lehet kisajátítani, és én ezért érzem értelmetlennek az így kialakult jogi állóháborút, amit csatánként rendre el is buknak (Ausztráliában is, mert a samu egy módosítással egy félév jogi csatáját nullázta le)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák