Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steve1207

    veterán

    válasz Darth Sith #15 üzenetére

    Teljesen így van, azért nem értem, hogy én, mint nem ezen a körben dolgozó, mondjuk totál távol áll tőlem a biztonsági rész, de már úgy adtam a fejlesztési instrukciókat, hogy ezek alapvetőek legyenek (persze nem ilyen mélységig). Ergo egy jártas ember ezt pikpak vágná, hogy kell megoldani, sőt még kicsit jártas szimpla felhasználóban is felmerülhet a lehetőség.

    (#14) CloZee: Szerintem anno az IRC-s időkben baromi sok mindent megjegyzett az ember, mert ott sokat láttuk az adatokat alapból. Netszolgáltató kb emberhez volt kötve, mert tudtad, hogy felé mi elérhető, mit használ, rokoni kört kb gyerekkorodban megtanultad vezetékesen tárcsázni és nem mindenkinek lett egyből mobilja, de beírtad párszor a számokat és megjegyezted. Most egyből egy adott névhez van kb minden rendelve az összes eszközön, kb beírnod se kell a számot csak első alkalommal.

    Egyáltalán nem vagyok a technika ellen, nehogy azt hidd, fejlődjön az :)

    [ Szerkesztve ]

    .

  • buherton

    őstag

    válasz Darth Sith #15 üzenetére

    az apple fiók hozzáférését mondjuk max 2db IP címre korlátozza

    Te lennél az első aki reklamálna ugyanis a ISP-k alapból dinamikus IP-t adnak neked. Továbbá, ha én biztosítok apple elérést a szerveremnek, továbbá az eszközeimmel (persze, ha lenne) is belépek, akkor helyből több mint két helyről jött a request.

    Ha sok IP címről is próbálkoznak elérni a fiókot rövid időn belül, akkor meg az adott IP tartomány tiltása.

    Ez is csak gondokat okozna.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Darth Sith #15 üzenetére

    egy ilyen rendszernek úgy kéne működnie, hogy az apple fiók hozzáférését mondjuk max 2db IP címre korlátozza

    Még szerencse, hogy nem így van, mert kb. tökön is lőnéd az egész dolgot :D
    A probléma a Find my iPhone szolgáltatásban volt, elég érdekes lenne, ha az ellopott készülékedet fixen csak két gépről tudnád letiltani, mikor esetleg pont a kontinens másik végében vagy éppen :)

    Továbbá ha egy fióknál 3-4nél több sikertelen belépési kísérlet van, akkor utána mondjuk 10 perc tiltás.

    Ez pontosan így is van az Apple-nél is, legalábbis a többi szolgáltatásánál, ennél az egynél valamiért elcseszték.

Új hozzászólás Aktív témák