Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nuke7

    veterán

    válasz Zanik #50 üzenetére

    érthető :K sarkítottam / egyszerűsítettem, hogy jobban átmenjen amit írni szerettem volna.

    Viszont biztos, hogy nem 1$-on megy a para... ugye a 2018-as készülékekhez nem is adott chipet a qualcomm ha jól értem, és valami olyan dolog lesz itt, hogy utólag akarják emelni az árat, a már legyártott és eladott készülékek után. (Amiben ott van a chipsetjük) Ugye a tiltás pl. németországban is a régebbi telefonokat érinti...

    Nem tartom reálisnak, hogy apple azért pereljen mert valaki csak simán árat emel... :U

    "Mellesleg az Apple nem emelt árat. Új termékeket dobott piacra, amik drágábbak, mint az korábbi modellek, miközben a régebbi, de továbbra is forgalmazott telefonok árát csökkentette. A qualcom ugyanakkor ugyanazért a termékért kér többet csak azért, mert más, drágább termékekben is ugyanazt használják.
    A fejlesztési költségekre sem lehet tehát hivatkozni, mert azok már bőven megtérültek a korábbi modelleken."

    Ez is fontos szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • bteebi

    veterán

    válasz Zanik #50 üzenetére

    "De akkor ugye az Apple is eldöntheti, hogy megveszi $8.5-ért a Qualcomm-tól a 4G modemet és a licenszt, vagy sem!"

    Ennyi. Ha sokallják, nem fér bele a profitrátájukba, akkor vegyenek mástól. Oh wait... :U De akár fejleszthetnek sajátot is. Lehet, hogy fognak is.

    Ráadásul ez az emelés bár arányaiban nagy (13%), de mivel még így is jó ár a 12-20 dollárhoz képest, ezért igazán lapíthatnának... :(( Persze szarrágás rulez.

    #67: "az apple nem él vissza sehol se monopol helyzetével ( a licensz piacon)"

    Szerintem egyiken se vagyunk tájékozattak ezen a téren, de ha módja van rá, akkor biztosan visszaél a helyzetével. Az, hogy abból lesz-e ügy, az egy teljesen független kérdés :U. Amúgy meg ha nem is monopol, de a piacon már rohadt régóta visszaél a helyzetével. Mert sikerült a termékei köré hihetetlen hisztériát körítenie, ami az egyszerű embereket (a rajongói nem kis részét) megvezeti, és kb. tök mindegy, hogy mit csinálnak mennyiért, jó lesz az. (Talán most kezdett el először visszanyalni a fagyi.) Itthon ez a politikában működik így ;].

    #72: Ez meg a másik :)). Amúgy meg elég 12%-ot csökkenteniük a készülékek árán, és akkor nem változik a licenszdíj, win-win ;].

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák