Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz anulu #4 üzenetére

    Persze, neked se tart senki pisztolyt a fejedhez, hogy lélegezz, mégis megteszed, mert élni akarsz. Szerintem senki se olyan hülye, hogy egy ekkora platformon ne jelenjen meg, ha van egy jó szoftvere. Ha ő nem teszi, akkor majd úgy is lekoppintják az ötletét, és más megcsinálja i*-ra. Nem fejlesztettem mobilra, pláne nem két külön platformra, de tippre azt mondom, hogyha már megírtad Androidra, akkor nem lesz még egyszer akkora munka iphonera adoptálni, viszont általa elérsz egy más fajta célközönséget.
    Azon is lehet vitázni, hogy mi jár a 30%-ért. Azért különbség van közte, ha csak írtál egy programot, és a platform tulajdonos gondoskodik arról, hogy le tudják tölteni, el tudják érni, esetleg tárhelyet biztosít, hogy ott tárolja a user az adatait, amit a szoftvered használ, vagy te tartasz fent erőforrást és a mobilos alkalmazás csak egy felület hogy elérjék a te szolgáltatásodat.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Busterftw #8 üzenetére

    Akkor mondják ki, hogy a 30% azért annyi, hogy mindenféle szemetet, félkész szoftvereket ne rakjanak ki. De attól még szerintem abban is van ráció, hogy szoftver és szoftver közt van különbség, hogy a teljes élményből mit biztosít a fejlesztő, és mit a platform üzemeltetője. Gondolok itt arra, hogy egy egész szerverfarmot fent kell tartani, ha mondjuk az alkalmazásomon keresztül két felhasználót össze tudjak kötni. Ugyanúgy 30% kell fizetni ezért, mint mikor csak letöltik a számológép alkalmazást, amihez utána nekem fejlesztőként nem kell adni semmi pluszt. Ezért megértem az UBI-t, mikor azt mondja, hogy a mikrótranzakciók után nem akar szintén 30%-ot fizetni, hisz ott már mit ad érte a platform üzemeltető? Jó igen, free to play, s ha a mikrótranzakciókból nem kapna, akkor ingyen adná a platformot, és az se lenne fer.
    Lehet, hogy diverzifikálni kellene, s más-más típusú szoftvernél másnak kellene lennie a kulcsnak. Megértem azt is, hogy ez egy előre kalkulálható költség, s előre számolok, hogy e mellett is megéri-e igen vagy nem, tehát ne sírjak.
    Úgy is lehet tekinteni, hogy 30%, hogy meg tudsz jelenni, tudok én is biztosítani neked szerverfarmot, hogy a usereid elérhessék egymást, az mondjuk +5%
    Szerintem a mindent vegyünk egy kalap alával van a gond. De azt már Jobs is lenyomta a kiadók torkán, hogy minden album vagy zene, nem is tudom 1$? Most ezt újra el kell játszani, vagy tényleg diverzifikálni.

Új hozzászólás Aktív témák