Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz daninet #11 üzenetére

    És ezzel mi a baj?? Kiadnak évente egy telefont ami mindig a felső kategóriába tartozik. A többi gyártó lehet, hogy kiad évente 3-4 vagy akár több telefont is, de csak kevés olyan van ami felveszi a versenyt az iPhone-al. Lehet itt dual mag meg tököm tudja mik, ezek maximum a geekeknek fontos. Lehet nézni a vasat, hogy húúúú milyen, de a jó sw nélkül semmit sem ér. Még a 3GS is simán felveszi a versenyt a legtöbb telefonnal.
    Ha sz@rt gyártanának akkor nyilván nem vennék meg ennyien. De meg lehet nézni, hogy más gyártóknál (pl HTC, Samsung) is a magasabb kategóriába tartozó telefonok jól fogynak. Igaz nem ilyen mennyiségben.
    A többi gyártó meg eddig sz@rt a szoftverre, ha valami gondod volt akkor maradt a root meg az egyedi rom. Már az is eléggé szánalmas a gyártókra nézve, hogy hobbyhackerek otthon jobb rendszert csinálnak, mint a gyári. Most talán majd lesz normális support és nem kell hónapokat várni az új rendszerekre meg hibajavításokra. Szóval az az SW foltozgatás az eléggé fontos dolog, mivel a telefon szerves részét képezi. Bár szerintem te arra gondolsz, hogy néha ránéznek és akkor csinálnak valamit az SW-vel. Persze te biztos bele látsz az apple működésébe, hogy a mérnökök mit is csinálnak. Máshol azt csinálják, hogy legyártanak egy telefont aztán talán még 2 frissítést kiadnak utána le van sz@rva a user vegyen újat ha nem jó az alig 1 éves telefonja. Persze kiadnak 4 telót is akár egy évben, de pont a mennyiség megy a minőség rovására, az apple-nél meg az a csapat ami máshol 3-4 telefonnal foglalkozik ott egy termékre fókuszál (persze ott is hibáznak, de valahogy a végeredmény az sokkal jobb lett, mint amire számítottak - ezt mutatják a számok is). Épp ma lett qvára elegem a htc-mből, mert már megint összesz@rta magát a custom rom. Én meg használni akarom a telefonomat nem mókolni vele. A gyári szofttal meg szinte használhatatlan. Nem értem, hogy a filléres nandból mi a sz@rért nem tudtak beleb@szni vagy 2 gigát legalább. Akkor lenne hely a programoknak meg minden egyébnek. Már tavaly is iPhone gyilkosnak kiáltották ki a Desire-t (minden évben van több ilyen telefon) de az igazság az, hogy az akkori 3GS-től is nagyon messze elmaradt.
    Állítólag most az apple is fog több telefont kiadni. Kíváncsi leszek, hogy ez mennyir jön be.

    A címet én sem értem, hogy miért ez.
    Az apple adja el a legtöbb okostelefont
    Kb ez lenne a jó.

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz Erasmus #14 üzenetére

    A cikk maga nem arról szól, hogy mennyi telefont gyártanak hanem arról, hogy mennyi telefont adnak el és ebből mennyi rekord bevételük van. Tehát eladásról és rekord bevételről. Honnan tudod, hogy más gyártó (vagy gyártató ha úgy tetszik) nem gyárt(at) jóval több telefont egy évben?? Máshol is olvastam ezt a cikket, de sehol sem szerepelt így.

Új hozzászólás Aktív témák