Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Nem heverhetnek parlagon a hatalmas irodaépületek.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #54625216 #55 üzenetére

    Hogy az állam cég milyen szinten avatkozzon be a munkaadók és a munkavállalók közötti korábbi megállapodásokba, az egy legitim vita, kötelezően ráerőltetni a cégekre a home office-t a munkavállalókra az irodába bejárást mindenféle bullshit klímavédelmi szempontokra hivatkozva meg szimplán baromság.

    Azt azért vedd figyelembe, hogy sok cégnél azért küldték haza az embereket, mert drága lett volna megkövetelni hogy bejárjanak. Több amerikai államban a non essential workereket csak naponta a cég költségén elvégzett tesztelés mellett lehetett behívni. Ez nyilván k*rva drága és nagy logisztikai feladat, plusz a sajtója is rossz ergo megérte őket hazaküldeni ami többnyire hirtelen szerződésmódosítással is járt.

    Most pedig ezt szeretné a cég visszacsinálni úgy hogy nincs kényszerítő tényező mint amikor mindenkit hazazavartak. Átalakult az irodai munka piaca, megváltoztak az igények és szokások a 2 év alatt, munkavállalói oldalon sokaknak kinyílt a szeme. Ez ellen most lehet kapálózni, de amíg egy cég nem tudja hitelesen igazolni hogy neki kára számazik abból, hogy az alkalmazottak jelentős része HO-ban van addig bizony ez management túlkapás és az irányítási kényszer manifesztációja, semmi más.

    Itt se hangozz el soha egy értelmes érv sem a HO ellen max annyi hogy valakinek személy szerint nem jön be mert képtelen beosztani az idejét. Ez inkább személyes hiányosság mint a HO problémája. Nem tudom mitől lenne valakinek több ideje ha még 2x1 óra utazást is belerakna a napba, de biztos nekik máshogy hajlik a tér.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Noukoum #60 üzenetére

    Ha nekem mutatsz hiteles kimutatást arról, hogy csökken a hatékonyság HO-ban nagyon szivesen elfogadom. Ez nyilván csak anekdotikus bizonyíték, de nálunk a belső számok alapján kb 15%-al nőtt a covid alatt a hatékonyság és jelentősen kevesebb SLA breach volt az internal requestekben. Máshol is ezt olvastam, ami lejön a médiából az alapján máshol is ez a helyzet, vagy nőtt vagy nem változott a HO-t választó cégek termelékenysége.

    Én úgy gondolom, hogy a mostanában divatos open floor design nagy mértékben rontja a hátékonyságot én személy szerint utálom és nagyon nagyon zavar az állandó nyüzsgés. Otthon nyugi van, magamra csukom az ajtót és fókuszáltan tudok dolgozni. Plusz én messze lakok napi 2 óra utazás heti szinten az 10 óra, több mint egy munkanapnyi szabadidőm van pluszban mióta nem járok be.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Noukoum #100 üzenetére

    Tehát nincs bizonyítékod, csak mögégondolsz valamit annak amit egy multi csinál. Én most rákerestem az ezzel kapcsolatos hírekre, Musknak van egy nyilatkozata amiben azt mondja, hogy a "senior employees must be visible" és hogy "they can pretend to work elsewhere". Ergo ő sem meri kijelenteni, hogy hatékonyságcsökkenés volt. Applenek még csak távolról sincs ilyen állítása és én nem találtam nagy multicégtől ilyen adatot.

    Amúgy a szaros kis cégem konkrétan a Vodafone, nem a magyar entitás, hanem az angol anyacég. Azért az már csak valami nem? Alig 25k alkalmazottra vonatkozik a statisztika amit csináltunk a HO-ról, tudom tudom, kis szaros department, nem releváns, nem értünk hozzá.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák