Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz W.Wilson #46 üzenetére

    Végülis az sem károkozás, hogy E3-on megmutatják hogy mit adnak el neked, előrendeled, majd nem azt kapod. Csak Te nem fogsz tudni a világsajtóban krokodilkönnyeket hullajtani, és mondjuk egy Steames preordert mondj már vissza, miután játszottál vele, de szerintem egy dobozos játékkal se fogsz tudni mit kezdeni, miután kinyitottad és aktiváltad.

    Most hogy MediaMarktban, szomszéd Petinél vagy otthon klaózban próbálod ki és jössz rá hogy kalap kaki, szerintem tökmindegy, annyi hogy otthon van lehetőséged tüzetesebben megvizsgálni. A youtube-videón megnézve lehet jól megy másnak, csak neki nem ugyanaz a gépe van, lehet nálad el se indul. Bónusz ha hardverfüggő gyorsítás van beépítve a programba, ha Radeon kártyát veszek, nem fog ugyanúgy futni a PhysX rajta mint egy GeForceon.

    Egyszerű kontroll lett a kalózkodás, sajnos nem elég erős, látva csak az idén megjelent hulladékokat és a botrányaikat.

    A kickstarterezés, greenlight meg early access meg a másik rákfenéje lett az iparnak. Harangozz be valami óriásit, nem baj ha nem sikerül, a pénzt nem kapják már vissza hiszen azért mégis kiadtál valamit, nem?

    Bélabá

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz W.Wilson #46 üzenetére

    Azért, mert ha bemész az üzletbe és ellopsz valamit az a lopás (itt már bukik a dolog ugye mert úgy nem is lehet lopni hogy az eredeti megmaradjon.... a digitális dolognál pedig erről van szó, így mindenképp erőltetett fogalom a lopás ezeknél, legalábbis szerintem). Ha megrongálod a terméket még az üzletben és után nem veszed meg, az a károkozás. Ha viszont bemész az üzletbe, megnézed (esetleg ha van lehetőséged kinyitod-átnézed) majd ezek után úgy döntesz, hogy nem kéred, na ez a bevétel kiesés. A probléma, az hogy a szellemi termékekkel ezt nem lehet megcsinálni úgy mint cipővel/kenyérrel/edénnyel. (Demo-król, trailer-ekről intro-król ne beszéljünk nagyon csalókák és sok a sumák)

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz W.Wilson #56 üzenetére

    És vajon miért így vásárolja meg felénk az aki így warezol/vásárol?! Mert kis különbség hogy 50€-t a 2000€-s fizetésból fizetsz ki vagy a 300€-sból. Amíg ez így lesz addig a kalózkodás létező dolog lesz és nem csak "kontroll"-ként fog üzemelni.
    Miért érdekelné? Van aki megvegye itt is meg nyugaton a nagyobb fizuból is. Gyártják is egyik részt a másik után (egyre rosszabb minőségben), alakulnak új fejlesztő stúdiók állandóan, stb. Aki meg torrentezte és nem fizet, nagyon nagy valószínűséggel akkor sem vette volna meg ha nincs torrent. (Ezért különbség a bevétel kiesés meg kár okozás/lopás.)
    A játékokkal egy időben megjelenő DLC-kről már nem is kell szót ejteni.Az is gáz, amikor pl. amikor kidobnak egy játékot, brutal cliffhangerrel a végén, majd a 2. részt nem készítik el, mert az első "veszteséges" volt (értsd 200millió haszon helyett hozott csak 140milliót). Miért fizess egy befejezetlen filmért/játáékért és úgy általában akármiért (veszel fületlen lábast pl?) ?

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz W.Wilson #61 üzenetére

    étteremben sem kötelező enni, még is ha az emberek félkész/nyers kaját kapnak, vagy nem azt amit rendeltek (tatár beefsteaknél nagyon jellemző) akkor simán visszaküldik. hmm? :)

    Amúgy nem mondtam, letöltöttem és élveztem/használtam, és utána nem fizettem. Ezt már csak te láttad bele.

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Új hozzászólás Aktív témák