Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Ööö hát a franc tudja. Lehet normálisan meg kéne csinálni az újabb verziókat is...
    Nekem pl az a bajom, hogy a 2.3.7 utáni frissítések szarok ahogy vannak. Persze a többség azt használja, mert Jellybean meg minden és már folyik is a nyáltól a képernyő.. :D
    De nekem Xperia P-nél mocskosul sok anomáliát eredményezett mindkét új frissítés (ICS + JB is). Többször is próbálkoztam velük. Mindegyikkel több héten át és sohase tudtam megszokni azokat a bizonyos problémákat. Így a végén mindig felkerült a gyári 2.3.7 mert az "tökéletes". Minden kiválóan működik, nincs akadás, nincs lagolás se semmi hasonló.
    A másik két frissítés sok előnye ellenére tele volt kisebb nagyobb hibákkal, amikkel szépen tele lett a tudatom és mindig a kukában végezték.

    Úgyhogy nálam ez az indok a váltás elkerülésére.

  • Dany007

    veterán

    válasz n00n #32 üzenetére

    Ez érdekes mert nálam ilyen nincsen. Szerintem ez nagyban függ a gyártótól is, hogy miként rakta össze a rendszert az adott telefonra.

    Nálam ICS + JB-n volt egy rakás apró hiba.
    Nem írom le, inkább belinkelem amit az Xperia P-s topikba írtam anno [link]:

    "No, újabb anomáliák kerültek felfedezésre nálam... :) Egyre több idő telik el a JB felrakása óta, egyre több apró probléma jön elő.

    Most a legújabb, hogy a külső hangszóró random módon elhallgat. Csak az újraindítás segít. Ilyenkor zenehallgatás közben semmi nem szól a hangszóróból, ahogy filmezéskor sem.
    Mikor hangerőt akarok állítani ilyenkor film közben, akkor a telefon csengőhangot növeli, nem pedig a hangszóróét. Lehet ideiglenesen nem érzékeli hogy van hangszóró a telefonban? Passz. Újraindítás után minden rendben... egy ideig.

    Aztán visszajött ez a lassú fényképezés dolog. Nyomok a gombra, majd 8-10 másodperc múlva fényképez is... :U A múltkor pedig macro fotózás közben lefagyott az egész telefon, úgy ahogy volt... Restartolni kellett.

    Továbbá múltkor előjött egy olyan probléma is, hogy valamiért az érintőgombok esetében eltűnt a rezgés. És nem is reagáltak semmire. De fogalmam sincs mitől... Itt is újraindítás segített csak.

    Pár napja próbáltam hosszabb távon a GPS-t meg a navigációt. Hát so-so. Volt amikor Pesten, illetve Pest közelében elvesztette a jelet, illetve ~ 100-200 méterrel odébb érzékelt, mint ahol voltam. Ezért a navigáció kb 20 másodpercenként újratervezett. Mivel a program úgy érzékelte, hogy nem az autópályán megyek, hanem a mellette lévő kis utakon. Plusz akadozott is.

    Plusz a főképernyő lapozáskor hajlamos beröccenni, megakadni még widgetek nélkül is.

    Ehhez jönnek hozzá a korábbi anomáliák. Miszerint telefonálásnál az első 5-10 másodpercben nem cseng, csak rezeg. Plusz hívás felvétele után még 3-5 másodpercig nem hallok semmit és csak hallózok mint egy hülye...
    Arról nem is beszélve, hogy az akksi is egy kicsit jobban merül. Átlag 1,5 nap helyett most csak 1 nap. És letelt a beálláshoz szükséges 1-2 hét.

    Úgyhogy azt hiszem záros határidőn belül megy vissza a gyári 2.3.7 a telefonra. Ugyanis azzal a fent említett problémák közül egyetlen egy se jelentkezett, egyszer sem. Hiába a sok előnye a JB-nek, még a fenti hibák közül párat el is néznék neki, de összességében tarthatatlan. Legszívesebben kivenném a JB hasznos újításait és átraknám a GB-be."

    Ez persze nem feltétlenül az adott OS hibája, hanem leginkább a gyártóé aki ilyen pocsék módon szabta rá a telefonjára. Borzalom. Na én ezért nem váltok 2.3.7-ről.

  • Dany007

    veterán

    válasz Rickazoid #59 üzenetére

    Kissé túlzásnak érzem ezt.
    Ha visszaolvasol, írtam, hogy én a gyárilag kapott 2.3.7-tel tökéletesen megvagyok. Mindenféle hiba bug és lagmentesen. Semmi szükségem nincs frissítésre. Tökéletesen használom a telefon minden funkcióját.

    Nyilvánvaló, hogy ehhez hozzátartozik az is, hogy nem vennék olyan telefont, ami már a bolti próba alatt is akadt. :) Vagy amiről nem olvasok előzetesen kellően jó véleményeket, teszteket és tapasztalatokat.

    Szóval túlzásnak érzem, hogy pár havonta ilyen-olyan frissítést kéne adni a gyártóknak a telefon mellé. Egyszer kéne megírni normálisan és kész. De egy kis utánajárással elkerülhetőek a problémák és akkor nincs szükség frissítésre. Max az új fícsörök miatt, nem pedig azért hogy egyáltalán használható legyen a telefon.
    Érdekes módon az iOS-t megtudják csinálni úgy, hogy elég évente egy frissítés, de ha nem rakja fel az ember a telefon akkor is kifogástalanul használható.
    No, nálam ilyen az Xperia P 2.3.7-tel. No, de ez nem véletlen választás eredménye volt.

  • Dany007

    veterán

    válasz Rickazoid #61 üzenetére

    Mondom, ott kezdődik a dolog, hogy nem veszek meg hibás telefont, hibás szoftverrel. Sose értettem az olyanokat akik megvesznek egy telefont majd várják a frissítést mint a messiást mert anélkül szar a telefon meg hibás.

    Hónapokig(!) néztem teszteket az Xperia P-ről mire eljutottam a vásárlásig. Teszteket magyarul, angolul, bemutatóvideókat, júzer tapasztalatokat, júzer teszteket, aztán megnéztem élőben is, kipróbáltam amit csak lehet stb... És utána vásároltam csak meg! Viszont addigra eljutottam arra a szintre, hogy a telefon minden funkcióját leellenőriztem és meggyőződtem arról, hogy hibátlan akadásmentes.
    Soha nem is volt vele gond, minden pontosan úgy működik rajta ahogy a nagykönyvben megvan írva. Persze csak 2.3.7-tel. :)

    Ami meg a biztonsági réseket illeti... igazad van. Tényleg nem érdekel. Oldják meg. Évek óta megy a szöveg, hogy ilyen vírus meg olyan vírus Androidra mégis 1-2 elszigetelt eset kivételéve nincs semmi.
    Ráadásul folyamatosan monitorozom a CPU és hálózat használatot. Ha indokolatlan aktivitást érzékelnék biztos hogy nem hagynám annyiban.

    Amiért megérné szoftvert frissíteni azok az új fícsörök lennének. De szomorú hogy az emberek többsége leginkább azért várja a frissítést, hogy javítsa az előző OS hibáit vagy épp lyukakat foltozzon be. Nálam csak hibákat hozott az új fícsörök mellé...

    @#62) Dilikutya:

    Az okés csak a gyártóknak nincs kapacitásuk az általuk kiadott 140 féle készülékre egyénileg megcsinálni az adott OS verziót. Vagy ha mégis megcsinálják akkor olyan lesz, mint az Xperia P-nél. Egy rakás szar.
    Ezért jobb az Applenek. 1 típus 3-4 féle készülék és kész.

    @cskamacska:

    Tudom, hogy a gyártó hibája, mérges is vagyok a Sony-ra. :D

  • Dany007

    veterán

    válasz Narxis #65 üzenetére

    Egyértelmű. Teljesen fölösleges egy évben egy gyártónak 15-20 féle készülékkel előállni. 5 vagy 6 típus a különböző kategóriákban együttesen elég lenne bőven. Jelenleg meg kategóriánként van legalább ennyi...

    @icemad:

    Ez is igaz. De ez meg az ígyjárás tipikus esete. Nem lehet rá mit mondani. Mert ugyanez van minden elektronikai, de igazából minden területen amit vásárolni lehet. Ugyanez van használt autóknál, a tévéknél, PC-knél is, stb... Ha az ember nem néz utána, vagy nem épp az aktuális legdrágábbat veszi akkor könnyen rászúrhat vele.

  • Dany007

    veterán

    válasz Rickazoid #70 üzenetére

    No, akkor remélem elolvastad az első hsz-emben írt hibákat és arra gondolsz. Erre gondolok: [link]
    Itt elég részletesen leírtam milyen hibákat hozott az épp aktuális frissítés a telefonra, amikből egyetlen egy sem jelentkezett a gyári alapverzión ami 2.3.7 volt.

    És azért kéne minden egyes készülékre a gyártónak rászabni az OS-t driverekkel mindennel együtt, hogy kicsit közeledjen a dolog az Apple iPhone féle optimalizálásához.

    Mert jelenleg ezek az andoridos telefonok ott tartanak, ahol a PC-s konzol portok a játékok területén. 6 éves konzolon, amire optimalizálva van a játék kifogástalanul fut, akadás és lefagyás nélkül. De a PC-s porthoz sok esetben egy high-end hardverrel ellátott PC sem elég! (lásd GTA4).

    Ugyanez megfigyelhető a telefonok területén is. Applenél az iPhonera van szabva az iOS direktbe, faszán optimalizálva. Nincs is gond. Se lag se akadás se lefagyás. Androdinál Nexuson többnyire szintén hasonló a helyzet, fasza minden. Ellenben a többi gyártó csak összegányolja az innen-onnan összevakart hardverre az alap OS-t aztán kiadja a p...ba! Az esetleges hibákat meg majd egy frissítésben javítja sok más újabb megjelenése mellett. És szintén bika hardver kell, hogy az adott OS gond nélkül fusson.

    Na ezért kéne a gyártóknak úgy megcsinálni készülékenként külön-külön az OS-t hogy az kifogástalanul fusson, direktbe a hardverre optimalizálva az szoftvert. Úgy, ahogy azt az Apple teszi az iOS-szel vagy ahogy a játékokat fejlesztik a konzolokra.
    Persze nyilván ez kurvanagy munka lenne mikor egy gyártó kiad évi 10-15 telefontípust különböző hardverrel, nemcsoda hogy nem képesek mindegyikre optimalizálni. Inkább kiadnak egy 4magos telefont 2GB rammal, mert akkor az talán elbír mindent.
    Nem ezt kéne csinálni. Bőven elég lenne gyártónként 4-5 típusú és különböző hardverű telefon évente(!), nem havonta. És akkor talán lenne idő optimalizálni az OS-t. Tudom én, hogy nem az Android hibája mindez.

    Ja igen és külön röhej, hogy egy frissítéssel 15 új eddig nem tapasztalt hibajelenség jön elő egy adott telefonnál (ugye a hsz amit linkeltem), ez ki más hibája lenne, mint a gyártóé aki megcsinálja az adott OS-t az adott készülékre?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Rickazoid #74 üzenetére

    Kezdem érteni mire gondolsz. :)
    Kérdés, hogy ezt mért nem tudják megtenni? PC-ként kezelni egy telefont. Nem lehet, hogy az alap OS nem alkalmas erre.
    Lásd linux-on ugyanazt az alap office use feladatokat el lehet látni gond nélkül olyan PC-n, amihez Win7 alatt mondjuk dupla olyan erős hardver szükséges.

Új hozzászólás Aktív témák