Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz RandomName #20 üzenetére

    Tudod ezzel az ismerős dologgal csak egy gond van: Más ismerőse meg homlok egyenest mást mond. És a tájékoztatás is kb ezen a szinten mozog. Hogy egy klasszikust idézzek: "csak azt a statisztikát hiszem el, amit én hamisítok"
    Amúgy csak egy kérdés: Ha már átesett valaki rajta, és van immun válasza oltás nélkül, akkor mennyivel nagyobb a kockázata a korházba kerülésnek, mint oltottként, ahol szintén az immunválasz a lényeg? Már megbocsáss, de ebben semmi logikát nem látok. Ha valaki oltottként vagy oltatlanként termel ellenanyagot az miért is nem mindegy? Mert ugye a felvetés erről szólt, hogy miért kéne azokat is oltani, akiket kb felesleges, mert alapból védekezik a szervezetük ellene. Ezt miért nem szűri vagy veszi figyelembe senki :F

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • nexplo

    őstag

    válasz RandomName #20 üzenetére

    Tudom a mai világban nem sok, de én már közel 70e Ft-ot költöttem a saját vizsgálataimra, hogy tudjam átestem a víruson és hogy bőven van ellen anyagom (vagy fertőző vagyok e). Mivel 1 év alatt az ellen anyagom kb 5-7%-al csökkent így nagy valószínűséggel lehet, hogy több alkalommal is átment rajtam a kórság. Költői kérdésként felteszem, hogy az oltás ami mesterséges és pár hónap után sajnos alig mutat ki védettséget az miért lenne jobb nekem ,mint hogy én már "védve vagyok" saját szervezetem által? Teljesen logikátlan a dolog. Arról nem is beszélve, hogy akit beoltottak az "korlátlan" zöld kártyát kapott én pedig 4 havonta teszteltethettem magam újból a kártyáért egy vagyonért, pedig tudjuk hogy az oltás csak pár hónapig véd. Ezek mindenféle logikát mellőző intézkedések, remélem ezt te is belátod. Most, hogy utazni akarok külföldre, mehettem el és oltassam be magam egy olyan szerrel ami bennem is megvan védelem szinten, és mindezt teljesen feleslegesen. A kórházba ugyanúgy bekerül oltott és nem oltott, egyedül a halálozásban van az oltatlanoknak rosszabb mérlegük, de sajnos mivel semmit nem kommunikálnak ki rendesen, ezt sem tudjuk biztosan, csak néhány orvos beszámolójából. Nem vagyok oltás tagadó, mint írtam a szülőket én vittem be oltakozni, én a mindenkit beoltunk ész nélkül ellen vagyok inkább. Hozzátartozik a teljes képhez, hogy az oltástól 3 napig 39 fokos lázam volt és hetekig szédültem, a "rendes" kovidtól 2 napig voltam levert. Egy kis pozitív dolgot is mondjak az oltásra, üdvözlendő volt, hogy 1év után (akkor voltam kovidos első körben) az oltástól jött vissza a szaglásom és ízlelésem. Ennek nagyon örültem. Még mielőtt mindenki nekem esne, én mindenkit bíztatok, hogy oltassa magát, egyedül az én cipőmben lévő átesetteknek nem tudom szívből ajánlani a dolgot. De tényleg legyen OFF ez a téma, mert nem idevág :)

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Új hozzászólás Aktív témák