Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #36 üzenetére

    A hírben kamerát is említenek, annyira nem biztos hogy nyom nélkül tudja ezt abszolválni. Főleg ha nem véletlenül adták a cloud előtagot nekik, akkor lokálisan vihet bármit a felvétel megmarad. Mondom, értem, én se szeretném, ahogy írtam a priust is, mint megvásárolható kittel nyitható, vihető kocsit -legalábbis talán első és második generációnál megvolt- , de pl a kártyás franciát is úgy vitték el ház elől, hogy záráskor kiolvasták a kódot, gyártott egy kártyát ott helyben, kinyitotta, betette, elvitte lábon. Megint más kérdés, hogy ha valami gebasz van, akkor annak mekkora sajtóvisszhangja és presztízsvesztesége lesz mind a hw-t adó cég fele, mint az amazon irányába...

    Nem véletlenül írtam amit, az idézett szöveg alapján ez egy új biztonsági rés, mint írtam, ennél durvábbak vannak a házak túlnyomó részében. Most sincs biztonságban, ezzel se hiszem egyébként hogy ez jelentősen javulna. Nem is célja alapvetően egyébként. Csak most beparázni ettől fölösleges szerintem, amíg pl a mi lépcsőházunkban a 12 ajtóból 8-on némán és vajpuhán lehet átjutni...

    "de mégis csak hagyhat nyomot, vagy zajt csap..."

    Mivel első kézből szptam be, illetve két körben 4-5 órát töltöttem járőrrel a "helyszínt biztosítva" további 2-3at a helyszínelővel, ki merem jelenteni, hogy egy ilyen művelet alig csap zajt, és bár egyszerű emberek ezek, de egy csendes, kertvárosi környezetben, nap közben sem tűnik fel senkinek egy pici üvet csörömpölés (nálam pl egy csúzlival lőtték ki a tripla hőszigetelős fullos erkélyajtót, egy 200 huffos lyuk lett, benyúlt egy dróttal és felhúzta a kilincset.) a zár törést se hallod meg a tömbházban. Rohadt halkak, ha még egy rongyot odagyűr ennyi hangja sincs. Nyomot tudod mit hagy? Amit az obis kesztyű, meg a munkás bakancs. Az első betörés után mindenhonnan a fekete port mostam hetekig, semmit nem találtak. A másodiknál se. A helyszínelők elmondása alapján ha nem valami botcsinálta első próbálkozó, és nincs szemtanú, kamera, akármi, nos az esélyed pontosan 0 hogy előkaparják

Új hozzászólás Aktív témák