Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maverick14

    tag

    válasz emvy #12 üzenetére

    Természetesen az FPGA nem csodafegyver, nem minden feladatot lehet rajta hatékonyan megoldani.
    A "direkt módon kommunikálnak"-ot úgy érted, hogy olyan áramkörre lett volna szükségetek ahol a feldolgozó egységek egy teljesen összekötött hálóban vannak?
    Asanovic-ék cikkét olvastam pár éve, a probléma osztályok (törpék) definiálása jó volt benne a többi részét a cikknek picit frissítenem kellene. :B
    Az is igaz, hogy a párhuzamosítási lehetőségeket egy szekvenciálisan végiggondolt kódban/algoritmusban nehéz megtalálni. Az új sok-ezer processzoros hardverek hatékony programozásához új algoritmikus szemléletre van szükség. A régi algoritmusok átalakítása nem elég. Az algoritmusodat úgy kell megtervezni, hogy a cél architektúra fizikai kialakítását, struktúráját figyelembe vegye.

    My other car is an F-14 Tomcat!

  • LordX

    veterán

    válasz emvy #12 üzenetére

    Szerintem az FPGA nem párhuzamos végrehajtásra való. (Most abba ne menjünk bele, hogy ha van elég kapu benne, akkor kettő / három / n végrehajtó egység is beleprogramozható.)

    Inkább azt az előnyt látom, hogy nem programot hajt végre, hanem beleégetünk valamit, hogy ha ez az input, akkor az az output. Ez olyasmi művelet is lehet, amihez nincs utasítás a processzorban (ez úgy az esetek 99.999999999%-a :) ), és csak egy kisebb program/függvény tudja kiszámolni, ami legjobb esetben is annyi órajel, ahány utasítás, a FPGA viszont akár 1 órajel alatt kiadja az összes adat beérkezése után (persze ezek kisebb órajelre képesek).

Új hozzászólás Aktív témák