Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz Egon #37 üzenetére

    A cikk amihez hozzászóltál.Téma: [Re:] Az alkalmazottak egy csokiért kiadják a jelszavukat

    Okoskodni te jöttél hash crackkel, meg ntlm-mel.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz Egon #37 üzenetére

    Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy egy vadidegen odalép és ad egy csokit, majd egy felnőtt ember, egy felelős dolgozó máris zombiként, Hakapeszi Makiként vagy Gombóc Arturként csorgó nyállal a csokiért bármit megtesz, a céges rendszerjelszavát máris adja... Ugye azért senki nem ilyen naiv, hogy ezt elhitte..?
    Ehelyett úgy van ez, hogy a szélhámos, felépít egy hihető, konzisztens és érzelmekre hajazó fedősztorit, a csoki csak hab a tortán, csak jutalom... A szélhámosság azért ennél picivel összetettebb dolog.
    Legelső a szimpátia! Szimpatikus srác, vagy hapsiknak esetleg lány, érkezik, kedvesen mosolyogva, fura kínban levő képet vágva, először tétován hebegve, elnézést kérve, magát blamálva, hezitálva, hogy Pl, azt mondja, hogy bocs a zavarásért, tök ciki, ki fognak rúgni az lesz a vége, nagyon nagy bajban vagyok, a szomszéd irodaépület IT-se vagyok, és nagy gáz van, mert befertőződött több szerverünk, és már nem volt időm frissíteni a tűzfal és vírusirtó adatbázisát, így bejutott egy vírus, blokkolt számos kulcs komponenst (kis szakszöveg blabla, hogy ne értse felét sem az áldozat), de itt nálatok már az új friss, aktualizált, naprakész védelmi adatbázis van fenn, amihez kellene a jelszó hogy gyorsan belépnék és letölteném... utána természetesen meg kell változatani.. blablabla.... és itt jöhet egy csoki, persze vigyorogva, a kölcsönös szimpátia már felépítve (esetleg néhány poénnal vagy akár konkrét flörtöléssel ha működik), egy tábla mogyorós Milkát is feláldozom a dologért vagy akár egy dobozzal, vagy mit kér a kedves kolléga bármit megadok, egy karton sör, vagy tiéd a testem (poénkodás flörtölés blabla vigyorgás)... miután sikerült a "kollégát a szomszéd irodaházból" puhára főzni, a csokoládét elfogadja és összevigyorogva, bratyizva, cinkosan felírja egy cédulára a jelszót, olyan megjegyzéssel, hogy maradjon köztünk és jössz nekem eggyel kolléga...
    Hát kb ilyen kontextusban lehet kvázi egy csokiért egy céges rendszerjelszót kicsalni naiv, jóhiszemű balekoktól... Baromira nem ugyanaz...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák