Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Én is drágábbra számítottam.
    Ez kb megegyezik a samsung hasonló tulajdonsággal rendelkező modellével.

    Egyszer volt lehetőségem kipróbálni még tavaly a Mammuth 2-ben. Ott az Nvidia Nvision szemüvege volt hozzá. Hát mit ne mondjak, totál iMax. Igaz csak 10-15 filmet néztem eddig az iMax-ben, de azért össze tudom hasonlítani. A bemutató videó amit adtak, az nagyjából ugyan azt a tökéletes éles képminőséget, színhűséget és persze 3D hatást adta mint az iMax.
    A kérdés már csak az, hogy ezt a technológiát rá lehet-e húzni bármilyen alkalmazásra, pl sima filmek, játékok, vagy csak kifejezetten ezzel a technológiával készült filmek és játékok esetén alkalmazható?

    Azért kérdezem ezt, mert a régi vörös-cián szemüveggel nézhető (fura nevű nem jut eszembe) technológiát már meg lehet oldani pl a DirectX-es játékokra.
    Egyik fórumtárs postolt egy blogbejegyzést, amiben linkelt egy kis programot, ami segítségével minden DirectX-es alkalmazást át lehet alakítani vörös-cián 3D hatásúvá. Kipróbáltam és tökéletesen működik.

    Szóval ha valami hasonló megoldás lenne erre az Nvision szemüveg nyújtotta 3D-re is, akkor megérné beruházni. Elvégre egy ilyen monitor ~ 100.000 ft.- az Nvision szemüveg ~ 45. ezer, ergo ~ 150k forintból lehetne otthoni iMax élményt varázsolni, ami szerintem még elég megfizethető ha az ember dolgozik, és tud spórolni egy kicsit.

    Viszont ha csak, kifejezetten ilyen technológiával készült alkalmazások működnek ezzel, akkor nemigazán éri meg, mivel annyira még nincs elterjedve...
    Na, hátha valakinek van némi infoja ezzel kapcsolatban.

Új hozzászólás Aktív témák