Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz CPT.Pirk #20 üzenetére

    Most nemrég megadták a lehetőséget, hogy Linuxon a Google csinálja tovább a flasht. Hogy aztán abból mi lesz...

    Nemnem, valamit te nagyon félreértesz. Ugyanúgy az adobe fejleszti tovább, csak (egyelőre, amíg a többiek nem implementálják a PPAPI-t) csak Chromeon marad elérhető.
    Őszintén szólva valamennyire érthető a döntésük, PPAPI alá sokkal egyszerűbb és hatékonyabb a plugint fejleszteni, mint NPAPI alá, kevesebb buglehetőség és a biztonsági problémák nagy része is áthárul az API-t nyújtó böngészőre, nem nekik kell vele szarakodni.

  • julius666

    addikt

    válasz CPT.Pirk #49 üzenetére

    A Mozilla kijelentette hogy ő nem szándékozik implementálni, bár előbb vagy utóbb úgyis rá fog szorulni. Ha az IE is a dolog mögé áll, valószínűsítem hogy ugyan ez a folyamat (az NPAPI-s verzió fejlesztése) le fog játszódni Windowson is.

  • julius666

    addikt

    válasz DS39 #87 üzenetére

    jelenleg flash nélkül a h264 kódolású videókat tudod megnézni

    Böngészőfüggő, sajnos. Többek közt pont ezért nem terjedt még el igazából a HTML5 video tag használata. IE csak H264-et visz, Opera, FF csak WebM-et (meg a theora nevezetű nevetséges foscirádát). Ha azt akarod, menjen biztosan minden böngésződben a videód, legalább két verzióban is ki kell kínálnod nekik.

    Ezzel a WebM dologgal a nagy G (meg a többiek akik "nem implementálnak nem szabad formátumot") jól beszopatta a HTML5 video tag terjedését, mivel maga a formátum jelentősen gyengébb mind tudásban, mind minőségben mint a H264 így az iparnak nem igazán fűlik a foga hozzá, pláne nem a dupla tároláshoz. Arról nem is beszélve, a H264-et a kenyérpirító is elviszi, míg a VP8-hoz (a WebM videós része) tudtommal még egyáltalán nincs hardveres támogatás. Látszik hogy ők is meggondolták magukat, a H264 támogatást a Chromeba is szépen visszasumákolták, a YT HTML5 Chrome alatt már (ismét) H264-ben ad.

    Hang részen még szarabb a helyzet, szóval lehet ennek még örülni is kéne, "csak" két formátum van amivel foglalkozni kell.

    HEVC nem valószínű sokat fog rúgni a labdába, pont olyan licencszelési gondok lesznek vele mint a H264-el, a Mozilla meg a svédek nem fogják támogatni úgysem. Az csak plusz egy formátum lesz a "piacon" ami bezavar. Kivéve persze ha nem lesz valami összefogás/változás a licencszeléssel kapcsolatban. Az első lehetőséget kizárnám, a második esetleg (a WebM megjelenésekor ugye volt már egy ilyen változás).

  • julius666

    addikt

    válasz ddekany #97 üzenetére

    Hát, a lehetőségük megvan rá hogy tudják, mikor aktív egy oldal (szerintem flashnél is megvolt mondjuk), a többi az ő saruk.

    Mondjuk a flash kattintással való indítása kényelmes megoldás volt, de szerintem rövid időn belül lesz canvasra is hasonló, flashblock-szerű kiegészítő (lényegében tekintve ugyan az a működésének az elve). Mondjuk én annak örülnék nagyon ha az ilyen baromi alap, csak simán villogó, minimális animációt tartalmazó (a cégér beúszik, stb) reklámokat nem ilyen alapon csinálnák. Meg lehet azt HTML+CSS3 alapon is oldani valami iframeben, CSS animációval, csak úgy esetleg erőforrás-takarékosabb lenne. Egy translate-t simán elszámolgat a gpu, nem kell egy külön kontextusba javascriptből alacsony szintű rajzolási parancsokat folyamatosan kiadni. Úgy még a láthatósággal sem kéne foglalkozni, a böngésző majd kitalálja magának.

  • julius666

    addikt

    válasz ddekany #99 üzenetére

    Mivel a böngésző szükségszerűen tudja egy négyzetről (ami a pl. Flash objektum helye), hogy épp benne van-e a view-portban (nem csak hogy aktív fülön van-e), naná hogy megoldható lett volna.

    Ez már párszor kitárgyaltuk itt. A böngésző nem teheti le alvóba a plugint csak mert nem látszik, nem biztos hogy az csak kirajzol valamit, simán lehet mást is csinál aminek ártana a kinyírná (teszem azt valami webcamos cucc ami közben streamel kifelé). Ellenben generálhat valami eventet, hogy helló, már nem látszódsz. Biztos van ilyen, ha nem az elég fail.

    A canvas-os kirajzolást sem teheti le alvóba csak úgy, mivel a canvas egy 2D-s raszteres felület, ha szüneteltetné miközben te js-ből rajzolgatsz ki négyzeteket, azok elvesznének mire visszaváltasz a másik tabról. Ellenben js-es event ha nem látható az oldal biztosan generálódik, erre való a page visibility api. Erre az eventre "manuálisan" aztán leállítható a rajzolási hívások kiadása az alkalmazásból, ha a fejlesztő is úgy akarja.

    Ellenben ha CSS animációkkal mozgat az ember DOM elemeket, akkor az animációt "deklaratív" módon adja meg a fejlesztő, a konkrét animálást a böngésző végzi, az pedig szépen kiókumlálhatja magának mikor kell kiszámítani és mikor nem. Persze így azért korlátosak a lehetőségek erősen, ez tényleg csak alap dolgokra alkalmas.

Új hozzászólás Aktív témák