Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodika

    tag

    válasz cer #23 üzenetére

    Szia!
    Mint mondtam a hálózati rész nagy homály számomra, de ha jobban belegondolsz (remélem nem tévedek) ahhoz hogy téged bármikor hívni tudjanak a hálózatnak mindíg tudnia kell hol vagy, nem?
    Az operátorok baromi nagy adatbázisokkal dolgoznak ahol a legfontosabb adatokat összelinkelik legtöbbször: pl. a telcsiszám (MSISDN), az IMSI és az ICCID összelinkelődik és legtöbbször az IMEI is. Az IMEI a telefonod azonosítója, pl. innen tudják hogy ha telcsit cserélsz akkor elküldjék a WAP meg a többi beállíztást hogy tudj sok pénz fizetni nekik a netezésért pl. :)
    Innek regelés után bármit lehúzhatsz: http://pda.etsi.org/pda/queryform.asp

    Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

  • zseko

    veterán

    válasz cer #23 üzenetére

    Cellainformációra emlékszel anno? Ha volt olyan régen telefonod :p Ki lehetett írattatni a kijelzőre hogy épp melyik városban vagy, ezt a központ automatikusan mindig frissítette a helyzeted alapján, na így tudja hogy hol vagy. Vagy ha felhívnak szerinted nem kellene tudnia hogy hová irányítsa a hívást, csak "elküldi a vakvilágba" hátha megtalál? :) Pontosan (relatíve, nem gps azért) tudja hol vagy :)

    Vagy azzal találkoztál-e már, hogy a wap, internetbeállításokat le lehet kérni (apn, központi szám, stb) és automatikusan beállítja magát a telefon? Vagy volt anno a "villogós karácsonyfa" sms, páran biztosan emlékeznek még rá, ez leginkább nokiákon terjedt.

    A telefon álkandó kapcsolatban van a toronnyal, annak a helyzete meg ismert és fix, azok nem mászkálnak :D Ráadásul egyszerre nem egy cellához csatlakozol hanem többhöz, és háromszögeléssel elég jól be lehet lőni a pozíciót. Lehet pontatlanság abban amit írtam, jó régen olvastam már ezeket és felejthettem, de kb. így működik. Már a 3210-es telefonban is vot szervizmenü (én is bekapcsoltam) ahol jól lehetett látni melyik cella milyen erősen ad, és melyikhez csatlakozik éppen a telefon.

    HR24.hu

  • #25954560

    törölt tag

    válasz cer #23 üzenetére

    ahogy mar irtak, tobb bazisallomassal all kapcsolatban a telefon. igyexik beloni a legkedvezobbel a kapcsolatot (kesleltetes, adoteljesitmeny). nemtulregen meg a tornyok kozotti valtas sebessege volt problemas, tehat h lehessen autobol rendesen telefonalni autopalyan is, sot, pl tgv-bol is.
    pl ezert is van az h jo lefedettseggel rendelkezo helyeken kevesebbet fogyaszt a telefon (regi telefonoknal volt feltuno, amik pl tudtak 3-4 napot, idealis esetben tobbet is), mert kisebb adoteljesitmeny kell es ritkabban kell matekoznia meg signallingoznia a bazisokkal.

Új hozzászólás Aktív témák