Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Az új adókkal valószínűleg nálunk lesz az egyik legmagasabb az általános adóteher az EU-ban. Persze tisztában vagyok vele, hogy a nép meghatározó része ennek továbbra is örül. Én kevésbé.

    Egy kis mosolyogtató cikk 1898-ból: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz pakriksz #194 üzenetére

    Ezt a jövedelem nagysága határozza meg. Legálisan dolgozó embereknél minél alacsonyabb a jövedelem annál nagyobb összesített adóteher hárul arra, mint írod az áfa miatt pl., illetve a folyamatosan emelkedő fogyasztási adók által mint a telefonadó. Minél nagyobb a jövedelem annál kevesebb arányában az adóteher az új rendszer óta. Készült erről felmérés, csak nem terjedt el/ nem volt rá igény a nép részéről.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Pikkolo^^ #250 üzenetére

    Nem és túlzás amit írnak felettem, nyilván sokan csomagot fognak inkább váltani, a lényeg hogy a tervezett bevétel azért necces hogy összejön, valószínű hogy kevesebb lesz. Olyan ez mint a chipsadó, nem jön belőle annyi amennyit terveztek(de a tervezett összeget már elköltötték), pedig egy nyavalyás 200-300ft-os zacskón ki spórolna nem? Hát sokan, úgy néz ki. Az nem működik hogy vesszük a tavalyi forgalmat az egyébként is átlagnépnél élesen csökkenő reálbérek mellett és megszorozzuk az adó mértékével...egy fals adatot kapunk, de jól mutat a költségvetésben.

    A biztosítási adóra viszont teljesen áll az amit írnak felettem, egyrészt ott nagyobb az emelés mértéke, másrészt sokan most is alig bírják fizetni, ők szépen felmondják majd. Az eredménye az lesz hogy jóval kevesebb lesz az adóbevétel mint a tervezett, a csökkenő biztosítási szám miatt kirúgnak pár embert a biztosítóktól, a díjak drágulni fognak nem csak az adó miatt, aki lemondják meg tipikusan az átlagnép/átlag alatti nép. Jön az árvíz volt ház nincs ház, pont. Ezzel a jövőbeni folyamattal nehéz vitatkozni, max a mértékéről lehet. De vagyonadó/ingatlanadó a kastélyokra, jachtokra még véletlenül sem kell ugye, elvégre tavaly végtörlesztette ez a csoport a tőzsdézésre felvett ingatlanhiteleit ami banki veszteséget a többi átlagember boldogan dob össze az elkövetkező években.

Új hozzászólás Aktív témák