Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    Én egy valamit nem értek. Hogy mit kell ezen idegeskedni? Pl. a cikk írója is azt írja, hogy felidegesítette magát ezen... Miért? Olyan szinten durván vitatkoznak erről, hogy döbbenetes, mintha mindenkinek, a holnapi betevője, az élete múlna ezen. Mit kell lehülyézni egymást??? Há' hol érdekel, hogy milyen a Föld? Nekem anno azt tanították, hogy a föld geoid alakú és én elhittem. Senki sem akarta ezt bizonygatni nekem. Azt mondták ilyen. Én azt mondtam OK. Eszem ágában sem volt visszakérdezni, hogy ugyan már honnan veszi ezt, hogy ilyen (tanárnő...). Ilyen! Geoid alakú, most is ezt vallom.
    A laposföld témával foglalkoztam anno egyszer egy délelőttöt, egy unalmas, esős szombat délelőtt, amikor nem tudtam kimenni a kertbe. Megnéztem pár videót, (felhúzott szemöldökkel), aztán rá kellett jöjjek, hogy
    1. Menjen már a bánatos bánatba az, aki több 100 videót tölt fel a témában, mert nyilvánvalóan nincs jobb dolga. Találjon már jobb elfoglaltságot, nem akarom elhinni, hogy valakinek ez a legnagyobb gondja, baja, ez a legnagyobb kitűzött cél az életében, hogy ezt bizonygassa másoknak. Ismét felmerül a kérdés, hogy miért? OK, Ő így gondolja, vannak még olyanok, akik ugyanígy gondolják, de miért kéne neki győzködni azokat, akik ezt hülyeségnek tartják? Én sem győzködök senkit sem, hogy geoid alakú a Föld.
    2. Ez is csak egy olyan téma, gerjesztett vitaplatform, aminek az a célja, hogy addig se foglalkozzon senki sem mással, esetleg fontos kérdésekkel, amik ténylegesen hatással vannak jelenünkre, s az általunk még feltételesen megélhető jövőnkre. Ilyen gerjesztett témák még pl. a női-férfi egyenjogúság, a feminizmus, a melegek jogai s azok elfogadása, azok házassága. Dohányzók, nem dohányzók jogai, gender elmélet (ami kísérlet által bizonyítottan megbukott!!!!) és a többi hasonló baromság. Addig sem foglalkozol azzal, hogy pl. Európában egy, a kommunista diktatúrára elképesztően hasonlító rendszer épül, hogy az USA-ban ez már gyakorlatilag felépült. Nem foglalkozol olyan alapvető igazságtalanságokkal, hogy az adó adójának az adóját fizeted be, hogy egy szir-szar füves cigiért elméletileg lecsukhatnak (hozzáteszem sosem szívtam még füvet, de ez elvi kérdés nálam), de alkoholistának lenni ér, játékfüggőnek lenni ér, nikotinfüggőnek lenni ér... hogy ma a szólás szabadsága veszélyben van, mi több haladó, magukat mások fölé helyező országokban csorbul, hogy kérdésként felmerül egyáltalán az, hogy eldöntheted-e "kit engedsz be a házadba". Hogy pusztán bizniszből engedjük boldog boldogtalannak, hogy fegyvert vásároljon, hogy az Eu bizottság elnöke egy senki által meg nem választott ember(!!!) s még sorolhatnám, de ezek közül szerintetek melyik az, amelyik kevésbé fontos, mint hogy milyen alakú a Föld, milyen nemű egy transzi, házasodhatnak-e a melegek, stb? Mindenkinek adnak egy platformot, hogy foglalkozzon magával, találjon ott "sorstársra", blokkosodjon, klikkesedjen, s azok a dolgok, amik globálisan érintik minden klikket/blokkot az el van felejtve, mert a saját kis szar problémájával foglalkozik, nem azzal, ami mindenkit érint.
    Téves felfogás az, hogy igen kell ezzel, de kell ezzel és ezzel is foglalkozni. Muszáj sorrendet tartani, nem lehet mindenbe "belekapni", mert az egyik elveszi a másiktól a teret. S én úgy gondolom, hogyha maradunk a felsoroltaknál, a nők köszönik szépen, úgy egyébként jól megvannak, elsődleges céljaik inkább az általam felsorolt problémák, hisz az inkább kihatással van az életükre, a melegek köszönik szépen, jól vannak, Mo-on is élhetnek élettársi kapcsolatban, pusztán egy rituálétól vannak megfosztva, amit egyébként ugyanúgy megtarthatnak baráti körben, annyi, hogy nincs ott egy eskető, aki egyébként is ilyen általánosan mindenkinek mondható dolgokat mondana el kellemes hangon, hát nem közelibb ha ezt az egyik legjobb barát mondja el, aki ismer? Tehát amitől ténylegesen megvannak fosztva, az nem a házasság, mert az egy rituálé, hanem a válás, na az egy procedúra. A gender elmélet nélkül teljes az élet és mint írtam egy megbukott elmélet, a dohányzók megtalálják a dohányzót, és a nemdohányzók meg kerüljék el, a feminizmus pedig női düh, frusztráltság, ami azért van, mert az önzőségük nem tűr meg maguk mellett senkit sem, de mégis akarnának valakit maguk mellé. Szóval azt látom, hogy ez is csak eszköz arra, hogy szét legyünk szedve, szét legyünk verve. Igaz is! Adjunk neki levegőt! Ennek is!

Új hozzászólás Aktív témák