Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Glenda

    addikt

    válasz oO7 #361 üzenetére

    Nem olyan borzasztó a touch desktopon se (14"@1366x768), egyedül Visual Studiohoz kell egér, a pici ikonokra lehet még rá tudnék bökni, de lassú a jobbklikk rutin + ha elgépelek valamit lehetetlen beleérinteni a pontos helyre a szövegben...legalábbis én alig egerészek.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • #06658560

    törölt tag

    válasz oO7 #361 üzenetére

    Csak épp notinál gépelni is kell, ahhoz meg nem kényelmes a tapcsikolós pozíció. Legjobb a pöcökegér+klavi kombó (termékre érintéssel vegyítve, ahhoz igazítva a Sony duo optikai pöcökegérrel non plus ultra.

    A Modern UI- pedig sajnos a pocsék skálázódása miatt nem alkalmas minden méretre és felbontásra- két nem elmosott csempeméret létezik, azt jónapot. Kevés, rohadt kevés.

    Glenda: 14" az inkább noti, mint desktop, pláne ilyen felbontással.

    #367 oO7: ha meg is haladta már az idő az egerészést, akkor sem a tapicskolás felé minden esetben. Tablet, kis érintőkijelző esetben igen, de növekvő felületeknél már nem. S az egeres kezelés utódja még nem jelent meg.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz oO7 #361 üzenetére

    Egy 15"-os notin a csuklódat letámasztod, akkor pont eléred a billentyűzetet. A monitorhoz a könyöködet kell támasztani, de akkor meg nem tudsz gépelni. Így mozgatni kell a karod.

    "nem felel meg a kor követelményeinek"
    Nem a kornak vannak követelményei, hanem a júzereknek. Nekik pedig tabletre>tapi, desktopra>egér+billentyűzet. A többi csak az MS erőlködése által létrejött végtermék.

    A pixelpontosság nem is követelmény általános szinten. De a 80"-os képernyőn sem a 15"-os csempeméret.

    "Nem kell bezárni a Modern appokat... ilyen egyszerű..."
    Ha azok úgy vannak megírva, hogy a háttérbe kerülve leállnak. De ha nem? Mert ugye nem kötelező! Sőt, a Win8 indulásakor pont az ellenkező irányban volt az érv, mikor sokan felvetették, hogy a háttérben megáll, hogy lehet úgy, hogy ne álljon meg. Akkor most mi van, ugyebár. És ha a desktopon indít el valamit, az nem áll le csak azért, mert pl. felületet váltasz. És erősen egyedi lehet, hogy melyik progit akarom futtatni a háttérben, melyiket nem, így ez talán hadd dönthessem el ÉN, ne pedig egy inteligencsalkalmazáséletciklusmenedzsment. Ha kérhetem. (persze, én itt mindig mások nevében írok, mert reményeim szerint soha a büdös életben nem fogom használni ezeket. De leet, segíteni kell másoknak, akik viszont használni fogják, csak nem értik, mi miért úgy.)

    "van kb 150 millió Windows 8 felhasználó..."
    Ez kb. 75 millió.
    A kb. 1,5 milliárd 5%-a.

    (#362) Glenda
    Az általánosan használt noti 15,6"-os, nem 14-es.

    (#366) pilóta
    Dehoooogy! Rosszul látod! Sokkal egyszerűbb haladni a korral, és a pár millió alkalmazást és pár százmillió malware-t :DDD metrosítani, mint a metrot kiverni Ballmer ballf.sz fejéből (a nyelvtannáciknak: direkt 'll').

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák