Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz FoxiestFox #45 üzenetére

    A PCX teljesen érthetetlen módon válogatja össze a számítógépházakat (és a tápegységeket) a konfigurációihoz.

    Az egy dolog, hogy olcsó házakat (is) használnak, mert attól még lehetne jó. De jellemzően csupa "gépfőző" házat használnak.

    A CM Q500L/300L is rossz választás. Pedig azok "dizájn" házak, még nem is legolcsóbbak.

    És ahogyan mondod... ebben az árkategóriában az még külön érthetetlen, hogy a legolcsóbb PC házakat, és nem ritkán kifejezetten nem ajánlott tápegységeket raknak a gépeikbe.

    Amikor ~12.000-20.000 forint között olyan SilentiumPC házakat használhatnának, amely "megszólal", nem beszélve arról, hogy 20.000-30.000 forint között is vannak egészen kiváló tápegységek. (És ezek a jelenlegi kiskereskedelmi árak, tehát nekik mindez sokkal kevesebbe kerülne.)

    "Aquila non captat muscas."

  • vadkörte

    addikt

    válasz FoxiestFox #45 üzenetére

    "Én tavaly raktam össze a gépem, a büdzsém végére jártam, így a legolcsóbb házat vettem..."
    Pár éve, mikor a gépem építettem, a lehető leg kompaktabb házat szerettem volna. Ingyen kaptam egy ASUS Barbone Vintage V2 házat. Azzal nem kalkuláltam, hogy a szerelhetősége borzadáj.
    Idén januárban HA-n (10E) találtam egy "újradobozolt" Bitfenix NEOS kuckót. Az anyagminősége pont olyan vacak, mint a noname- és az előlapi 1+1 USB2.0+USB3.0 is édeskevés volt. Némi fúrás faragás árán 2x USB3.0 és 4x USB2.0 van már benne. Nem szépségdíjas, de kifogástalanul működik.
    A meghajtók (2X DVD 2x HDD 3-5" 2x SSD 2,5") kényelmesen elférnek benne, a szerelhetősége erős közepes. Az új árát nem érné meg.

    Székek.
    Érdekes, de mintha egyes gyártók ugyanabban a kínai üzemben gyártatnák a székeiket. Kialakítás, felépítés, anyaghasználat 90-95%-ban megegyezik, csak az a gond, hogy az árcédula a legtöbb esetben nem követi ezt. Én maradtam egy LCPower-nél. Remélem nem nyúltam mellé vele.

    Üdv. V. Körte

  • 8

    senior tag

    válasz FoxiestFox #45 üzenetére

    Sosem szabad a legolcsóbb házat venni, mindig csak a szpás van belőle

    50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

Új hozzászólás Aktív témák