Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    válasz Lacccca87 #13 üzenetére

    Nekem is ez lett az első gondolatom. Minimálisan emelkedett a fogyasztás meg picit jobban a teljesítmény, de ez fing utca kettő. Én azt vártam, hogy a fogyasztás lefelé indul meg, teljesítmény meg vagy marad itt vagy emelkedik. De így ezek a minimum értékek semmit nem érnek. Pedig emlékeim szerint úgy beszéltek a BIOS frissítéséről, hogy akár 20%-ot is javulni fog (bármelyik tulajdonsága). Ez nem annyi.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz seniman #205 üzenetére

    Megérzéseim szerint bányaomlás még nagyon nem most lesz. Kell ennek sajnos még vagy másfél év, de franc se tudja, de addig biztosan tartja magát, csak rendeződik, hogy éppen mire lesz jó bányászni.

    Az a baj ezzel, hogy egyáltalán nem törvénytelen, csak etikátlan, azt meg nem tiltott. Az a baj, hogy tényleg mindenki nyomatja a témát, már a PC Guru is megvásárolhato Bitcoin-ért, több magyar ismert közszereplő is belekezdett ahogy éppen hallom a tévében/rádióban, szóval fénykorát éli.

    De az is sajnálatos, hogy ez az egész mizéria kitolta már az emberek ésszerűségének határait is, pontosabban szétrombolta, mert már nincs. Eleinte emelkedtek az árak, az volt a baj. Utána megint emelkedtek, megint csak baj volt. Na mikor már azok az árak jók lettek volna, felment mindegyik lassan duplájára, most ennyit már hülye lenne bárki adni egy szaros VGA-ért, de már annyira kétségbeesett a helyzet, hogy már a dupla ár is jó lenne egyeseknek, csakhát
    ...csakhát dupla áron se kapni. De ha lenne is, komolyan épp ésszel kiadni x*2 árat értük? Nemár!

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz seniman #210 üzenetére

    Te most akkor minek látod a végét? A bányászatnak vagy a PC gamingnek. Ha bedőlnek a bányák, akkor a PC gamint megint felemelkedhet. Ha bedől a PC gaming, az azt jelenti, hogy a bányászat köszöni szépen jól van. De bedőlhet mindkettő is, csak akkor utána a PC gaming főnixként éledhet újjá.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz hajbel #215 üzenetére

    Szerintem ezt csak egy gyors összegző kozekvencia. Ám ha belegondolunk abba, hogy most mocsokmagas áron is van aki venni akar VGA-t boltból (csak ugye nem tud), akkor higgyed el, a legújabb VGA-ra is lesz kereslet. Sokan vannak akik inkább költenek több szézezret, csak legyen meg az a plusz 10-20% erőtöbblet. Elképzelhető, hogy némileg visszafogottabb lenne a VGA eladás, de tutira nem fordulna elő, hogy senki nem venne. Kb nem lennének eladási rekordok, de a piac sosem áll meg.
    Ám amikor elárasztják majd a piacot a használt videokártyák, akkor ahogy mondod, rá fognak cuppanni mint tyúk a takonyra. Sokan félre fogják tenni a félelmüket a 0-24-ben hajtott karik iránt, aztán örülni fognak, hogy van végre valami. De emellett vígan fizetnek az újak iránt is, ebben biztos vagyok.

    (#219) hajbel: Nem vesznek hardvert? Csak abba gondolj bele, hogy pl. egy 4790-es CPU szinte mindenre elég ha játékot nézünk. Elég régóta a VGA a szűk keresztmetszet. Na most ennek ellenére a Broadwell-t, Skylake-t, Kaby Lake-t és a Coffe Lake-t is veszik elég nagy számban, pedig elméletben full felesleges az az erő amit kínál. De van aki megteheti, így megveszi.
    Elég régóta megy ez a bányász őrület, de a végfelhasználók "sírásain" kívül egy cikket sem olvastam még, hogy a játékgyártóknak ez gondot jelentene és panaszkodnának ez ügyben.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák