Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zippofcy

    senior tag

    válasz Steve198310 #111 üzenetére

    A Cryengine tökéletesen optimalizált, nekem a régi PhenomIIx4@3.6ghz procimon is jól futott, ellentétben pl. a Heroes of the Stormmal. Ez utóbbi 26 fps-re esett le teamfightok alatt, miatta cseréltem le a procimat az itt vett 2500k-ra. Rögtön nem esett 46 fps alá, bezzeg a 270-em mikor lecseréltem a 960-ra az csak +2-3 fps-t adott hozzá. Mikor a programozó havernak szidtam hogy milyen szar a kódja azt mondta nem szar az csak a rengeteg minion meg játékos útját mind a proci számolja ki (mármint az ütközéseket) és azért ennyire CPU igényes.

    Szal a C3-ra visszatérve, jelenleg 40 fps körül van, minden kimaxolva 1080p-ben. Kivéve a New York-i pálya a fűtengerrel, ott leesik 32-30-ra. De a procim még nincs felhúzva mert egy H67-es lappal vettem, már megvettem neki itt a Z-set csak még nem volt időm átrakni. Meg kedvem se mert egy vacak 2 hűtőcsöves coolerem van rajta, az talán játékok alatt még elviszi a CPUt de 3D Studio vagy akár csak Vegas rendering alatt vissza fogja szedni a procit a throttling. Ebayről már jön a 4 csöves Zalman CNPS8X 10 ezerért, Thermolab BADA2010 lett volna 15-ért de akkora a Phenomnak kellett az meg TDP-ben majdnem a duplája volt szal ez is el kell bírja.

    Szvsz húzott procival fel fog menni a füves pálya átlag 35-re.

    AA-ból csak az FXAA-t szoktam bekapcsolni, amelyik játékban az nincs azzal AA nélkül játszom . 1080p-hez nehogy már szükséges legyen, mikor a konzolos játékok sokszor még csak nem is 720p-ben hanem 480p / 560p - ben renderelnek AA nélkül éppen csak 25 fps-el és senki nem mondja rájuk hogy játszhatatlanok. (rajtam kívül ;] )

    Így voltam a physix-el is, a GTX 275-ömet még annyira lassította hogy be se kapcsoltam, kvázi használhatatlan feature volt. Az 560ti volt az első VGAm amin már be lehetett kapcsolni anélkül hogy felére esett volna az fps. A 960-nak meg már meg se kottyan, szal mostanra "beért" a technológia.

    Játékra felesleges az i7, egy húzott i5 kihajt jelenleg minden VGAt. De egy 960-ast biztosan.
    AMD procit el kell felejteni, a Phenom-om 5 éve megérte a 22 ezer Ftot, de csak mert direkt olyat vettem ami 4 magosítható volt és fel lehetett húzni 3.6ghz-re.
    Manapság már viszonylag olcsón lehet használt i5-öst beszerezni akkor minek kínlódni AMD procival?

    És nem vagyok elfogult egyik oldallal szemben sem, prociból meg VGAból is majdnem mindig a másik gyártóét vettem cserekor. Persze most nem úgy néz ki hogy az AMD valaha is jobb lesz még mint az Intel / nvidia de a mostani i5 + 960 a következő 3 évre még biztosan elég lesz. Sőt lehet hogy tovább is, és gyorsabb VGA csak a 4k-s játékhoz kell majd. Pláne ha veszek mellé még egy 960-t és tolom majd SLIben.

    A 960 4GB most messze a legjobb ár / teljesítményű VGA, a 970 már 100 ezer Ft meg a korai példányokban ott a memória kezelés bug, (ha ugyan nem az összesben ;] ) a Radeonok meg semmi újat nem hoztak, még az eggyel régebbi architektúra, közel Geforce áron.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés