Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Mate #8 üzenetére

    Igen, Asrockhoz van ilyen win progi, ami restart után BIOS-ba bootol be.
    Intel lapon még a bekapcsológomb nyomva tartása volt az, ami a fast boot-ot kikapcsolta. Így bekapcsolva utána be lehetett menni a BIOS-ba F2-vel.

    Asrock lapon egyébként most B75-ön próbáltam ki, UEFI-s Win8 ment fel rá, de lassabb lett a boot.
    Sima BIOS boot kb. 2mp-ig tartott, utána a Win8 kb. 6-8mp alatt betöltött.
    UEFI óta viszont úgy indul a lap, hogy feljön egy MEBX Setup (CTRL+P) felírat, majd kb 8-10mp-ig arra vár, hogy a billkombinációval bemész-e ebbe a menübe.
    Ahogy néztem ez az Intel Management Engine cucca amit sehogy nem lehet kilőni. :(
    Így most 8-10mp boot képernyő majd 6-8mp Win8 boot következik.

    Asztali gépen UEFI nélküli Z77-es Asrockon szintén 1-2mp-ig látszik csak a boot képernyő.

  • sb

    veterán

    válasz Mate #10 üzenetére

    Ha jól tudom a boot gyorsítás irreleváns az UEFI boot-nál, mivel ott semmit nem tölt, nincs klasszikus BIOS, ami feléleszti, meghajtja az eszközöket. Egyből a win töltődik a drivereivel.

    Sima boot-nál számít, ott valóban több opció szokott lenni.

    Az általam leírt esetnél sem ez a gond, Egyértelműen az Intel ME üt be, ami sima bootnál nem jön elő.
    A többi már hasonló, én is desktopos betöltési időket adtam meg SSD-vel, csak ez egy 11e Ft-os kis G2020 proci, azért 8mp. :) Az asztali gépen, i5-ön ennél is gyorsabb.

    De ez az UEFI-s Intel ME várakozás gyakorlatilag megduplázza a boot időt és a sima boot-hoz képest is sokkal lassabb, ami épp az értelme lenne.

Új hozzászólás Aktív témák