Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sledgebandit

    csendes tag

    Sziasztok! Egy hozzáértő segítségét szeretném kérni. :) Életem első szifonjához sikerült hozzájutnom múlt pénteken ( SE 64GB, hivatalosan a Telekomból, dobozból kivéve 9.3.3-as iOS-sel). A készülék nagyon dzsedi, csak egy bibim van vele, hogy nincs prediktív szövegbeviteli opció. Néztem a Beállítások/Billentyűzetek-ben, de ott, ahol a prediktív opció lenne, nekem csak Karakter-előnézet van. A virtuális billentyűzetnél, ha rányomok az emoji ikonra és nyomva tartom csak Magyar és Emoji opciók jelennek meg. Billentyűzetnek Magyar-qwerty van beállítva. Rákerestem itt a fórumban, de nem volt ilyenről szó, vagy csak simán béna voltam és nem láttam. Meg tudná valaki mondani, hogy ez csak bug, vagy mifene?

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz B-L-A-C-K #4019 üzenetére

    És tényleg! Angol billentyűzettel van. Akkor magyarnál kénytelen vagyok hanyagolni... Köszönöm a segítséged! :)

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz B-L-A-C-K #4021 üzenetére

    Ahogy tanult kollégáim mondani szokták: "Ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom." :D De, ha már említetted, gondoltam kipróbálom. Alkottam is a használatával olyan "mangol" üzenetet... A zasszony rögtön rá is kérdezett, hogy mit ittam? :DD

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz BuricsJ #4279 üzenetére

    Köszi szépen a tyippet, kipróbálom! :))

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    Üdv Urak!

    Nos 3 hét távlatából leírnám eddigi tapasztalataimat.
    1-2 dolog szemet szúrt, amit nem értek. -
    - Először azt hittem, hogy a home gombnál csak nekem produkálja ezt a kattanás/roppanás effektust, de most olvasgatom, hogy más is tapasztalta a jelenséget. Pár napja megoldottam a problémát, használatba állítottam az Assistive touch-ot :D . Nekem bejön, nem zavaró és kímélem a home gombot is - igen tudom, az irányjelzőt is azért nem használjuk az atóban ülve, mert kopik a relé...
    - A második ami számomra érdekes volt, hogy amikor egy iMessage üzenetbe belenagyítottam, hogy kijavítsak egy elütést, a nagyító eltűnése után 4-5 másodpercig "megfagyott" a képernyő, de utána minden ment tovább rendeltetése szerint. Eddig 3x produkálta ezt. Kicsit értetlenül néztem erre a jelenségre, mint faltörő kos a fotocellás ajtó előtt, de egy hete már nem jött elő.
    - A harmadik dolog. Ki vannak kapcsolva az alkalmazások frissítései mindkét helyen. Ennek ellenére a Messengert és a Google Drive-ot szó nélkül frissítette. Van még valahol egy frissítési opció, amiről jó lenne tudnom? :F

    Számomra egyelőre nem szimpatikus az iOS10. Semmi olyan újdonságot nem mutat föl, ami lebeszélne a dobozból kivett 9.3.3-ról.
    - sityupityu-nál olvastam, hogy az iOS10 tukmálja magát. Nálam nem. Ha bemegyek a frissítésekbe, szolidan jelzi, hogy ott van és "hű, milyen szuper vagyok", de ennyi. Nem töltöget le semmit.

    Amúgy a készülékkel meg vagyok elégedve. Teszi a dolgát, igaz nincs agyon dobálva minden szutyokkal. 7db alkalmazás van fönt, ebből egy logikai játék és slussz. Ahogy föntebb olvastam, úgy látom nem én vagyok az egyetlen, aki nincs elhasalva az iOS előtt. Maga a rendszer nem rossz, sőt kifejezetten tetszik - pláne a stabilitása, ami a vásárlásnál az SE felé döntötte a mérleg nyelvét. De számomra sincs benne semmi olyan plusz, ami miatt minden reggel az Apple székház felé hajbókolok a szőnyegen. Eddig stabilan tudja amit elvárok tőle, a forma számomra mindig is megnyerő volt, bár a méret - a BB 9900 és barátnőm i4S nyomkodása után - egy picit nagy nekem (igaz, hogy 190 cm magas vagyok, de elcseszettül kis nőgyógyász tenyérrel áldott meg a sors :D ).
    A végére pedig egy kis trollkodás: nem tudja valaki, hogy hol lehet Apple életérzést kapni a készülék mellé? :DD

    [ Szerkesztve ]

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz Tünde SE #4380 üzenetére

    Ez engem is érdekelt, úgyhogy utánanéztem.
    Nem lehet beállítani, hogy milyen időintervallumban mutassa meg a híváslistát.
    De az okosok szerint minden hívást tárol a készülék viszont, csak az utolsó 100-at listázza ki. Ha régebbi hívást akarsz megnézni, akkor a listázott hívások közül kell törölnöd "x"-et és a tároltak közül annyi láthatóvá válik, amennyi "x"-et töröltél. Elvileg...

    [ Szerkesztve ]

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz szupersanyi #4545 üzenetére

    Én 1 hónapja váltottam fizikai billentyűzetes BlackBerryről. Szerinted az első pár napban hányszor akartam megtaposni? :DD

    [ Szerkesztve ]

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz Lacess #4685 üzenetére

    Szia! Ha nagyon olcsón akarod kihozni, akkor ezt ajánlom: [link] . Már vagy 3 hete van rajta és számomra nagyon megfelelő. Puha, jó a fogása - oldala "érdes" felületű, megfelelően vastag, sarkoknál erősítés, de szerintem még így sem ormótlan. Jól illeszkedik, a hátlapnál nem is látok szennyeződést. A kivágások is megfelelőek és van lightning takaró fül. Negatívumként annyi, hogy a gombok kezelése olyan "nyúlós" érzetet kelt, de ezen gyorsan túl tettem magam. Nekem 2 dodót megért. :)

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ha valaki tudna nekem segíteni, akkor azt megköszönném.
    Adott lenne egy iPhone SE, ami kb 1,5 hónapja olyat produkál, hogy iszonyatosan merül. Megközelítőleg a felére - de inkább kevesebbre - esett vissza az akku kapacitása. Példa: Este 11-kor 41%-volt a töltöttség. Keltem 5-kor már csak 35%. Letöltöttem AM-on 2 albumot, 25 perc séta és zenehallgatás, beértem 5:50-re és már csak 32%. De otthon konkrétan lehetett látni, hogy egy album, 1% és még a 25 perc séta-zene alatt 1-et.
    Most jön a csavar. A telefont tavaly szeptember 23-án vettem a "zibu" színű szolgáltatónál. Leejtve egyszer volt kb. 1 héttel a vásárlás után, de akkor is tokban, nem magasról, azóta is tökéletesen működött. Out of box iOS (9.3.3) - tudom, idióta vagyok, de mivel lehetőség van rá, hogy ne frissítsek orrbaszájba, illetve nem is igényeltem a legújabb fícsöröket, mert nem vagyok hard user, no meg egy tökéletesen működő rendszert minek elszabni, ezért idáig ez maradt. Battery life szerint 100%-os az akksi és 118 ciklust mutat, amit teljesen reálisnak tartok, mivel nálam 3-4 napokat is elkarcolt egy töltéssel.
    Elkezdtem próbálkozni, mint a kiskutya. Töröltem le legutóbb feltelepített progikat, hátha az, de nem. Csináltam ki-be kapcsolásokat, resetet, nem. Akksi pihentetést, újra kalibrálást, nem. Aztán teljes gyári visszaállítást, majd új iPhone-ként beállítva és igen! Az első 9 órában 1%-ot sem merült, majd az első 24 órában is csak 15-öt az általam szokásos, nem túl mainstream használat mellett. Aztán szép lassan fölgyorsult ismét a folyamat az első mondatokban leírt értékekre. Most már ott tartok, hogy a visszaállításból fakadó kezdeti optimális működés miatt a hardveres gondot én kizárnám és csak 2 dologra tudok gondolni.
    1: a meleg. Mivel nálam átlátszó, nem túl vékony tokban van állandóan és se otthon, se a munkahelyen nincs túl hideg, ezért relevánsnak tartom a hőmérsékletet. A Battery Life mutatott valamelyik reggel 31 fokos készülékhőmérsékletet úgy, hogy egész éjszakára ki volt véve a tokból.
    2: Összeesküvés elmélet, de én az Apple-t ismerve nem tartom kizártnak, hogy valami kódocskát tettek az iOS-be, mivel "fogyasztói társadalom van, nem örökre alkottuk ezt neked, ezé' frissíccsé', mer az úgy lesz a jaó!"
    Úgyhogy a kérdés, ki mire tippel? Mit tudnék még kipróbálni a frissítésen és a szervizen kívül?
    Bocs, hogy ilyen hosszúra nyúlt, de eléggé idegesít a jelenség. :(((

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz Šolaire #7672 üzenetére

    A baj azzal van, hogy 1,5-2 hónapja ezt a műveletet konkrétan százalék vesztés nélkül hajtotta végre. Most meg leszedek 2 albumot (kb fél perc) és ledob 2%-ot? Aztán óránként 1%-ha nem nyúlok hozzá és nem megy semmilyen művelet? Eddig egy éjszaka alatt merült 3-4%-ot, most meg 6-8-at. Olyan telefonról beszélünk, ami most lesz 9 hónapos és 118 ciklusos akksi van benne. Sehol nem úgy olvastam, hogy 100 ciklus után kezdenének el gyengülni ezek az akksik, főleg nem olyan használat mellett, amivel 3-4 napokat karcoltam el egy töltéssel. Vagy igen?

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz r3dsnake #7675 üzenetére

    Frankó, akkor úgy látszik nekem magasak az elvárásaim... :B

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

Új hozzászólás Aktív témák