Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz Tibee86 #788 üzenetére

    "1) Jobbról balra húzva más funkciója van (lásd pl. Safari-ban). Ezt megcserélni valóban nem lehet."

    De lehetne, mert bal oldalról is meg tudja különböztetni adott esetben, hogy a képernyő éléről kezdted húzni (back), vagy magán a content részen kezdted húzni (alkalmazáson belüli funkció).

    "2) Miért kéne ennek a gesztusnak kilépnie az alkalmazásból? Tök gáz lenne, ha így működne. Arra ott van az alap kilépés gesztus."

    Azért, mert a főképernyőről indulsz azzal ,hogy alkalmazást indítasz, az a nulladik képernyőd, a "gyökér". Megnyitsz egy appot, abba mész bele X mélységig (pl settings) -> amikor visszafele lapozgatsz, akkor is a nulladik oldalig kéne visszajutni, az a főképernyő. Androidon ez a logika. De ez a legkisebb baj az egésszel.

    "3) Valóban ha a billentyűzet a kijelzőn van, akkor csak felette működik, bár nem igazán értem ez miért lehet probléma. Őszintén szólva azt se tudom, milyen helyzet lehet az, amikor aktív billentyűzet mellett vissza akarnék lépni, nem kilépni. De ha mégis, annyira nem megterhelő felé nyúlni."

    A chat csak egy példa volt, de azért elmondom: A chat listából kiválasztok valakit, írok neki és utána vissza akarok lépni hogy másnak írjak. De mondom majd más példát is.
    Hogy csak a bill fölött lehet balra húzni, az vagy plusz mozdulat (előbb lehúzni hogy bezáródjon a bill) vagy plusz odafigyelés. Hogy menyire megterhelő az relatív. Arról beszélek ,hogy van jobb megoldás. Ennyi erővel az sem lenne megterhelő, ha mindig fel kéne nyúlkálni a képernyő tetejére egy kis X-et megnyomni. Azt is meg lehetne szokni, de akkor is van jobb/kényelmesebb megoldás.

    "Írsz pár példát, hol lehet csak lefele suhintással kilépni, vagy ahol nem működik, a lentről felfele suhintással való kilépés."
    Később mutatok példát, akár screen recorderrel is felveszem.

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz Tibee86 #791 üzenetére

    "De nem. :D Hát ha a főképernyő a "gyökér", akkor értelemszerűen ha oda akarok visszajutni, akkor az legyen mindig egy mozdulat, ami itt a felfelé suhintás. Ne kelljen nekem akár 5x-10x balról jobbra húzni ehhez. A megnyitott app.-ba tudjak vele visszajutni az elejére.
    Nem használok androidot, de nem tartom egyáltalán logikusnak amit írsz."

    Androidban kétféle képpen juthatsz vissza a főképernyőre:
    ha egy appban a képernyő széléről balról vagy jobbról suhintgatsz befelé, akkor az a "back" gesztus. Ezzel androidon is az alkalmazáson belüli stackben lépkedsz vissza, de ha elérted az adott alkalmazás fő képernyőjét akkor utána mégegy "back" gesztus visszavisz a home screenre. Nem kell "fogást váltani" csak mégegy back és kint vagy.
    Ettől függetlenül ezt nem kell végigjátszanod mindig, ha valahonnan egy app mélyéről ki akarsz menni a home screenre, mert androidon is van felfelé suhintás IS. Tehát mind a kettő játszik.

    "Arra gondoltam, hogy nem kell kényelmetlen, pláné nem kell fogást váltani ahhoz, hogy a billentyűzet fölött húzd el a hüvelykujjadat, ha ehhez mindig fel kéne nyúlni az nagyon kényelmetlen lenne."
    12 pro-m van, megnyitott billentyűzettel pont kényelmetlenül fel kell nyúlni. Gondolom pro maxon még rosszabb. A bill lecsukása meg plusz mozdulat.

    "Elég ha csak leírod, hogy hol vannak ilyenek, mert tényleg nagyon kíváncsi vagyok."

    A lentről fel suhintás (home) midnenhol működik, ezt nem írtam, hogy nem.
    A balról befelé suhintás nem egységes.

    Itt egy példa hirtelen, tiktok app: ha egy profilba belépve a követésre kattintasz, akkor bejön egy ajánló sáv az oldal közepén és ott teljesen érzéketlen a back gesztusra (ugyanúgy mint mondjuk a megnyitott billentyűzetnél). Hirtelen ez jutott eszembe, de máshol is találkoztam már ezzel. Itt egy vidó róla: amikor középen az ajánló sávot mozgatom, akkor épp próbálok visszalépni de nem ott lehet. Alatta-fölötte működik, ott nem. És erről beszélek, hogy nem rendszer (OS) szintű a gesztus, hanem alkalmazás szintű, ezért egy alkalmazás el is tudja rontani, és így már nem egységes.

    Lefelé suhintás:
    Synology DS Files app-ban ha fotókat nézegetek, akkor sehogy nem lehet egy fotóból visszalépni a thumbnailek nézetre gesztussal. Nincs vissza gesztus, nincs lefele gesztus (felfele home screen nyilván van - ez rendszer szintű). Csak a bal felső Close gombbal lehet az adott fotót bezárni és visszatérni a thumbnail nézethez. Ez is egy példa arra, hogy nem rendszer szintű a vissza gesztus és nem egységes.
    Androidon egy app nem tudja így kikerülni a back gesztust, mindig, mindenhol működik és mindig mindenhol ugyanúgy, ugyanazt csinálja (egyet visszalép a stack-ben ha akarod egészen a home screenig).

    "Androidot kár keresni az ios-ban meg felesleges, sose volt az és sose akart az lenni."
    Ez nem erről szól, ha nem androidot keresek benne, akkor is kényelmetlen. De nyilván aki még nem használt kényelmesebbet, az nem -vagy nehezen- értelmezi ezt a problémát. De itt pont azért írtam, mert feljebb egy android user kérdezte, hogy mire számíthat.

    "ha valami nagyon nem tetszik az egyikben, akkor a másikra át kell menni."
    Sejtettem valahogy, hogy ide is eljutunk 2 lépésben ,hogy ha nem tetszik ne használd :D De azért ez nem ilyen egyszerű, nyilván androidban sem tökéletes minden, de amikor -sok egyéb miatt- iOS-re váltottam, akkor pl pont erre nem számítottam, hogy a gesztus vezérlés ennyivel kényelmetlenebb.
    Ezen a ponton értettem meg azt is ,hogy miért mindig az iPhone userek sírtak már évek óta a legjobban, hogy kis telefon kell. Hát ezért, mert a nagyot nem érik át hüvelykujjal. Csak erre nem a kis telefon a megoldás, hanem az, hogy az OS tervezői gondolnak erre és úgy tervezik a felületet meg a a gesztusokat, hogy bal és jobb oldalról is egyformán könnyen használható legyen és lehetőleg OS szinten és alkalmazásokban is egységes legyen.

    Bocs a terjedelem miatt :D

    [ Szerkesztve ]

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz Tibee86 #797 üzenetére

    "Pl. ez a tiktok-os példa. Megnyitsz egy olyan részt, ahol jobbra balra húzva "görgetsz" és csodálkozol, hogy azon a pici részen nem lép vissza. Ha visszalépne akkor az lenne a baj,"

    Nem, nem lenne baj. Nem érted a problémát. Úgy kéne viselkednie, hogy a képernyő legszélétől húzva back gesztus, beljebb meg lehetne görgetni. A back gesztust pedig nem szabadan egy alkalmazásnak sem így "elrontania", ha OS szinten normálisan lenne implementálva. Androidon ez nem probléma, ott nincs ilyen hogy egy app vagy annak egy része "kivétel" a rendszer szintű back gesztus alól. Ez a baj, nem konkrétan a tiktok.

    "te csak nézegetted és vissza akartál "görgetni", erre ez a béna rendszer visszalép..."
    Sosem görgetsz úgy, hogy a képernyő élétől görgetsz. Ha ott húzod, akkor az azért van mert vissza akarsz lépni. iOS-en is így van és így is teszek: azért a legszélétől húzom befelé, mert vissza akarok lépni. Csak sajnos az alkalmazás felülírta a back gesztust a saját görgetésével és ott nem tud működni a back úgy, ahogy kéne. Ez a baj. És bármelyik app megteheti ezt a képernyő bármelyik sávjában és ezért lehet belefuni ilyen inkonzisztens viselkedésbe, hogy az egyik itt a másik ott húzva nem lép vissza.

    "Feljebb az android user annyit kérdezett, hogy vissza, illetve ki tud e lépni az alkalmazásból gesztussal."

    Nem, ezt kérdezte:
    "a visszalépés gesztusvezérlés ami androidon egy balról-jobbra vagy fordítva húzás a kijelző oldalán mellyel bárhonnan ki vagy vissza tudok lépni. Ez megoldható valahogy iphonon?"

    Erre az a válasz hogy nem, az iOS nem így működik, hanem teljesen máshogy. Ezt írtam le neki.

    [ Szerkesztve ]

  • DefJamHUN

    aktív tag

    válasz Tibee86 #1077 üzenetére

    Koszonom, meg is jott a mai nap! Tenyleg nagyon slim :D

    meg egy kerdesem lenne! 90%os az akkumlatorom valami jo tipp vagy praktika amivel letudnam garanciaztatni?

    mar csak a vodahoz van 1 ev szavatossag mert a gyari garancia 22.en lejart

    " Vegyetek jót ha tudtok "

  • Zitta

    őstag

    válasz Tibee86 #1077 üzenetére

    Az tényleg egy remek tok csak ne a tetejére és az aljára essen ahol kihagyás van. Ár érték arányra és persze védelemre egy vicc!

    iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

Új hozzászólás Aktív témák