Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raysen623

    addikt

    Egyet tudok érteni Merkel asszonysággal, mert valóban sz@rik rá a Facebook még nálunk is a rasszista, antiszemita, cigányozó, uszító és sértő kommentekre. Az anyázásról meg miegymásról már nem is beszélek. Aki ilyet még nem látott facsén az hazudik.
    Én több feljelentést is tettem, de a magyar Facebook magasról tett rá és nem talált benne semmi kivetnivalót. Bezzeg az én nevemet nem volt hajlandó elismerni valószínűleg egy másik "kedves" felhasználó feljelentése miatt. A valódi nevemet és az igazolvány számomat követelte tőlem, hát ló****** és még sorolhatnám. Hiába jönnek azzal, hogy a felhasználási szabálykönyvükben ott van a valódi név kötelező jellegű használata, ugyanis a fél facse világ kamu profillal jár fel. Velük mi van? Kivágják a fél regisztrációt ezek után? Erősen kétlem, mindenesetre én elfelejtettem a Facebook-ot mint olyat. Ha valamihez hozzá akarok szólni online fórumon, akkor megteszem másképpen oszt jó napot.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz t72killer #163 üzenetére

    Jó lenne ha nem pakolnád az almát a körte mellé, továbbá helyére tennél pár dolgot a fejedben...
    Kiváncsi lennék te mit tennél menekültként?! :F
    A menekült az menekült, még jogilag is és ezen nincs mit vitázni. Az, hogy ki nevezi magát menekültnek, illetve annak elbírálását normális esetben az arra jogosult hatóságnak kellene záros időn belül eldöntenie. A probléma ott kezdődik, hogy nálunk ezt nem akarják megtenni, inkább a feszültséget szítják. Ha mindenki végezné a dolgát ahogyan kellene, nem lenne ekkora káosz. De ugye dilettánsoktól mit várjon az ember és ezen az nem változtat hogy van e két-harmada vagy sem a hatalomban. Meg vannak a jogi előírások és minden eszköz amivel úrrá lehetne lenni a helyzeten, csak éppen azt alkalmazni nem akarják, mert az nem hoz elég népszerűséget a magyar lakosság egy igen jelentős radikalizálódott rétegénél.
    A Facebookon pedig nem a "véleményt" cenzúrázzák, hanem a véleménynek sem nevezhető de annál szégyenteljesebb ostoba, tanulatlan és primitív gyűlölködést vagy uszítást.

    U.I.: ha a moderátornak valami nem tetszik nyugodtan törölheti, egyszerűen nem tudtam finomabban megfogalmazni. A fórumtársaktól pedig én kérek elnézést.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz attila9988 #172 üzenetére

    "Egyébként a ballib gondolkodással mindig is az volt a baj, hogy ha te mindig, mindenkit csak tisztelsz, mindenki más érdekeit a sajátod elé helyezed, erőn felül teljesítesz, hogy eltartsd a másikat, és hagyod neki hogy beköltözzön, túlnőjön rajtad, akkor végül te leszel az, akinek semmi sem marad. (Az eredeti "vívmány" a külföld uralmának könnyedebb elfogadtatása miatt született, de most egy másik irányból kapunk pofont miatta)"

    Kezdjük az elején: olyan szó, hogy ballib nem létezik, legalábbis ilyen formában. Van baloldali és/vagy liberális gondolkodás, DE annak semmi köze ahhoz amit te itt leírtál róla. Abban ugyan hasonlítanak egymásra, hogy toleránsan igyekeznek közelíteni a másik emberhez vagy bármilyen problémához (legyen az gazdasági, szociális stb.), azonban mindkettőnél van egy határ amit meghúznak és nem lépik át. Ezzel szemben a nacionalista oldalon én még nem láttam semmilyen határt (idehaza), amit pedig véletlenül annak neveznek, azt is simán átlépik már másnap holott ők állították fel. Talán azon kellene elgondolkodni, vajon nálunk miért nem alakult ki ezen ideológiák vagy gondolatvilágok normális mivolta. Eltelt 25 év és mindenről szó volt csak a lényegről nem.

    (#174) attila9988 : itt éppen csak a lényeget nem értetted meg. A véleménynek sem nevezhető uszítás stb. igenis cenzúrázható, szemben a korrekt, higgadt hangvételű véleménynél. A nemtetszést utóbbi esetén is szépen ki lehet fejteni és nem kellene talán azonnal anyázni és "megöllek" jelszavakkal verbálisan azonnal semlegesíteni a vitapartnert csak mert nem egyezik a véleménye a másikkal. Sajnos idehaza a kulturált vitát ez emberek többsége nem ismeri vagy nem tanulta meg, mert érzelmileg vannak kompromittálva (szándékosan). Az érzelmileg manipulált ember pedig könnyebben szavaz oda ahova akarják. Ezért sem tud manapság az ellenzék gyorsan előre jutni, mert javarészt értelemre ható érvrendszerük van, az meg egyik fülön be a másikon ki.

    (#176) 8th : mivel sok a regisztrálatlan menekült, ezért a németek kénytelenek meglépni ezt + szabályozni kell a bevándorlást, amit elvileg nekünk kellett volna.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz AusWolf #179 üzenetére

    Hidd el én is ezt csináltam, mert nem volt más mód. Azonban a szólásszabadság nem azt jelenti, hogy bármit írhatok és mondhatok felelőtlenül csak mert érzelmileg analfabéta vagyok és nem tudok vitázni kulturáltan. Ráadásul minden amit leírok, vagy mondok az másokra hatással lehet és ezért veszélyes az ilyesmi. Szabad is csak addig lehet valaki, amíg szándékosan nem sért meg másokat...szerintem.
    Szóval nem kell mindenkinek mindenkit szeretnie, mert ez nem a világbéke játék. A nemtetszést is ki lehet fejteni vagy a nem egyet értést is kulturált formában, mindenfajta fenyegetés nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz tecsu #181 üzenetére

    Az, hogy te nem vagy képes különbséget tenni a vélemény és a gyűlöletbeszéd közt a te problémád. A köré font magyarázkodásod meg mosolyogtató. :R

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz arnyekxxx #185 üzenetére

    Jó lenne ha a nem beszélnénk mellé: menekültek és nem migránsok. A migránsok nem azért menekülnek el saját hazájukból mert megölik őket, hanem mert a jobb lét miatt gazdaságilag fejletteb országokba próbálnak letelepedni. A lényeg a letelepedésen van, míg a menekült 2 évig tartózkodhat az adott országban, amint valóban menekült státuszt kap. Tényleg olyan nehéz ebből a szemszögből nézni a történteket?

    (#187) Kékes525: egyetértek veled ebben.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz arnyekxxx #191 üzenetére

    Ha tájékozottabb lennél tudnád milyen állapotok vannak Törökországban a táborokban. Ott jelenleg is kb 2 millió menekült várja további sorsát, de aki tud az elindul Európa felé mert egyszerűen nincs más választása.
    Továbbá kezdheted sorolni melyik szabály vagy törvény volt az amit nem tartottak be eddig. A szélsőségek által terjesztett baromságokra nem vagyok kiváncsi. Egy dolgot lehet talán felróni nekik, az pedig a regisztrálás megtagadása, de annak is oka van. Ugyanis a magyar kormány, de még a görög is ezt szándékosan meghackelte. Gyakorlatilag semmilyen tájékoztatást nem kapnak a hatóságok felöl, mit miért is kell csinálniuk. Irányítgatják őket mindenfelé szerte az országban és aztán csodálkozik a magyar, hogy szerencsétlenek elindulnak inkább gyalog. A rosszhírünk egyébként már megelőzött minket, mert a török táborban is tudják mi várható nálunk.
    A németek pedig nem azért keményítenek be amire te gondolsz: egyszerűen nem lehet tovább hagyni ezt a kaotikus össznépi sétát Európában. Szabályozott folyamattá kell szelidíteni a helyzetet, hamár a magyar hatóságok nem végzik el rendesen a dolgukat (emberhiány, pénzhiány bármi más okból).

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz arnyekxxx #196 üzenetére

    Jó, akkor menjünk bele ebbe is...
    1. Eleinte a rendes utakon jöttek be az országba vagy a zöldhatáron, de szó nélkül felszálltak a rendőrök buszaira, amivel elvitték őket ahova ilyenkor kell.
    2. Jelenlegi problémának több eredete van. Egyrészt rohadt sokan jönnek, és ez a folyamat bizony még jövőre is tartani fog, talán még utána is. 60 millió, de még 10 millió ember azonban nem fog feljönni Európába. A megnövekedett létszámra azonban nem készültünk fel (ez tény), ehelyett elkezdtünk kerítést építeni, ahelyett hogy a zöldhatáron érkezőket saját anyanyelvükön szépen elirányítanánk a táborokba, amiket a határ mellett kellet volna eleve telepíteni és nem a bicskei meg debreceni táborba irányítani őket (ez már a csúcs dilettantizmus). Esetleg ki is lehetett volna táblázni merre van az arra. Ha valaki ennek ellenére ellenkezik, akkor egyértelmű a teendő és nincs vita. Itt azonban sajnos hergelés van, ami részben nem szándékos csak éppen nincsenek egyértelmű direktívák pl. a rendőrök számára. A regisztrálást pedig nem 2 embernek kellene végeznie Budaörsön hanem a határ mentén egy komoly apparátusnak, hogy minél gyorsabban kapjanak eredményt az arra várók. Közben persze napi szinten kellene egyeztetni az osztrákokkal és németekkel.
    3. Amennyiben már szállításról is beszélünk, akkor nem vonattal kellene azt megoldani hanem buszokkal ( a vasúthálózatunk ugyanis sugaras és így át kell menniük a fél országon a fővárost is beleértve).
    4. Ami a körülményeket illeti: egyértelműen jól látszik, hogy nincs kiépítve a rendes higiénia és hulladékelszállítás sem. Akármelyik fotót vagy videót látom, mindenhol tele vannak a kukák, amiket nem ürítenek kellő rendszerességgel. Ezek után a szemét ugye nem tud máshova kerülni, mi pedig azt látjuk hogy szemetelnek.
    5. Azért az autópályát használják, mert a táblákat követik, mivel mást nem tudnak. Plusz rájátszanak a valós idejű sajtó híradásaira is. Mi pedig azért nem sétálunk az autópályán mert mi itthon vagyunk és alapból nem használjuk ha nem muszáj ugyanis fizetni kell érte.

    (#197) HANDO88: betegségek és fertőzések megelőzésére ott a helyi orvosi személyzet. De ezidáig nem volt járvány vagy fertőzés hivatalosan, ami tovább terjedt volna. Azonban lesz ilyen, ha nem javul a higiénia a táborokban.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz Gaga #202 üzenetére

    500 milliós Európa VS jósolt 10 milliós menekültáradat....még jó hogy neked van agyad. :R

    (#201) arnyekxxx : még az ok-okozati viszonyt sem látod, de előítéleteid azok vannak. Szerintem is itt fejezzük be.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz attila9988 #209 üzenetére

    A "ballib" szó csak a magyar magát jobboldalnak hazudó, de igazából baloldali gondolkodású szimpatizánsok szóhasználatára jellemző, vagy legalábbis ők kezdték el önjelölt nyelvújítókként használni. Kazinczy meg közben forog a sírjában. A baloldal soha nem volt liberális, csak szociálisan érzékeny, a liberális pedig leginkább verseny és öngondoskodás párti. A kettő közt óriási a különbség! Nálunk azért is ötvözik a kettőt, mert politikai oldalon a két nézetet képviselő pártok kötöttek koalíciót több ciklusban is, azonban ettől még a szó szerintem nem értelmezhető ebben a formájában. A két tábor véletlenül sem egészíti ki egymást ugyanis, így a gondolatviláguk sem rakható egymás mellé szerintem.

    Igazán? Én nem láttam még a határt, amin megállnának. Mutass rá kérlek, hogy a magyarországi liberálisoknak hol van a határ, pl a bevándorló üggyel kapcsolatban.

    A határ ott van, ahol az emberi bánásmód és jog. Se nem előrébb, se nem hátrébb. Nem azt követelik, hogy mindenki szeresse őket, hanem a bánásmód emberségességére és törvényességére hívják fel a figyelmet.

    Ami a törlést illeti... ha annyira "európai vívmányokról" szónokolnak egyes EU vezetők, akkor a szólás szabadságot vajon hogy felejtették ki közülük? Miért kötelező szeretni a bevándorlókat? Miért kötelező örülni nekik a nyilvánvaló problémák ellenére is? Az nem európai érték, ha valaki gondolkodik is?

    Nem felejtették el a szólásszabadságot, de definiálni kell mi tartozik bele és mi az ami nem. Fentebb már írtak erre bővebb kifejtést is, talán olvasd el. Ismét leírom: nem kötelező szeretni a bevándorlókat és nem kötelező örülni sem nekik, akik egyébként menekültek. A kettő pedig nem keverendő.
    Az is európai érték ha valaki gondolkodik, ebben nincs köztünk nézeteltérés. Azonban azt is érdemes figyelembe venni, ki milyen "megoldást" akar alkalmazni eme drámai (most már) probléma megoldására, vagy hogyan akar helyette nyerészkedni a politikában.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz attila9988 #214 üzenetére

    Attól mert szerintem ilyen szó nem létezik, még használni fogják és te is használhatod ha úgy neked egyszerűbb. Ezen nem fogunk összeveszni. (#213) arnyekxxx: veled sem.

    A beáramló tömegek nem teljesítik a velük szemben támasztott legkisebb elvárásokat sem. Ennek ELLENÉRE is megkapnak minden létező segítséget, hatalmas pénzekből vannak etetve, szállásolva, utaztatva. Akkor mi a probléma?

    Azok az emberek azt sem tudják a magyar határon merre hány méter, mert nem kapnak kellő tájékoztatást. nincs elegendő tolmács, a rendőrök meg ott vannak hagyva a kezdő angol nyelvtudásukkal, de azt sem érti mindenki.
    Segítséget leginkább a civilektől kapnak, a hatóságokban sajnos már nem bíznak a korábbi és jelen elhibázott vagy rossz direktívák miatt. Volt olyan eset amikor gázsprét fújtak egy csoport fiatal arcába, utána mégis elmentek a menekülttáborba. Egyszerűen ott ülnek a határon, nincs info majd pár nap után felállnak és továbbmennek. Egyszerűen az illetékesek (nem a rendőrök) nem végzik el a munkát, arról már nem is beszélve hogy mindezt szándékosan. Elő kell ugyanis készíteni a terepet a fegyveres katonák bevetésére is, ahhoz pedig hergelni kell a tömeget.
    Az etetésről ne is beszéljünk, mert elképesztő módon van megoldva. A "szállás" is siralmas, legtöbben a földön alszanak a szabad ég alatt. Higiéniás viszonyok nincsenek megoldva, az utaztatás pedig kész káosz. Bejelentik a Keletiben hogy vonat indul Bécsbe, aztán elindítják Bicskére. A buszos utaztatás is csak vészmegoldás volt, miután tömegesen indultak el gyalog. Ezzel is próbálták a botrányt enyhíteni.
    Én járok a Keleti felé és semmilyen rongálást nem láttam. Szemét az volt, de kuka sem volt elegendő arra a létszámra. Szóval van mit tenni és sok minden nincs rendben.

    A szólásszabadságot meg félreérted megint, nézz utána légy szíves mi tartozik bele és mi nem. Attól mert kiforgatod az értelmezését még nem lesz igazad. Senki nem beszélt arról, hogy nem mondhatod ki amit akarsz, viszont abszolút nem mindegy hogyan teszed azt meg (forma és szóhasználat). Nem szeretném már többször ezt ragozni, mert méltatlan mindannyiunkra nézve.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz catroot #216 üzenetére

    A "velejében" :D

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz bambano #219 üzenetére

    Én azt hallottam, hogy elégetik egyesek az okmányaikat. Egyébként ezzel csak a saját helyzetükön rontanak...Egyébként ennél jóval több nem ismert oka lehet annak, miért nincs egyeseknél személyazonosságot igazoló papír. Szóval a kérdésed ebben a formájában értelmetlen....

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz t72killer #221 üzenetére

    Ne keverjük össze az amcsi vízumot a menekült helyzettel! Egyébként az amcsik 60 ezer menekültet fogadnak be, szóval zárhatjuk ezt a témát.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz t72killer #223 üzenetére

    Na ez az igazi kettős mérce amit most leírtál, nem pedig a neked nem tetsző vélemény. Egyébként meg könyörgöm miért állnánk meg 70%-nál? Legyen rögtön az összes szír menekült + a világban tébolygó 60 millió menekült összlétszáma...

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz tecsu #227 üzenetére

    Sry akkor a korábbiért. Ebben az olvasatban már tisztább a kép. :D

    (#228) tecsu : nem zárom ki, hogy esetleg jöttek de miért pont ezt a nehéz megoldást választanák? Ők ismerik az illegális bejutás útjait vagy azokat, akik tudják kit hogyan lehet becsempészni feltűnés nélkül. Majd pont olyan módon jönnek, ahol regisztrálni kell és kiteszik magukat ekkora herce-hurcának?

    (#232) borg25 : az a te bajod, hogy elhitted az uszító kormánypropagandát majdnem az utolsó szóig. Ha figyelembe vennéd a tényeket, akkor nem írnál ekkora képtelenséget: a menekültek 50%-a gyerekkorú, a másik ötven nő, férfi (leginkább fiatalok) és vannak köztük mozgássérültek is. Ők aztán tényleg csak megszállók lehetnek. Ráadásul elég sokan beszélnek angolul és a diplomás sem kevés köztük. Szíria nem is olyan régen egy viszonylag jómódú és normális életvitelű ország volt, de ma már előrébb járnak azon az úton, amire mi is ráléptünk 2010 után. Lehet gondolkodni...

    (#225) t72killer: ha már igazi bűnösöket keresel, akkor inkább az angolokat és franciákat vádold, mert ők húzták meg a jelenlegi határokat, sok helyen vonalzóval. Amerikának sok dologhoz köze van, de nem mindenhez. Ez szimplán USA utálat a részedről...

    (#241) attila9988: a probléma a hazaáruló kifejezéssel a következő: nálunk ezt akkor használják leginkább ha valaki nem ért egyet a másikkal. Nem azt gondolod amit én? Akkor te egy hazaáruló vagy. Így nem lehet viselkedni egy online portálon vagy fórumon, főleg nem egy olyan országban ahol még a haza érdeke (direkt nem írok nemzeti érdeket) sem tisztázott.

    "Vagy mondjuk az osztrák kancellárnak nem kéne cenzáráznia magát, amikor nácizza Orbánt?" - egyértelműen megindokolta az osztrák kancellár miért nevezte így az illetőt. Ezt sem kellene félremagyarázni!

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz t72killer #243 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy a 100% itt maradhat. Egyszerűen nem lehet szemrevételezéssel kettéválasztani őket. Ezért kell a regisztráció, ujjlenyomat stb.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz borg25 #248 üzenetére

    Elég egyértelműen elmondták mi a szándékuk: továbbálni a lehető legrövidebb időn belül. Ebben pedig akadályozva vannak.

    (#249) t72killer: semmi sem könnyű az életben ha jól akarod csinálni, de megoldható ha tudod a hogyant.
    A Római birodalom pedig nem a népvándorlás hozta újabb barbár törzsek támadásaiba bukott bele, hanem mert bezárkózott és magától is kettészakadt már korábban. A barbárok csak bevitték a kegyelemdöfést. Közületek többen most ismét ezt akarják: bezárkózni és sz@rni mindenre és mindenkire, a következményekkel pedig nem foglalkozni. A helyzet pedig teljesen más: itt nem barbár törzsek jönnek, hanem javarészt fiatal családok, akik a háború elöl menekülnek.

    (#250) tothmaxy182: "Jah, azzal indokolta, hogy vonatokra rakjuk a menekülteket, mint a nácik. Csak éppen Ausztria ugyanazt csinálja, és küldi őket tovább Németországba. Ez nem képmutatás?" - Már megint csak féligazságot írsz: kifelejtetted hogy az a bizonyos vonat végül nem oda indult ahova mondták és ez tény! Ilyet nem lehet csinálni senkivel.

    A cenzúrához szólva: itt is jelentős és talán szándékos a csúsztatás. Merkel nem azt jelentette ki, hogy majd ők cenzúráznak, hanem kérdőre vonta a Facebook-ot hogy miért nem alkalmazza a saját cenzúráját azon esetekben melyek sértik a másik embert vagy népcsoportot. Ő is ezt nehezményezi, ugyanis a jó öreg facse nem tesz semmit az egyértelműen kirekesztő, gyűlöletkeltő vagy rasszista megnyilvánulásokkal szemben. Akkor minek írja le ezt a felhasználási feltételeiben ha még azt sem tartatja be?!

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz tothmaxy182 #255 üzenetére

    Mi lenne he nem ferdítenéd el a dolgokat szándékosan?
    1. Azokat akiket a görögök nem regisztráltak nekünk kellene regisztrálni és utána lehet őket elvinni az osztrák határig. Ez is kötelességünk lenne, de még ez sem megy. Random akciókat végzünk és az egész egy nagy káosz, DE ismét leírom: mindez szándékos!
    2. Nem értem mit kell azon csodálkozni ha kritizálják azt a hogyan viselkedünk más emberekkel: nem regisztráljuk őket, majd felrakjuk olyan vonatra amiről azt hazudjuk, hogy Bécsbe megy, aztán átirányítjuk Bicskére. Te mit szólnál hozzá ha el akarnál menni Debrecenbe, felszállsz az oda induló vonatra, majd az megáll Szolnokon és közlik veled hogy végállomás?! :F A jegyet persze kifizetted.
    3. Az osztrák határon azért szállították le őket, mert túlzsúfolt volt a szerelvény, később természetesen tovább vitték őket másik járattal. Ezt megint kifelejtetted és ez már szándákos. A nácizás pedig nem emiatt volt.

    A továbbiakban nem vagyok hajlandó helyreigazítani a ferdítéseidet, így a vitát értelmetlennek és lezártnak tekintem.

    (#257) arnyekxxx: ez már szánalmas kötözködés. Én betemetem az árkot, te tovább ásod csakazértis. Ettél te már életedben almakörte gyümölcsöt? Ugye hogy nem, csak almát és/vagy körtét. Létezhet a szókapcsolat a magyar nyelvben? Igen. Van értelme? Nincs. Ugyanez igaz a ballibre is. Baloldali és/vagy liberális a helyes megfogalmazás, ötvözve nincs értelme. Attól mert így kezdték el használni egyes tudatlan szélsőségesen gondolkodók és így terjedt el a hétköznapi szóhasználatban még nem biztos, hogy helyes maga a kifejezés. Én pedig nem leszek az aki ezt egy csapásra felszámolja, max törekedhetek a helyes használatára, de ezt sem várhatom el tőled. Ettől még élhetek én is a valóságban. Szóval ha csak kötözködni járnál ide, akkor inkább ne tedd.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz t72killer #269 üzenetére

    Nem értek egyet, ugyanis akkor az 56-os magyar menekültekkel is ugyanezt megtehették volna de nem tették. Ott sem mindenki a hivatalos határátkelőn ment, nem is jutott volna át.

    (#265) t72killer: a nyitottságot nem értem miért magyarázod félre?! Természetesen nincs szó tárt karokról stb. Szigorúan ellenőrzött folyamatról és olyan szabályokról (már most is léteznek ilyenek) melyek rendes mederbe terelhetnék a menekültáradatot.

    (#270) Eastman : mivel tovább akarnak menni, ezért amúgy sem tehetünk mást szerintem. Neked melyik a jobb? Itt tartani akarata ellenére, vagy minél előbb engedni hogy elhagyja az országot?

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz t72killer #273 üzenetére

    Ez szó szerint így lenne a normális és helyes ahogyan leírod. Törökországban viszont tarthatatlan állapotok uralkodnak, akkor már inkább Görögországban hozzanak létre menekült táborokat. Akik pedig már eljutottak idáig, azokat miért nem a határ menti táborokba helyezik el és miért nem ott bírálják el menekült státuszukat (ha egyáltalán jogosultak rá)? Miért kell elcipelni őket Debrecenig meg Bicskéig, ahol még a férőhely sem elegendő és az ország másik felében vannak??? Ez nálam nem más mint szándékos hangulatkeltés politikai haszonszerzés miatt + dilettantizmus.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz t72killer #279 üzenetére

    Ugyanarról beszélünk szerintem...:D Másképpen megfogalmazva, de a lényeg ugyanaz. :R

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz t72killer #284 üzenetére

    No igen, akik korábban kecskével ébredtek a hegyoldalban milyen szépen "kiművelték" magukat :D A Dana International név mond neki vajon valamit?

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz arnyekxxx #293 üzenetére

    Érdekes, más képes felfogni a gondolatmenetemet, csak te vagy ez alól kivétel. Ez pedig csak rólad állít ki szegénységi bizonyítványt, ráadásul még pofátlanul hazugnak is nevezel, mert nem értek egyet a sok copy-paste-es érveddel. De sebaj, ezek után nem fogunk vitázni és nem lesz belőle örihari sem...

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz Kékes525 #376 üzenetére

    Populista és demagóg bárki lehet oldaltól függetlenül. Ha csak ennyi lenne a probléma a jobboldalinak nevezett bolsevik gondolkodással akkor örülhetnénk.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz SGC #388 üzenetére

    Legalább vetted a fáradtságot hogy megnézd kitől jött a hír? Ott van a végén az MTI zárójelben. Kell még többet mondanom? :U

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz arnyekxxx #412 üzenetére

    Azt megint elfelejted hozzátenni, hogy ez egy jobboldali lap. :U

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz arnyekxxx #414 üzenetére

    Pont ide passzol.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz tecsu #421 üzenetére

    Ez megint a történések szándékos ferdítése, szigorúbban fogalmazva: hazugság! De az is lehet szándékos amnéziában szenvedsz.

    Te is nagyon jól tudod mi történt akkor, és nem csak az oszlatásra vonatkozó napot kellene kiemelned. Itt egy több hetes cselekménysorozatról van szó, ráadásul több helyszínen. Az egészet pedig egyértelműen és bizonyíthatóan arra az időpontra szervezték, nem két nappal korábban elkezdve, hanem hónapok alatt. A TV székházat felgyújtó mókusörsnek azért nem esett baja, mert az a bizonyos prominens politikus bácsi elment velük egy közös szotyiköpködésre a fradi stadionba korábban. Tovább is lehetne még sorolni Révész Máriusszal az élen, aki csak egészen véletlenül került bele az oszlatandó tömegbe, vagy az a bizonyos elkapott telefonbeszélgetés, ahol megtárgyalták merre is kellene húzni a rendőrüket stb. A véletlenül elkötött műemlék tankról megint nem beszélünk, sem pedig arról az undorító antiszemita ordibálásról, ami annak a "békés" tüntetőnek titulált tömeg arcából szólt kocsmai stílusban.
    Végeredménye az egésznek az lett, hogy jóval több rendőr sérült meg mint "békés" tüntető. Ha pedig jogi oldalról nézzük: amint elhangzik a rendőr szájából hogy oszlatás van, onnantól kezdve nincs se polgári személy a helyszínen se pedig "békés" tüntető, akik több héten át telesz@rták a Kossuth teret. Érdekes mód ilyen esetekben nem zavar titeket a rend és fegyelem hiánya, sem pedig a törvények szándékos lábbal tiprása (kordonbontás stb.).

    Végére pedig még egy gyöngyszem: " börtönbe kellene csukatnunk, így vagy úgy." Kérem szépen ez igen! Az igazi jogvédő így nyilvánul meg. Rosszhír az egészben: a jogállamiság és demokrácia téged is elveszített...

    (#420) tecsu: erre már reagálni sem szabad. DE pattanj fel a lovadra és menj vissza az Uralon túlra ha még visszaengednek ezzel a gondolkodással.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz radi8tor #427 üzenetére

    Én is végérvényesen lezártnak tekintem, kedved szerint moderálhatsz kommentjeimből ha úgy érzed.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák