Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz GreenGoblin #38 üzenetére

    Attól függ mire használod, és mennyire használod ki. Én Motorola Defy óta használok időnként LineageOS-t (akkor még CyanogenMOD volt), és már ott is előfordultak gondok, hogy voltak olyan verziók, amik OpenGapps-al nem működtek megfelelően csak MicroGapps-al, és ehhez is kellett idő, mire rájöttek. Aztán bizonyos funkciók nem működtek, fontok eltolódva, térközök hol nagyobbak lettek bizonyos programok esetén, hol kisebbek. Hol kiszedtek belőle funkciókat amik a régiben benne voltak, mert nem tudták az új verzióra megcsinálni csak hónapokkal később, hol a megszokott programok nem akartak rendesen futni, csak akadozva, hol az API akadt össze olyan programokkal, amikkel pl vezérelni lehet más eszközöket, vagy egyszerűen automatizálni lehetett volna a készüléket. Pl ilyen gond volt a Tasker-el is jópárszor, ahol kiderült, hogy maga a Tasker-rel semmi baj, viszont a custom rom volt a ludas (régebben meg ugye sok custom rom a CyanogenMod-ra, majd LineageOS romra épült, vagy az ő repoját használta). nem véletlen, hogy most már sok custom rom, nem a LineageOS-t veszi alapul.
    Nem véletlen, hogy a LineageOS mindig legalább 3/4-ed évvel le van maradva a gyári szoftverhez képest (és akkor most keveset mondtam). Lásd LineageOS 17.1. Mostanában fog igazán abba a stabil állapotba végre eljutni, ahol már nem kell hibajavításokat eszközölni az eredeti kódon. És ez Android 10-es, miközben addigra lesz olyan készülék, ami a hivatalos Android 12-őt már meg fogja kapni. Nincsenek csodák továbbra sem. Az aki alap dolgokra, úgy mint telefonálás, üzenetküldés, facebook, instagram, fotózás (bár ez sem mindig igaz, mert a gyári lineageOS camerája egy marék fos amikor legutóóbb néztem, úgyhogy lehet gcam-ozni) annak elég tud lenni a custom rom, de aki már komolyabban használja a telefont, mint pl Tasker, NFC-s fizetés úgy, hogy mindig(!) működjön, banki appok ne akadjanak meg a safetynet-en, hogy ne kelljen mókolni, hogy más eszközöket vezérelne mobilról, annak a custom rom hol jó, hol nem, mert bizony frissítésről frissítésre megszívatja magát. Én ezért álltam le hosszú évek óta a custom romokról. Max már csak custom kerneleket használok.

Új hozzászólás Aktív témák