Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz nemlehet #15 üzenetére

    meg kell akadályoznod, hogy FIAT-ra vissza tudják váltani a befektetők

    Amúgy ezt látom az egész legnagyobb rákfenéjének, hogy a "hívők" nagy része pont tojik abba hogy blockchain, jövő valutája, digitális arany, stb. Különben kit érdekelne a BTCUSD, miért örülnek ennyire, ha ők a technológia, meg a jövőbiztosság meg a tököm tudja mi miatt tartják? :DDD :F Ha 2034-ben 0.000015 USD lesz egy BTC akkor is ugyanolyan vígan HODL, mintha 1.500.000$? Na ugye.

    Szóval azt utálom a legjobban hogy persze mindenki okos (utólag), de minek állnak neki magyarázkodni? Spekuláció, semmi más, sokaknak csak mákjuk volt a **coinokkal, de akkor ne osszák már az észt mintha ők tojták volna a spanyolviaszt, amikor pont ugyanazt csinálják mint bárki aki 5-10-40 éve tőzsdézik :N

    A technológiát magát aláírom hogy biztos rendben van, bár egyelőre nem azt látom hogy na most a blockchaintől már tényleg jobb lett a világ (legújabb húzás az NFT, na ne).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hcl #19 üzenetére

    Pár éve egy pénzügyi projekten dolgoztam, lehet hogy hülyeséget írok mert akkor se és most se értek hozzá, akinek úgy szimpatikusabb kezelje úgy hogy kitaláltam a dolgot :) Szóval akivel dolgoztam mondta hogy van valami blockchain-re épülő komolyabb projektjük is, nem nagyon emlékszem hogy tranzakciókat, vagy szerződéseket akartak így hitelesíteni, talán Ethereum alapon ment volna. Na egyrészt elég komoly hely volt ez (nem mondhatom meg mert le kéne mindenkit lőnöm ;] ) de valahogy azóta se hallok ilyenről, pedig nem tegnap volt.

    Másrészt, eléggé érdekelnének azok a tanulmányok, amik megbecsülnék a hatását, ha a banki tranzakciók / szerződések hitelessége csökkenne pár szintet amiatt, hogy mostantól pl. egy blockchain alapú hitelesítést tekintünk alapnak. Lehet hogy nem lenne őszinte a mosolyunk.

    (#44) dabadab ++

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hcl #47 üzenetére

    "Csökkenne a szerződések hitelessége? Az a lényege, hogy nőnie kéne..."

    OK rosszul fogalmaztam :) Úgy értem, hogy ha néhányan bevezetnének egy ilyet, el tudok képzelni egy olyan helyzetet, hogy aki nem vezette be, azokat onnantól kevésbé tekintik majd hitelesnek, vagy persze azt is hogy aki bevezette azt kiröhögik hogy hülye vagy, blockchain? De arra gondolok, hogy egyik esetben sem túl jó, ha a pénzügyi rendszer kvázi alapjai hiteltelenné vagy nevetség tárgyává válnak.

    OK, persze, kellenek a fejlesztések, újdonságok, ismét a banki rendszereket nézve, hány helyen láttam már ilyen 80-as évekből maradt legacy megoldásokat (toldott foldott mainframek, ordenáré nyelveken írt kódok amihez senki nem mer/tud nyúlni), "mert az működik". Kell a megújulás, technológiailag, szemléletben stb.

    De nekem (és ahogy itt is látom) sokaknak - jobban tetszene ha ez nem egy környezetszennyezéssel, a teljes szórakoztatóipar árainak manipulálásával, pénzügyi spekulációval (és hogy ne maradjon ki a klasszikus, az illegális tranzakciókkal) összefonódott valami lenne, amiről mindenképp be akarják bizonyítani hogy ez kell nekünk, mert már túl sokan túl sok pénzt és időt toltak bele.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák