Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    "Sőt, arról is tudomást szereztünk, hogy az AMD készít egy referencia-alaplapot is, amelyet a notebookgyártók felhasználhatnak, és tulajdonképpen a Carrizo-L, illetve a Carrizo SoC APU használható bennük"

    ... es amit AMD Gardenia-nak hivnak :)

    "A DIY, vagyis a „csináld magad” piaci réteg sem lesz elfelejtve, de a vásárlások átcsoportosulása miatt ide már nem éri meg minden évben lehozni az aktuális csúcstechnikát, főleg akkor, ha az új fejlesztés az energiatakarékosságot tartja szem előtt."

    Ez egy akkora bulls*, hogy a fal adja a masikat. Szavankent lehetne izekre szedni ezt a nevetseges mondatot, de inkabb hagyjuk, mert csak flame indito lenne... A DIY rajongok majd el tudjak donteni iden es jovore, hogy ki felejti el oket es ki nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz berVi #29 üzenetére

    Nekem ugy tunik, pont Te akarod megmondani, a DIY csavok mikepp mukodnek. Kar, hogy amit irsz, azaz hogy 2-3 evente csereled a gepedet, baromira nem jellemzo az igazi DIY csavokra. Ok evente tobbszor frissitik a gepuket, nem egy kozuluk havonta. Mindig megvan nekik a legujabb stuff, legyen az videokartya, alaplap, CPU, RAM vagy epp SSD. Az ilyen embereknek hiaba probalsz a torkan lenyomni egy alacsony fogyasztasu, BGA tokozasu procit, nem fog kelleni nekik. Mint ahogy egy all-in-one gep sem, es egy notebook sem. Vagy ez utobbi legfeljebb a jo kis desktop mellé, kiegeszitonek.

    Segitek, hogy nez ki egy igazi DIY csavo gepe. Nagy toronyhaz, vilagito bizbaszokkal, 1-2-3 db videokartya (dGPU), 1000+ wattos tap, rengeteg vilagito ventilator, esetleg vizhutes. Ja es termeszetesen 2 db LCD minimum, abbol legalabb az egyik 27+ colos. Az ilyen csavoknak probalj BGA tokozasu APU-t adni 15 meg 35W TDP-vel :)

    Teny, hogy egyre kevesebb ilyen csavo van a vilagon, de megis a nagy cegek oket probaljak ellatni minden foldi joval. Gamer alaplap, gamer eger, gamer billentyuzet, gamer notebook, modding foldi jok...

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Joci10 #53 üzenetére

    Persze, nyilvan a DIY scene sem egyetlen tipusu emberbol all. En az egyik tipikus verziot vazoltam fel a gep leirasaval, de maga az, hogy gyakran cserelik/frissitik az alkatreszeket, vagy legalabbis megvan az igenyuk arra, hogy cserelheto legyen a legtobb komponens, ugy altalaban igaz rajuk. En is ilyen voltam par evvel ezelottig, de aztan meguntam, es atalltam egy 2-3 eves frissitesi ciklusra; ill. akinek csak lehet, miniPC-t (foleg ASRock Vision HT) vagy notebookot (foleg Dell Latitude ill. MacBook Air) veszek/ajanlok. A DIY legalabb annyi izgalmat, oromot es sikerelmenyt hordoz magaban, mint amennyi szivas van vele. En a magam reszerol meguntam a szivast, johetnek az egybegepek, a BGA tokozas -- de en nem is vagyok mar DIY csavo.

    Persze onmagaban a BGA tokozasu alaplap me'g nem zarja ki az egyeb modon valo buheralast, pl. vannak mar modding megoldasok Intel NUC-ok atepitesere is :) Ertelme zero, de ha valamivel butykolni akar az ember, ott berhel, ahol tud :)

Új hozzászólás Aktív témák